Rodziny językowe.

Zaczęty przez Todsmer, Sierpień 07, 2012, 20:34:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pingǐno

Myślę, że z tymi protolangami rzeczywiście nie ma konieczności tworzenia, bowiem i tak są hipotetyczne, toteż mamy jeno jego cechy.
  •  

Feles

Cytat: Ghoster w Sierpień 14, 2012, 18:25:14
CytatJakim cudem chcesz tworzyć rodziny językowe, jeśli nie z protojęzyków?
Na początku chciałem ustalić jakieś *niedokładne cechy* rodzin językowych,
W takim razie przypominam, że te jakieś *niedokładne cechy* nie czynią rodzin językowych. Co najwyżej ligi języków.
Zresztą, nazywajcie to sobie jak chcecie, i tak nie będą to rodziny.

Cytat: Ghoster w Sierpień 14, 2012, 18:25:14a nie tworzyć te języki; to bardzo ogranicza konlangi w projekcie.
Języków wyprowadzanych to nie ogranicza.
Języków niewyprowadzanych tym bardziej.

Cytat: Ghoster w Sierpień 14, 2012, 18:25:14Ech, co z tym robimy?
Moim zdaniem najlepiej zostawić jak jest: kto chce wyprowadzać, ten wyprowadza, kto nie chce, ten nie.

Cytat: Pingǐno w Sierpień 14, 2012, 19:16:09Myślę, że z tymi protolangami rzeczywiście nie ma konieczności tworzenia, bowiem i tak są hipotetyczne, toteż mamy jeno jego cechy.
Echm, jakby ci to wyjaśnić...
Gdyby o językowym pokrewieństwie świadczyły cechy, to angielski i chiński należałyby do jednej rodziny.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Pingǐno

CytatMoim zdaniem najlepiej zostawić jak jest: kto chce wyprowadzać, ten wyprowadza, kto nie chce, ten nie.

Ale wtedy będzie chaos...
Cytat
Echm, jakby ci to wyjaśnić...
Gdyby o językowym pokrewieństwie świadczyły cechy, to angielski i chiński należałyby do jednej rodziny.

Skoro tak uważasz.
  •  

Silmethúlë

Ale wystarczą pewne cechy protojęzyka (jak fonologia, drobny zarys gramatyki) i podstawowa leksyka, żeby z niego wyprowadzić języki potomne, używając trochę wyobraźni.
  •  

Ghoster

#124
[...........]
  •  

Feles

No to mamy trzy zestawy fonologii z podstawową leksyką. Nie rozumiem, w czym problem.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Pingǐno

A ja już się pogubiłem i nie wiem, kto do czego zmierza... ._.
  •  

Ghoster

#127
[...........]
  •  

Pingǐno

#128
Ja bym wolał osobiście tego nie robić... tak myślę.
Uważam, że te, co ty opracowałeś/Ghoster opracował są ok.

EDIT: Ej, czy to znowu umarło? xd
  •