Fauna i flora Kyonu

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Wrzesień 02, 2017, 00:04:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

#30
To zatwierdzam salamandry!
I czekam na propozycje nazw - w tym polskich, bo jak nie, to zostaną takie propozycje:
1) Bóber zagłady
2) Kozicz dzikusek
3) Hyjen dziki
4) Salamandra goła duża (aksalotel)
5) Salamandra goła mała (nieaksaolotel)

Nie wiem jak Wy, ale ja bym nie chciał tych nazw używać.

Todsmer

Sam proponuje, a potem twierdzi, że ich nie chce używać :P
  •  

Henryk Pruthenia

Uważaj, bo będzie tekierzyca tocmerska!

Todsmer

  •  

Borlach

#34
CytatA wszystko oparte na fosforyzujących bakteriach żywiących się wapiennymi skałami ;)
Dokładnie! Więc będzie jeszcze sporo fosforyzujących osadów (skupisk bakterii) oświetlających kompleks jaskiń, i robiących z nich wręcz nieziemskie miejsce!
CytatSmoki Krayt! :D
Toż to jakaś zmutowana odmiana mojego szartana jest! XD
CytatTo zatwierdzam salamandry!
I czekam na propozycje nazw - w tym polskich, bo jak nie, to zostaną takie propozycje:
1) Bóber zagłady
2) Kozicz dzikusek
3) Hyjen dziki
4) Salamandra goła duża (aksalotel)
5) Salamandra goła mała (nieaksaolotel)

Nie wiem jak Wy, ale ja bym nie chciał tych nazw używać.

1) ajd. Kyāsifanaoni Djeśpar - Dzieśpar Dwurogi
2) ajd. Shûjeamaxa - Jeleń Harruński (potoczny skrót od Shûjeam Har̄unaxa, "jeleń z Harrunu") lub Shûjahend - Szudżahend (dosłownie "jelenio-koza")
3) ajd. Rhādahaxa - Hiena Harruńska (potoczny skrót od Rhādah Har̄unaxa "hiena z Harrunu")
4) Tagal - po talonbacku ṭhaġal, ajd. dharhal. Co znaczy jeszcze nie wiem
5) Karugal - po talonbacku qhaỵuġal, ajd. ḱalurhal. Jak wyżej

Pasuje? xD
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Pasuje!
Ładnie i zgrabnie nazwy podebrałeś. Wrzucę to niebawem a Wiki :)

Henryk Pruthenia

http://jezykotw.webd.pl/wiki/Fauna_i_flora_Kyonu#Fauna
Dodałem zwierzątka, jak i krokodyle morskie, o których mówiliśmy wcześniej :)

Borlach

W sumie to przydałoby się jakieś dłuższe opisy tych zwierząt zrobić, bo większość ma jeno jedną linijkę i  tak estetycznie to słabo wygląda :P Rozumiem że ciężko coś więcej o nich napisać, ale w wolnym czasie spróbuję coś o moich stworach jeszcze napisać i rozwinąć!

Btw - są tam dodane ryby pancerne, bo nie mogę znaleźć?
I jak z ichtiozaurami?   
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Ichtiozaurów i ryb pancernych jeszcze nie dodałem, ale jak chcesz - to dodaj. A co do opisów, no nie chce mi się aż tak w to bawić, to strasznie dużo roboty takie opisy pisać, w szczególności, że wcześniej wrzucałem tych zwierząt naprawdę masę :)

Henryk Pruthenia

Dobra, jeszcze sprawa jedna:
Kazimierz prosił o jakieś stworki do Buani, więc proszę o burzę mózgów i wspólnie coś wymyślmy! Ale pamiętajcie, że nie dodajemy smoków i innych takich! :D

Borlach

Hmm, nie wiem za bardzo w co mam celować. Jeśli dobrze pamiętam Buania jest pokryta lasami, ma trochę takie zalesionej sawanny a na południu przy Szurze są lasy monsunowe, nie? Plus góry od północy.

To może jakiś Smilodon (tygrys szablastozębny) by w Buani grasował, zwłaszcza w tych zalesionych sawannach.

Może też jakieś Alki olbrzymie? Takie przerośnięte pingwiny które normalnie by gdzieś bardziej na południe żyły, ale zimą przybijały do buańskich brzegów.


I jeszcze coś do tych górskich lasów by się przydało!
A w tych bardziej tropikalnych lasach (chociaż to może raczej w Szusze) mogłaby żyć Titanoboa
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Pluur

Może - jako, że to górzysty bodajże teren, jakiś potomek tych dziwnogłowych źwierzów?
  •  

Kazimierz

#42
Tygrysy jak najbardziej! W sumie to nawet myślałem o jakichś dużych kotowatych.

Alki też fajne. Normalnie mogłyby żyć np. w Nuarii.

Cytat: Pluur w Marzec 11, 2018, 00:29:41
Może - jako, że to górzysty bodajże teren, jakiś potomek tych dziwnogłowych źwierzów?
Chodzi o tego protocerasa? W sumie dlaczego nie?


Co sądzicie o tapirze olbrzymim (Tapirus augustus, ten z tyłu, porównanie z tapirem malajskim)? Mógłby zamieszkiwać lasy Buanii, a pokrewne gatunki także sawannę (gdzie mogłyby być obiektem polowań smilodonów) i góry.
  •  

Widsið

Tarejskie dżungle muszą być pełne zwierząt, tak myślę. Klimat pasuje, żeby wprowadzić ten przesłodki gatunek małp, zastanawiam się, czy realistyczna byłaby nieco większa różnorodność kolorystyczna, musiałbym jednak doczytać, co to warunkuje. Gatunek nazywałby się samîr (okr. is-samîra, mn. samira, dosł. "półczłowiek").

Ponadto myślałem o dużej różnorodności dzikich kotów rozmiarów wszelkich, przy praktycznie całkowitej nieobecności w Tarum psowatych. Co myślicie?
  •  

Henryk Pruthenia

Ej, a może lepiej - zamiast kotowatych i psowatych pójść w inne drapieżne, a może nawet prakopytne drapieżne?
Moje typy:
Hiopsud - ciekawy mógłby być zeń drapieżnik nadrzewny, da się go też trochę podrasować. :)
Mezonychy - średniej wielkości drapieżnik - miłe stworzonko i ładnie się prezentuje.
Eobazyliszek - ciekawy stwór, roślinożerny.
Ujnostwór - krewniak, też ciekawe stworzonko.
Zagadka koparkowa - o! taki hipopotam nie pyta się kto tam!
Brzydal - klasyka brzydoty, choć u nas wolał bardziej otwarte przestrzenie :<
Nimrawidy - też dobry wybór z kotowatych :)
Kot Barbórkowy - no czyż on nie jest piękny?

No i smilodonty - ale ich przedstawiać nie trzeba :)