Konto na Wikii

Zaczęty przez QRSGN, Lipiec 07, 2020, 20:43:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

QRSGN

Hej - nie za bardzo ogarniam - czy konto na forumowej Wikii jest tożsame z forumowym?
Najlepszego Dnia - wszyscy ludzie Idei
  •  

Kazimierz

Nie, trzeba założyć oddzielnie.
  •  
    Pochwalone przez: QRSGN

Canis

Cytat: QRSGN w Lipiec 07, 2020, 20:43:14
Hej - nie za bardzo ogarniam - czy konto na forumowej Wikii jest tożsame z forumowym?
Czemu miałoby być? :) To inny program.
  •  

QRSGN

Jest w tej samej witrynie - ma logo forum - przeglądarka zaciągnęła mi dane do logowania z forum - jest to integralna część forum (podobnie jak Mess względem Fäisbóka) - no w moich oczach jedność forumowego konta z tym wikipediowym była dość prawdopodobna.
Najlepszego Dnia - wszyscy ludzie Idei
  •  

Canis

Cytat: QRSGN w Lipiec 07, 2020, 21:33:52
Jest w tej samej witrynie - ma logo forum - przeglądarka zaciągnęła mi dane do logowania z forum - jest to integralna część forum (podobnie jak Mess względem Fäisbóka) - no w moich oczach jedność forumowego konta z tym wikipediowym była dość prawdopodobna.
No nie jest, jest pod jedną domeną, ale nie bazą danych, poza tym forum działa na Simple Machines, a Wiki klasycznie na MediaWiki, to jest zupełnie różne oprogramowanie.

Niektóre serwisy to łączą, ale nam nigdy nie chciało się to bawić, to ryzykowne. Większość z nas nie ma takich kompetencji z IT.
  •  

QRSGN

Cytat: Canis w Lipiec 07, 2020, 21:38:14
No nie jest, jest pod jedną domeną, ale nie bazą danych (...)
Widzisz - kwestia mojego fest-ograniczonego słownika informatycznego - miałem na myśli wspólny początek adressu strony - wiele się nie namyślałem nad znaczeniem i użyciem wyrazu ,,witryna".

Cytat: Canis w Lipiec 07, 2020, 21:38:14
(...) poza tym forum działa na Simple Machines, a Wiki klasycznie na MediaWiki, to jest zupełnie różne oprogramowanie.
Mam wrażenie, że właśnie próbujesz mi udowodnić, że nie możliwym jest, by tego nie zauważyć, że są to dwie odrębne rzeczy - niepotrzebnie. Nie mam żadnej wiedzy na temat budowania stron internetowych - zobaczyłem wspólny początek adressu i na tym zakończyłem riserdż - skoro nie jest to jedna rzecz - to ok - tyle wiedzy mi wystarczy.

Cytat: Canis w Lipiec 07, 2020, 21:38:14
Niektóre serwisy to łączą, ale nam nigdy nie chciało się to bawić, to ryzykowne. Większość z nas nie ma takich kompetencji z IT.
Nie mam pojęcia na ile to skomplikowane - nie mam pojęcia na ile samoróbne są te wszystkie rzeczy. Po prostu wiedząc, że coś takiego jak FB i Mess są zjednoczone - dopuściłem do siebie myśl, że podobnie może być także w tym wypadku.

W'gle - mam wrażenie, że strasznie się przejąłeś tym, co napisałem - jakbym, nie odpowiadał na pytanie ,,dlaczego doszedłem do takiego wniosku", tylko raczej jakbym chciał Tobie udowodnić swoją rację.
Jeśli to mylne wrażenie - to sorka za nadinterpretację.
Najlepszego Dnia - wszyscy ludzie Idei
  •  

Henryk Pruthenia

Raczej nadinterpretacja, Canis ma zazwyczaj wszystko w žopie. Xd

Canis

E, tam. Raczej wręcz przeciwnie. W sumie nie powinienem się wypowiadać.

"ale dwie Tatry poszły więc się wypowiem"
Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 08, 2020, 11:15:11
Raczej nadinterpretacja, Canis ma zazwyczaj wszystko w žopie. Xd
Po prostu zobaczyłem człowieka, który jest w Internecie, ale nie wie co to witryna, nie wie co to domena. Zafascynowało mnie to. Rzadki przypadek, i przecież widzisz, że broni braku wiedzy nawet odnośnie takich pojęć, to nie jest wiedza specjalistyczna, nawet osoby względnie starsze znają te pojęcia. Wyjaśniłem co jest co, z grubsza jak to działa, przyda mu się to pewnie w życiu, albo przynajmniej będzie coś czytał to będzie rozumiał. Przyszedł na forum bez tej wiedzy, poszedł spać tamtego wieczora bogatszy o tę wiedzę. I w sumie tyle w temacie.

Choć przyznaję, że coraz częściej spotykam ludzi, którzy zamiast wiki mówią "Wikia", od nazwy tego jednego portalu stosującego wiki, i tak hm. Zaczynam czuć się stary. No ale tu akurat to ja raczej powinienem wykazać się zrozumieniem, bo jak ktoś ten program zna z Wikipedii i różnych Wikii, to w zasadzie powinno być całkowicie zrozumiałe co jest co. To trochę jak z nazywaniem welocypedu "rower" albo butów sportowo-szosowych "adidasami". I druga sprawa, pewnie wiele osób, nie tylko QRSGN, już pewnie nie rozróżnia w ogóle posklejanych ze sobą przez różne firmy zupełnie odrębnych programów takich jak silnik forum czy silnik Wiki. Po prostu nie widzą różnicy, wchodzą w internet, widzą jedną domenę (nazywając to najczęściej stroną internetową), myślą że to jest ot samo. Też symbol czasów.
Eh, żebyśmy my tacy mądrzy byli, żeby umieć bazy użytkowników Wiki i Forum posklejać ze sobą... no ale nas jest garstka typów w wolnym czasie robiących języki, a nie specjalistów od prawdziwych rzeczy. Chyba nawet księdza mieliśmy w tej całej brygadzie.
[Zamknij]
Zawsze mi ludzie mówili, że ja nie jestem user-friendly...
  •