Forumowy Conworld

Zaczęty przez Ghoster, Wrzesień 10, 2011, 19:12:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Artaxes

Także przychylam się do tego, by mój lud należał do Homo sapiens, jednak o kombinacjach rasowych raczej rzadko spotykanych w świecie poza-conworldowym.
Myślę, iż powinniśmy opracować jakąś szkicową mapę świata odnośnie stref klimatycznych, szaty roślinnej oraz ruchu prądów morskich.

Ghoster

  •  

Mścisław Bożydar

Dodałem sobie ten archipelag i wziąłem trochę z kontynentu Canisa


Uploaded with ImageShack.us
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Fanael

Mniejszej rozdzielczości się nie dało? :/
  •  

Mścisław Bożydar

To przecież miniatura tylko.
Jak sobie na imagu klikniesz na obrazek, to bądzie normalny.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Ghoster

http://img269.imageshack.us/img269/3346/2nl6xwj.png - No nie bardzo; większego nie ma tam. ;d
Wrzucajcie na www.tinypic.com, proszę, tam przynajmniej obrazki wyświetlają się poprawnie i nie ma tych reklam; przez co szybciej się ładuje, na imageshacku muszę czekać aż się to otworzy, bo po drodze muszą się załadować reklamy i skrypty zmniejszające obrazek, dramat po prostu.
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Fanael

#82
Cytat: Mścisław Ruthenia w Wrzesień 11, 2011, 19:11:51
Jak sobie na imagu klikniesz na obrazek, to bądzie normalny.
Normalny to byłby, gdyby był tych samych rozmiarów co te wrzucane przez Ghostera, a nie dwa cztery razy mniejszy.
  •  

Pingǐno

Cytat: Fanael w Wrzesień 11, 2011, 19:22:21
Cytat: Mścisław Ruthenia w Wrzesień 11, 2011, 19:11:51
Jak sobie na imagu klikniesz na obrazek, to bądzie normalny.
Normalny to byłby, gdyby był tych samych rozmiarów co te wrzucane przez Ghostera, a nie dwa razy mniejszy.
Mi także się nie chce pokazać normalnych rozmiarów.
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Hapana Mtu

Conworld a priori! Mogę ja też?
Zamawiam sobie na poczet dwóch chwilowo bezdomnych i bezimiennych conlangów dwa kraje (najlepiej na tym wschodnim kontynencie), jeden wyspiarski (będzie biedny, z gospodarką opartą na poławianiu), drugi kontynentalny (też biedny, z licznymi kopalniami).
Jeśli nikt nie protestuje, to chętnie wcisnę tu też Tarakańczyków. Najlepiej koło jakiegoś kraju, którego język będzie w miarę rozwinięty, żebym mógł bezczelnie uzupełniać sobie słownictwo zapożyczeniami (w drugą stronę pożyczki jak najbardziej też mogłyby iść). I tak, to byłby już trzeci świat z Tarakanią, ale pierwszy na tym forum. Może w tym świecie dam ich pod inną nazwą...
No i chcę jakieś plemię na północy. Przyszłościowo, ale koniecznie chcę.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Canis

Tylko nie władujcie mi się wszyscy na ten kontynent. Założenie ma być takie, że tam ma zasadniczo nie być państw. Ja chcę jedno państwo w miarę ogarniające trochę większe terytoria tego półwyspu na wschodzie, ale to będzie i tak z nieostrymi granicami. I tak samo, Mścisław Ruthenia, podejrzewam, że ciężko będzie władzom tego Twojego państwa (duże O_O) kontrolować całe Twoje terytorium, bo jednak ludy koczujące tam będą ostre raidy robić...
  •  

Mścisław Bożydar

W moim zamysle ma to być teren zamieszkały przez kilkanaście (niekoniecznie zgodnych) plemion koczowniczych :P
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

tob ris tob

A może przenieść by się na wiki, co by łatwiej informacjami zarządzać? (chodzi mi o zwykłe wiki na jakimś darmowym, niefajnym hostingu; broń Boże, nie Conlang Wiki)
Anyway, uaktualnione informacje o Kjancie.

