Szkice conworldów

Zaczęty przez Caulthaeigh, Czerwiec 08, 2012, 22:58:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Caulthaeigh

Ściągnąłem Zainspirowałem się pomysłem niejakiego Felesa i założyłem wątek w którym możecie publikować swoje conworldowe szkice. Może to być althist, conworld fantastyczny, kraj...wszystko jedno...

Jeszczeniemanazwy
Więc to miała być nasza mikronacja ale wiemy dobrze że zakończyło się na jakże ciekawej dyskusji...
Jednak zamiast usuwać to wszystko co sobie zapisałem postanowiłem zrobić z tego kraj. Tak więc nosiłby on dumną nazwę Yrsja (Yrse, Könugariket Yrse bądź Éirse). Jest to państwo na wzór skandynawskich. Ustrój to monarchia parlamentarna a królem jest Ólaf III. Stolica to Björnstad (nie wysilałem się co do nazwy) a największe miasta (poza Björnstadem) to Tjöna, Ingvara, Favde oraz Ljuve (jeśli jakaś nazwa jest głupia to przepraszam - nie jestem w tym dobry). Jeśli chodzi o ludność to...no nic za bardzo nie mogę powiedzieć bo to zależy tylko i wyłącznie od tego ile osób by się dołączyło. Ale teraz na szybko wymyślę że ok. 87 % ludności to yrsowie a reszta to "jopsokrajofse". Główną religią jest luteranizm. Wyznaje ją 77 % ludności. Reszta to katolicy, neopoganie oraz muzułmanie, ateiści i inni. To takie podstawowe informacje. Może kiedyś wyrośnie z tego jakiś..."conworldzik". Załączam flagę.

Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Henryk Pruthenia


Rémo

#2
Więc postanowiłem zaprezentować mapę Europy wg. mnie. Wszystko nie jest to jakoś uzasadnione. Po prostu tak powinna wyglądać polityczna mapa Europy wg. mnie.

Więc zmiany są takie:
-Polska ma większe tereny. Na wschodzie trochę tego co miała a na zachodzie te które dostała za wojnę.
-Królewiec został podzielony między Litwę a Polskę,
-Węgry i Słowacja są większe,
-Węgry, Rumunia to nowi sąsiedzi Polski,
-Dania i Holandia jest większa,
-Saara po 1935 roku nigdy nie przyłączyła się do Niemiec,
-Mołdawia ma dostęp do morza,
-Finlandia odzyskała tereny zabrane podczas wojny,
-Irlandia zajmuje całą wyspę,
-Powstał wolny kraj Basków,
-Słowenia ma większe tereny,
-BiH dostała trochę wybrzeża od Chorwacji w zamian za inne tereny,
-Turcja nie jest w Europie,
-Włochy są mniejsze,
-Francja przejęła troszeczkę terenów od Niemiec,
-Powstało państwo Laponia,
-Rumunia jest większa,
-Ukraina jest mniejsza,



Kliknij na zdjęcie aby powiększyć.

Oto moja wizja Europy!
Pozdrawiam! :)
  •  

Hapana Mtu

Mapy stworzone na potrzeby tego świata.

Mapa polityczna - jak widać Polska jest wielka. I ma stolicę we Lwowie (choć tego już nie widać). Graniczymy z Niemcami, Serbią, Rumunią, Chanatem Krymskim, Czerkiesją, Cesarstwem Rzymskim Dynastii Osmanów, Chanatem Astrachańskim, znów Cesarstwem Rzymskim Dynastii Osmanów, Emiratem Chiwy, Kazachstanem, Chinami, Tuwą, Państwem Słowian Twardowskich, Jakucją, Chanatem Kazańsko-Syberyjskim, Finlandią i Łotwą. Obok Chiwy są kolejną Buchara, Kokand i Ujguria. To zielone na wschodzie to Korea. Wyspy Brytyjskie są podzielone i nie mają większego znaczenia w świecie. Niepodległe są Kraj Basków, Katalonia i Bretonia. Czarne Kwadraty oznaczają kolonie (Francji, Portugalii, Niemiec, Holandii i Kraju Basków).
Mapa języków to dominujące w danych krajach języki pokolorowane wedle grup. Pisma to pisma - cyrylica, łacinka, arabskie, chińskie i różne pochodzące z Indii. Z religią jest ciekawie - Polacy stopniowo przejęli Islam od podbitych ludów, Półwysep Iberyjski i Francja zachowały go zaś z czasów arabskich podboi. Na różowo katolicyzm, na błękitno buddyzm, fioletowi są poganie, prawosławni oznaczeni granatem, protestanci na czerwono.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

