Autor Wątek: Nowy root admin  (Przeczytany 11965 razy)

Offline Canis

Odp: Nowy root admin
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 08, 2012, 17:06:47 »
No, jakoś na zagranicznych 'langerach da się rozmawiać o językach bez polityki...
Bo czytając CBB w ogóle mam wrażenie, że oni o niczym nie potrafią gadać, jak tylko językach, i to często w tak banalnej postaci jak "your favourite foneme". Sam dawno nie wchodziłem na to forum, bo w porównaniu do naszego ono jest po prostu śmiertelnie nudne...
Co kogo jara. Mamy działy na politykę, w wielu miejscach wspomnienie tego tematu jest na miejscu. Ale sytuacja typu "jest na miejscu" nie zdarza się tu już, bo rdzeń rozmowy o polityce coraz częściej podmieniacie z języków i społecznych czynników wokół lingwistyki na politykę w czystej postaci, i to najczęściej czczą, zbędną, wyimaginowaną, albo agresywną. Ja wami nie gardzę, tak jak nie gardzę żadnym człowiekiem. Ale ja nie mogę na to patrzeć.

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pochwalisze: 220 razy
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 08, 2012, 17:38:47 »
Nie, chodzi o to, że nie robimy konlangów. :)

Offline Feles

« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 08, 2012, 17:57:43 »
Nie, chodzi o to, że nie robimy konlangów. :)
Owszem, chodzi o to, że do każdego wątku wpieprzamy głupoty i tym zniechęcamy każdego, kto chciałby się dowiedzieć, o co biega.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pochwalisze: 220 razy
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 08, 2012, 18:53:48 »
Bany za politkowanie? Rozumiałbym to na forum kulinarnym albo botanicznym, ale na językowym? Ktoś tu chyba zapomniał, że język to nie jest twór hermetyczny i oderwany od rzeczywitości, ale związany z całą otoczką historyczną i społeczną, czyli mówiąc ogólnie, właśnie z polityką (a za często, nawet za bardzo, niestety!), i to całkiem naturalne, że dyskusje czysto lingwistyczne czasem zejdą na te tematy. Owszem, wyrwane z kontekstu wypociny Dynozaura o wynaradawnianiu Ukraińców to czysty trolling sfrustrowanego osobnika który nie ma co robić ze swoim życiem (swoją drogą potwierdza to moją teorię, że prawicowcy to w większości frustraci) i TO nadaje się do co najmniej ignorowania. Ale nie deprecjonujmy tego, że czasem ktoś poruszy ważną kwestię - bo polityka JEST ważną kwestią, którą każdy powinien się interesować, gdyż leży to w interesie każdego - bo językotwórcy, nawet jeśli spędzają całe życie w pokoju, też są ludźmi-częścią społeczestwa...
Język - to taki djalekt, który posiada swoje wojsko i marynarkę wojenną.  :D

Gdzieś kiedyś widziałem taką definicję słowa "język"

Offline Canis

« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 08, 2012, 20:18:07 »
Synu, mów nam rzeczy, o których nie wiemy, i nie denerwuj mnie. Z przyjemnością ostatnie chwile swojego hersztatu zamienię w forumowy faszyzm. Ulży mi. A póki co - załatwmy sprawę jak rozumni ludzie.

Na czym polega problem, napisałem jasno. A teraz proszę o nowego admina. Kampania wyborcza tydzień, do przyszłego weekendu. Sobota i niedziela wybory demokratyczne (może z drobnym wskazaniem, gdybyście wybierali kompletnego nuba). Wspieram ideę osobnego admina forumowego i korzennego, jeśli jest taka potrzeba.

Rzekłem. To wszystko.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2012, 14:51:03 wysłana przez Fēlēs »

Offline Vilène

« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 08, 2012, 20:53:43 »
Na czym polega problem, napisałem jasno. A teraz proszę o nowego admina. Kampania wyborcza tydzień, do przyszłego weekendu.
Trochę przydługo, ja bym szczerze zrobił głosowanie już w ten weekend...

Offline Noqa

« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 08, 2012, 20:57:35 »
Też bym z tym nie czekał.
Przez tydzień nic się nie zmieni, tylko ten wątek rozrośnie się o kolejne 10 stron.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.

Offline Fanael

« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 08, 2012, 20:58:07 »
Trochę przydługo, ja bym szczerze zrobił głosowanie już w ten weekend...
+1

Offline Canis

« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 08, 2012, 21:13:09 »
Rzekłem co rzekłem. Głosowanie w następny weekend. Ten tydzień jest dla was.

Offline Vilène

« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 08, 2012, 21:14:33 »
Chyba tylko po to, żeby niektórzy ochłonęli po tej dyskusji...

Offline Canis

« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 08, 2012, 21:20:18 »
Chyba tylko po to, żeby niektórzy ochłonęli po tej dyskusji...
Nie tylko. Dynozaura nie będzie do niedzieli. Nie chcę, by wracał, i go to wszystko ominęło. Mam też kilka innych powodów, ale zachowam je dla siebie.

Offline Feles

« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 08, 2012, 21:23:44 »
No to git.

--

Cztery rzeczy do przedyskutowania w przyszłości na forum:

· Zagospodarowanie strony domowej http://jezykotw.webd.pl/, aby nie była redirem do wiki, ale wizytówką społeczności.

· Utworzenie na forum FAQ zawierającego najważniejsze pojęcia językotwórstwa i kultury forumowej (a priori, Jasnysfinks, Marta), wskazówki i linki.

· Import postów ze starego forum. (Wtedy może uda się przywołać św. Jana z Kamiennej Góry.)

· Poronione fora obcojęzyczne i działy w ogólności.

Offline Ghoster

« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 08, 2012, 21:26:42 »
W ogóle to dałoby się jakoś sprawić, by w adres strony powrócił klucz "Conlanger"? Dopóki nie zacząłem używać opcji stron szybkiego wybierania w Operze, wchodziłem na nowego Conlangera poprzez starą stronę.

Offline żuwaczky

• REAL SLIM SHADY
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 08, 2012, 23:33:32 »
Nie tylko. Dynozaura nie będzie do niedzieli.
właśnie się zastanawiałem, skąd brak odzewu ;D

co do przedyskutowania? Miłoszu drogi, strona się pojawi, będzie pięć artykułów, wszystko w jumli, potem zacznie się powolny upadek i tak będzie to straszyło. No, możesz jeszcze obiecać, że będziesz pisać co tydzień nowy artykuł. ;)
import postów - go on, przecież wiadomo, jak jest z fora.pl.
poronione działy - się zgodzę.

ze swojej strony dodam wrzutkę osobistą, zakaz twórczości con-jakiejś obracającej się wokół kotów.

co do moderowania, oczywiście się zgłaszam, jestem zawsze chętny na temperowanie innych HE DYKTATURA

Offline Feles

« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 08, 2012, 23:41:54 »
co do przedyskutowania? Miłoszu drogi, strona się pojawi, będzie pięć artykułów, wszystko w jumli, potem zacznie się powolny upadek i tak będzie to straszyło. No, możesz jeszcze obiecać, że będziesz pisać co tydzień nowy artykuł. ;)
Bëło. Dlatego piszę o wizytówce, nie CMS-ie.
Ewentualnie o jako takim przeredagowaniu obecnej strony głównej CW, aby była bardziej forumowo-wikiowa, niż wikiowa.