Kjant
Ґал дрэ Кāт
Królestwo Kjantu

Mapa:

Flaga Kjantu:

Zieleń - kolor Kjantu,
niebieski - woda z Jeziora Nejtalskiego,
czerwony - oznaka niewoli w Nejtalu, jako przeszłość

Kjant, a właściwie Królestwo Kjantu to państwo powstałe 20 kwietnia 721, uzyskując niepodległość od państwa najtalskiego. Wcześniej miało charakter prowincji.
Ustrojem jest monarchia konstytucyjna, obecnym królem jest Junjit II (Юнїт л2), syn Junjita I, a szefem rządu jest Beka Kor (Бэка Кор). Państwo utrzymuje się głównie z turystyki (ma najlepsze plaże w regionie) oraz eksportu drewna i węgla.
Kraj ten ma 522 900 km2 (w przybliżeniu) oraz zamieszkuje go 81 milionów ludzi. Zagęszczenie ok. 155 os/km2.
Mapa ukazująca podział administracyjny oraz położenie stolicy Kjantu - Dzjęping (Ӂѩпīк).

W Kjancie mówi się językiem kjanckim (w rzeczywistości jest to język dwuokniański, przystosowany do kultury kjanckiej).
[Zamknij]
Dzień dobry :-)
  •  

Ghoster

CytatConworld a priori! Mogę ja też?
Zamawiam sobie na poczet dwóch chwilowo bezdomnych i bezimiennych conlangów dwa kraje (najlepiej na tym wschodnim kontynencie), jeden wyspiarski (będzie biedny, z gospodarką opartą na poławianiu), drugi kontynentalny (też biedny, z licznymi kopalniami).
Jeśli nikt nie protestuje, to chętnie wcisnę tu też Tarakańczyków. Najlepiej koło jakiegoś kraju, którego język będzie w miarę rozwinięty, żebym mógł bezczelnie uzupełniać sobie słownictwo zapożyczeniami (w drugą stronę pożyczki jak najbardziej też mogłyby iść). I tak, to byłby już trzeci świat z Tarakanią, ale pierwszy na tym forum. Może w tym świecie dam ich pod inną nazwą...
No i chcę jakieś plemię na północy. Przyszłościowo, ale koniecznie chcę.
Nowy gracz oczywiście mile widziany, ale te tereny zaznaczę już innym razem.

CytatTylko nie władujcie mi się wszyscy na ten kontynent. Założenie ma być takie, że tam ma zasadniczo nie być państw. Ja chcę jedno państwo w miarę ogarniające trochę większe terytoria tego półwyspu na wschodzie, ale to będzie i tak z nieostrymi granicami. I tak samo, Mścisław Ruthenia, podejrzewam, że ciężko będzie władzom tego Twojego państwa (duże O_O) kontrolować całe Twoje terytorium, bo jednak ludy koczujące tam będą ostre raidy robić...
No patrz, dlatego właśnie ja zrobiłem sobę przystań daleko od ciebie, żeby się nie narzucać. Osobiście proponowałbym wszystkim na zajęcie tych trzech małych państewek na północ od mojego kraju, tam i tak będą jakieś plemiona, a przynajmniej zostawimy biednego Canisa w spokoju ze swoimi wojnami. :D

CytatA może przenieść by się na wiki, co by łatwiej informacjami zarządzać? (chodzi mi o zwykłe wiki na jakimś darmowym, niefajnym hostingu; broń Boże, nie Conlang Wiki)
Osobiście rzuciłem pomysłem osobnego działu na forum, w którym byłyby tematy dotyczące miast, religii, wydarzeń w conworldzie itd, nadal czekam na odpowiedź.
  •