CookieMonster93

English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Caulthaeigh

#6
No, no...Hapana Mtu. Powiem ci że jak zwykle wyszło doskonale ;)

O, u Rema jest wolna Laponia. Ja w moim projekcie Jeszczeniemanazwy zrobiłem im duuży okręg autonomiczny Laponii.
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Todsmer

Cytat: Hapana Mtu w Czerwiec 27, 2012, 11:39:03
Z religią jest ciekawie - Polacy stopniowo przejęli Islam od podbitych ludów, Półwysep Iberyjski i Francja zachowały go zaś z czasów arabskich podboi. Na różowo katolicyzm, na błękitno buddyzm, fioletowi są poganie, prawosławni oznaczeni granatem, protestanci na czerwono.

Powiedz mi jedną rzecz - dlaczego Italia jest chrześcijańska - przy takim zislamizowaniu Europy nie było opcji, żeby Imperium Osmańskie nie podbiło Italii - jak próbowało zrobić w realhiście.
  •  

Hapana Mtu

Ta, złota idea cesarza Mehmeda I (sułtana Mehmeda II), żeby zająć oba Rzymy za jednym panowaniem. Wcisnąłem to już chyba do dwóch althistów. Ale tym razem - dla odmiany - Osmanowie nacięli się na Bałkanach na skuteczną zaporę w postaci dobrze zorganizowanego państwa serbskiego. I ogólnie kierunek ekspansji Imperium poszedł bardziej na wschód. Jeśli do Italii skądś miałby się dostać islam, to raczej z południa i zachodu. I były takie próby (głównie z Półwyspu Iberyjskiego), ale wojska papieskie (i dyplomacja) jakoś się wybroniły.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Hapana Mtu w Czerwiec 27, 2012, 11:39:03
Na różowo katolicyzm, na błękitno buddyzm, fioletowi są poganie, prawosławni oznaczeni granatem, protestanci na czerwono.

ciekawe.
luteranizm / kalwinizm / anglikanizm jak *tu*, czy może jakoś inaczej się potoczyła Reformacja?
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Hapana Mtu

Jak *tu*, z tym że anglikanizm nazywa się inaczej (brytanizm? bo to romańskie państwo w miejsce Anglii to Brytania).
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Towarzysz Mauzer

Pytanie, czy gdyby Hiszpania i Francja były islamskie, to miałby kto finansować dyplomację papieską, żeby mogła płacić haracz sułtanowi za utrzymanie samej siebie przy życiu ;).
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Hapana Mtu

Nie tyle Sułtanowi, co Emirom iberyjskim. A papieża przez długi czas sponsorowała Polska (co znowuż było jednym z powodów, dla których w momencie, gdy większość szlachty była już muzułmańska, król również się konwertował).
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Todsmer

Ot taki sobie szkicyk. Na początku lat 30 XX wieku Francja zgodziła się na polskie propozycje dot. prewencyjnego uderzenia na Niemcy. A Piłsudski sobie pożył na tyle długo, żeby zapanować nad sanacyjną generalicją i pokonać Związek Sowiecki podczas kolejnej wojny (efekt Wielkiego Głodu na Ukrainie i ogólnego niezadowolenia z czystek stalinowskich). Mapa jest w małej rozdzielczości, bo w większej się nie da załączyć :(
  •  

Todsmer

Swego czasu miałem w awatarze. Mapka z cyklu "Marzenia tqr-a o silnej Polsce" :D
Na ciemnoczerwono Polska, na jaśniejczerwono Federacja Środkowoeuropejska (Międzymorze). Jeszcze jaśniejsze (to chyba różowy) są kraje sojusznicze. Bladym kolorem dałem Rumunię, co do której nie wiem, czy dałoby się ją wciągnąć do sojuszu.
Jak to marzenia, pomysł nie jest realny. Ale myślę, że kilka punktów jak najbardziej da się spełnić. Od razu mówię, że patrzę z punktu widzenia interesu Polski, a nie moich własnych sympatii i antypatii.

Możliwe pomysły: Zacieśnienie współpracy gospodarczej i wojskowej z Turcją (która powinna być uważana za kluczowy sojusznik Polski), może nawet Iranem; wsparcie Serbii na arenie międzynarodowej; jak największe osłabienie Rosji.

Myślę, że dałoby się zrobić althist "za 20 lat", w którym udałoby się przynajmniej niektóre założenia spełnić.
  •