Nowy aprioryczny conworld Canisa, HP i Pluura [przygotowania]

Zaczęty przez Canis, Grudzień 23, 2015, 22:21:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

Canis

Cytat: Henryk Pruthenia w Styczeń 01, 2016, 23:21:08
Wrzucam obszar moich zainteresowań.
Nie ukrywam zaskoczenia. Nie chciałeś obszaru półksiężyca?

EDIT: http://i.imgur.com/G5F75zZ.jpg - obszary zainteresowań
 •  

Henryk Pruthenia

#61
Chciałem, chciałem. Przecież zaznaczyłem go nawet i dostałem. I trochę wkładu własnego:


Legenda do tego tu.

Oczywiście ostateczny kształt się będzie wielokrotnie zmieniał. Robię póki co najtrudniejsza północną część, gdy południe to szczerze powiedziawszy tylko góry i chlup dodaj pustynię :)

Canis

Przestałem rozumieć. Przecież zaznaczyłeś trzy obszary kompletnie poza tym półksiężycem.
 •  

Henryk Pruthenia

Przez półksiężyc rozumiem nadmorski obszar z lewej strony Pangei otoczony górami. A jak mapa?

Canis

Cytat: Henryk Pruthenia w Styczeń 02, 2016, 01:07:08
Przez półksiężyc rozumiem nadmorski obszar z lewej strony Pangei otoczony górami. A jak mapa?
To czemu nie zaznaczyłeś w ogóle tego półksiężyca na przesłanej mapce tylko jakieś inne tereny? xD
Obczaję potem legendę i się wypowiem, póki co twój link do niej nie prowadzi. Ale na ile się domyślam to spoko. Wydaje mi się, że na twoje tereny będą prowadziły fajne szlaki handlowe.
W osobnym poście jutro się wypowiem na temat poziomu morza i jego mierzenia, łańcuchów górskich i ciekawostek z nimi związanych. Szykujcie się na ekstrema. Góry tu są często spore, jak na to, że z lenistwa nadal działam na modelu planety o wielkości 0.6 średnicy Ziemi.
 •  

Henryk Pruthenia


Canis

Cytat: Henryk Pruthenia w Styczeń 02, 2016, 01:24:14
Mapa link

Legenda.
Ale ja zaznaczyłem i nawét Ty zaznaczyłeś.
Na pewno mówimy o tym samym półksiężycu? Bo na twojej mapce go nie ma w zaznaczeniu, nawet w ogóle nie do końca jest w kadrze.
 •  

Todsmer

 •  

Canis

Cytat: Todsmer w Styczeń 02, 2016, 12:14:34
Można się dołączyć?
Jak najbardziej, zapraszam. HP wziął sobie dość duży obszar lądów, ale to tylko obszary zainteresowań, mogą się nakładać - to raz, a dwa, że w ogóle mamy mnóstwo ziemi do wydania. Weź mapę i zaznacz obszar zainteresowania, w dokładne granice to potem będziemy się bawić.

Czekamy też na Pluura aż określi, co by chciał, a w razie konfliktów, Todsmer, proponuję mu ustąpić, był jednak przed tobą, tylko coś się spóźnia...
 •  

Henryk Pruthenia


Henryk Pruthenia


Canis

Aaaaa, to mieliśmy drobne nieporozumienie, ale rozumiem.

Zaraz napiszę dłuższego posta na temat poziomu morza, gór i ich wysokości oraz moją propozycję nazewnictwa; ale zanim to zrobię, HP, czy nadal pasuje ci obszar zainteresowań, który http://i.imgur.com/G5F75zZ.jpg zaznaczyłem, czy mam go zmodyfikować?
 •  

Henryk Pruthenia


Canis

Szanowni uczestnicy, czcigodni goście i obserwatorzy, w tym poście przedstawiam obserwacje związane z 1. Poziomem morza 2. Górami i ich wysokością, a potem przedstawię moją propozycję podawania nazewnictwa.

1. Poziom morza
To, że mamy mniej-więcej superkontynent (a raczej jeden dominujący kontynent) udało się w Space Engine uzyskać tak modyfikując ziarno w generatorze lądów, jak i wysokością poziomu morza. O ile program dobrze sobie poradził z pokazaniem jak to wyjdzie na planecie, o tyle odczyt wysokości (od pozycji obserwatora prosto w dół) jest zaburzony. Przykładowo, patrząc prosto w dół na płaską pustynię na mojej wyspie, odczyt wynosi -581.813 m.
http://i.imgur.com/7TrhxCf.jpg - wysokość -581.813 m n.p.m. głęboko na pustyni na mojej wyspie!
Aby uzyskać poprawny wynik, udałem się na plażę na -12°10'36".92 / -74°42'56".71, gdzie na granicy wody z lądem wynik wynosi około -950 m n.p.m. Ewentualne ułamki można zignorować. Rozumiem, że jest to wysoce arbitralne i jeżeli wasze państwa, położone daleko, będą miały własne uczelnie, to przyjmiecie inny punkt. Póki co, proponuję przyjąć 950 m jako korektę, i tę liczbę należy dodać do każdego odczytu wysokości ze Space Engine.
http://i.imgur.com/AVypaMb.jpg - plaża na wyspie, udało mi się wycentrować by było równo -950.

