Rema- Läivenia

Zaczęty przez Caulthaeigh, Czerwiec 03, 2012, 10:14:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Caulthaeigh

#15
Ale no widzisz...będą się inaczej nazywać. Chodzi mi oto aby język jakim się posługują był oparty na jakimś indoeuropejskim. Ale tak że prakycznie nie będzie można tam znaleźć tak łatwo rdzenia indoeuropejskiego. Ja mam już taki kompleks czy coś w tym stylu że moi muszą być indoeuropejczykami chociaż będą się nazywać inaczej np. Bericolajczycy
A co do religii tak samo. Odpowiednikiem prawosławia będzie Lajwianizm a luteranizmu New Laivenism
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Caulthaeigh

#16
Lajwenia stawia czujniki poziomu radiacji blisko granicy z Findeą.
W Findei strach wisi w powietrzu. Jeden z ich reaktorów atomowych prawdopodobnie jest uszkodzony jak donosi nam znana findejska dziennikarka, pani Basia. Minister Obrony Narodowej i Instytut ds. Energii Jądrowej zapowiedział że ludzie muszą pójść na bezpłatne szkolenie "Jak zachowywać się w czasie wzmożonej radiacji" a nieudanie się tam będzie surowo karane. Ludzie dostają również bezpłatnie maski, domowe czujniki radioaktywności i leki zabezpieczające oraz leczące we wczesnych fazach a apartamentowce zostały również zostały wyposażone w czujniki radioaktywności. Czy będziemy musieli z tego korzystać? Miejmy nadzieję że nie
Tatiána Cortéz - Wiadomości TVL 1
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Caulthaeigh

Wojna domowa w Lajwenii!!!
O godz 10:03 padły pierwsze strzały oddane przez "wojsko" Tojo Honeka - znanego lajweńskiego faszystę. Żąda on ustąpienia króla gdyż jak twierdzi: "Lajwenia jest zabrudzona przez inne, niższe rasy a król nie chce jej oczyścić a do tego toleruje parady pedałów i murzynów którzy chcą rozkraść nasz kraj". Król jednak kategorycznie odmówił. Tojo Honek powiedział że on też nie zamierza odstąpić od swych żądań. Dotychczas zgineło 5 osób, w tym 3 z jego faszystowskiej armii złożonej z przymuszonych i zastraszonych ludzi. Sam król powiedział "ten człowiek albo jest idiotą, albo robi sobie z nas wszystkich żarty. Nie przejdzie u nas faszyzm!". Tojo Honek wydaje się być przegranym bo na dobrą sprawę nie ma on szczerego poparcia a spowodowane prawdopodobnie zastraszaniem i groźbami.
Ile będzie trwać wojna? Jakie będą straty? Czy musimy się obawiać?
Dla państwa - Magdalena Vaseelack - Wiadomości TVL
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Rémo

Republika Findei jest zatroskana faktem wojny domowej w Lajwenii. Jeśli zajdzie taka potrzeba Findea pomoże Lajwenii w wojnie z faszyzmem.

Cesarz Findei,
Pozdrawiam! :)
  •  

Caulthaeigh

Tojo Honek razem ze swoją zbieraniną ludzi został pokonany!!!
Został zdobyty stary zamek na którym się zabarykadował. Jego faszystowskie powstanie upadło! Nie wiadomo jaki czeka go wyrok ale być może zostanie skazany Bofkriminal - dożywotnie uwięzienie w mocnym worku który wisi paręnaście metrów nad ziemią. Będzie dostawał jeść i pić ale nie będzie mógł uciec! Sprawa ma się odbyć szybko i sprawnie. Ponadto jeśli Tojo Honek nie przyzna się do winy zostanie rzucony na pastwę rozwścieczonego tłumu a co za tym idzie zlinczowany.


Czy będzie to najkrótsza wojna w historii Lajwenii? Chyba tak bo (na całe szczęście) trwała zaledwie 1,5 dnia
Petr Nokko - wiadomości TVL

Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •