Pismo małomiasteczkowe

Zaczęty przez Noqa, Sierpień 28, 2012, 16:22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Noqa

Zwane też po prostu miasteczkowem.

Dawno nie było tu żadnego ładnego pisma, może to zmieni porządek rzeczy; wszystkie instrukcje i przykładowy tekst w obrazku. Zachęcam do prób odczytania.


Jeśli się komuś nie wyświetla

Jakość zdjęcia niestety słabsza niż się spodziewałem.
Będę wdzięczny za wszystkie pomysły na brakujące ligatury.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

tob ris tob

Cytat: Noqa w Sierpień 28, 2012, 16:22:51Dawno nie było tu żadnego ładnego pisma, może to zmieni porządek rzeczy;
Ciekawa próba, ale dla mnie - nie.

Fajne to, bo logiczne oznaczanie dźwięczności i w ogóle. Jednak ja się gubię (bom głupi). ;D
Dzień dobry :-)
  •  

Noqa

Pismo miało być trochę skomplikowane, bo litery nie mają ściśle ustalonego kształtu, tylko pożyczają sobie nawzajem brzuszki. Ale poza tym, pismo jest proste. Dość powidzieć, że po godzinie od wymyślenia nie miałem najmniejszych problemów by nim pisać, a nawet zmieniać układy znaków.

Powyższe jest wersją dla polskiego, myślę nad stworzeniem układów dla innych języków - małomiasteczkowe ma całkiem spory zasób graficzny.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Rémo

Fajne, ale nie wygląda "naturalnie" jak dla mnie.
Pozdrawiam! :)
  •  

Feles

Ładne, nie powiem, tylko nazwa mnie intryguje. :-)
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Pingǐno

A mi się nie do końca podoba.
Trochę bazgrołowate. :3
  •  

Miftah

Jest brzydkie. Jest naprawdę nieładne, choć sam pomysł na wygląd pisma jest dobry. Podobają mi się ligaturki (użycie ligaturek, nie wygląd), ligaturki są cool.
Zastanów się, czy jest wygodne w pisaniu, bo za cholerę na takie nie wygląda. Wydaje się być męczące, a mała różnorodność liter będzie bardzo utrudniała czytanie. Umiesz się tym posługiwać? Przeczytałbyś coś, gdybym ja to napisał?
Nazwa jest też potworna i nie wydaje mi się być adekwatna. Wyglądem przypomina nieco sci-fi, a jako że wszyscy doskonale wiemy, jak przyszłość będzie wyglądać, nazwa 'małomiasteczkowe' wybitnie nie pasuje.
howgh
أنا مفتاح الجاهز
  •