2. Łańcuchy górskie
Góry na tej planecie są piekielnie wysokie (jak na to, że nadal jadę w symulacji na 0.5899 średnicy Ziemi bo inaczej mi się oceany psują). Na samej mojej wyspie jest co najmniej sześć łańcuchów górskich, które wybijają się ponad prawie płaską pustynię - nie mam pojęcia, na ile jest to realistyczne i czy można by to wytłumaczyć (tym bardziej, ze Space Engine na ogół nie robi takich rzeczy tylko generuje jakieś wyżyny etc. ) - być może odpowiedź leży w tym, że jednak ta moja "wyspa" jest dużo większa niż mi się wydaje, po prostu Pangea jest gigantyczna.
http://i.imgur.com/w8EQgd4.jpg - model 3D po usunięciu atmosfery, pokazujący góry na mojej wyspie
Większość łańcuchów górskich posiada szczyty spokojnie po 5km - 6km wysokości, ale dużo wyższe nie są rzadkie. Niestety, program nie podaje mi najwyższego punktu, więc muszę sam go szukać. Na mojej wyspie jest to prawdopodobnie to wzgórze: http://i.imgur.com/pLVgeVa.jpg które wynosi 9434 m n.p.m. wg symulatora, więc po nałożeniu korekty otrzymujemy wynik 10384 m n.p.m., a więc poważna wysokość. W Ahtialii miałem szczyt po 11 km, ale był on jeden, tymczasem na tej planecie ośmiotysięczników trochę jest.
Góry, które Pruthenia oznaczył jako swoje ziemie, też absolutnie małe nie są. Mają przeciętnie 4km - 5km, ale znalazłem już teraz na szybko szczyt 10799 m n.p.m. (po korekcie), więc może znajdą się i wyższe. Również wśród tego samego zestawu gór znalazłem szczyt 12861 m n.p.m. (ten może być największy na planecie).
http://i.imgur.com/cJYDPdB.jpg - efektem są bardzo często takie widoki (tu odległość do gór jest monstrualna, na oko ~150 km).

Propozycja odn. nazewnictwa i podawania mitologii
Gdy zaczniemy się już bawić w nazwy własne i spolszczanie ich, proponuję robić to według kilku reguł:

 • Nazwa polska bierze źródło z od nazwy używanej przez miejscowy lud lub lud mocno dominujący na danej ziemi. Góry w obszarze zainteresowań HP będą się nazywały tak jak HP zarządzi, nie ja czy Pluur, czy Todsmer.
 • Nazwy wspólnych obiektów (np. nazwa planety, słońca, galaktyk), a także miejscowe wierzenia głównych cywilizacji, podamy w jednym momencie w następujący sposób:
  - nazwę/opis wrzucamy na https://justpaste.it/
  - blokujemy link hasłem
  - podajemy link na forum
  - gdy wszyscy już wrzucą linki, następnie wszyscy podają hasła
  W ten sposób unikniemy wzajemnych inspiracji i każdy wymyśli coś kompletnie osobno. Będzie to dotyczyło tylko naszych największych cywilizacji i zrobimy to na samym początku, potem już będzie można się bawić bez tej czasochłonnej procedury.


Co myślicie?
 •  

Canis

Doublepost!

Zachód słońca oglądany z dwunastotysięcznika (łańcuch górski na kontynencie, w moim obszarze zainteresowań na południu).
http://i.imgur.com/BULwcjX.jpg
http://i.imgur.com/dlReXDy.jpg
http://i.imgur.com/8vECVvS.jpg
http://i.imgur.com/dxEprqX.jpg

Niestety przynoszę też złą wiadomość,
[spoiler]Cały ten układ planetarny wskazuje raczej na to, że trwają aktywne bombardowania poważnie niebezpiecznymi asteroidami. Oto przyczyny:

 • Nasz księżyc ma to, co nazywałem wulkanami, na ogół w centrach kraterów poimpaktowych. Niedobrze.
 • Sama nasza planeta ma sporo struktur podobnych do kraterów, nawet w młodych, strzelistych górach.
 • Mamy dwie asteroidy krążące wokół naszej planety pod dziwacznymi kątami, analiza pozostałej części układu słonecznego pokazuje, że takich asteroid jest tam mnóstwo.
[/spoiler]
Ten problem jest poważny, zignorujemy go po prostu?
 •