Ziemlia

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 15, 2011, 21:49:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

Spiritus

Przebrnąłem i powiem, że leci gorący pochwalicz. I nie mogę ukryć, że mnie zainspirowałeś.
  •  

skomand

Do czasów 'współczesnech' dotrwały tylko pierwsza i druga, ale jednakowoż druga też miała potężny wpływ na rozwój świata - bez niej nie doszło by do wielkiego wybuchu cywilizacyjnego, do jakiego doszło na Ziemli. A więc zaczynajmy opis!

Nie chodziło o Pierwszą i trzecią?
  •  

Henryk Pruthenia

Tak,  tak. Pierwsza i trzecia. Druga zginęła,  ale garstka ludzi przeżyła i dała duży bodziec różnym ludom Ziemli.

Henryk Pruthenia

Planuję utworzyć serwis wiki dla tego świata, za dużo mam plików na komputerze, by je móc opublikowywać tu na forum, po prostu będzie to nie przejrzyste.
Więc pytanie: gdzie najlepiej byłoby utworzyć takowy serwis, a może zrobić jakąś podstację na naszej wiki?

Widsið

Odkąd na Wikii się poluzowały przepisy, można tam zakładać w zasadzie wszystko.
  •  

Henryk Pruthenia


Widsið

Tak; kiedyś żeby cokolwiek tam założyć, trzeba było mieć zgodę administracji i był to proces podobny do zakładania nowej Wikipedii. Teraz po prostu wypełniasz formularz i gotowe.
  •  

Henryk Pruthenia

Dzięki, to chyba ogarnę to i zacznę wypełniać.

Henryk Pruthenia

Ziemlia wciąż żyje.


Co sądzicie o takiej mapie?

Caraig

Jest w porządku; jak rozumiem narysowana i zeskanowana?
Jak zrobiłeś hipsometrię? (grafik ujemny tutaj xD)

A tak na marginesie, jak duży jest ten kontynent?
  •  

Otok

Wygląda trochę jak Eurazja i Afryka sklejone w jedną całość. Czym są te pomarańczowe paski?
CytatJak zrobiłeś hipsometrię?
Dołączam się do pytania.
  •  

Henryk Pruthenia

No właśnie wszystko jest zrobione w paincie. Ta część pokolorowana jest przerysowana (serjo!) z kartki podzielonej na kwadraciki pół centymetra na pół i mam też jej wersję z większą rozdzielczością. (Co ciekawe, pierwsza papierowa mapa powstała ze siedem, sześć lat temu, a komputerowa jakieś cztery lata temu). Hipsometrię zrobiłem oczywiście w paincie. Zaczynam od morza, robię jakieś ślaczki, potem nakładam na to coraz wyższe poziomy no i tyle.


Henryk Pruthenia


Henryk Pruthenia

Wszystkie opublikowane na forze konlangi z Ziemli znajdują się już na wiki!
Hurrra!!!!

Obcy

Cytat: HP na Wiki
Riczard Petru jest oszustem

Można już było darować sobie to prawakowanie xDDDD
  •