Swo Puá Đa uo Mopů Đà - Związek kupiecki Puá Đa i Mopů Đà

Zaczęty przez zabojad, Sierpień 06, 2012, 18:39:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

zabojad

    Swo Puá Đa uo Mopů Đà - Związek kupiecki Puá Đa i Mopů Đà
    [swo p'wa˦˥ ˈt͡ɕa: wo mop'ɔ t͡ɕa:˨˥]
    Flaga:

    Ziemie:

    Informacje ogólne:

    • Puá Đa - wyspa-matka, mieszkają na niej Puđangowie
    • Mopů Đà - półwysep częściowo skolonizowany przez Puđangów, pierwotni mieszkańcy to Huangowie
    • Języki - Puá Lu(w 3 dialektach: Północnym(trochę zapożyczeń z Huańskiego będzie), Południowym(tworzący język literacki, spore zapożyczenia od CookieMonstera) i Zachodnim(tu mają być duże wpływy językowe Ulfa)), Huański(język Huangów), In Lou
    • Ludność - 64% Puđangowie, 32% Huangowie, 4% Inowie
    • System rządów - republika kupiecka | demokracja
    • Głowa państwa - Xo Peng
    • Waluta 100 Màng = 1 Ye (100 dłoni = 1 ręka)
    • Religia - Ingizm(Ingo - świnia), pogańskie wierzenia Huangów
    Handel:
    Gospodarka opiera się głównie na handlu rybami, drewnem deklowym, meblami, ropą z lodowca, skórami, dziczyzną, świniami.
    Puđangowie są ludem raczej koczowniczym(miast jest naprawdę mało), większość z nich utrzymuje się z jedynie handlu.
    Kolejnym jest łowiectwo - skóry ubitych stworzeń sprzedawane są za naprawdę spore sumy(dzięki 30% podatkowi handlowemu, rząd mógł skolonizować lodowiec)
    Wierzenia
    Ingizm(Ingoizm?) - wiara w świętą Świnię Żywicielkę, Tą, która Wykarmiła Puđangów.
    Przykazania
    - Świnia jest twoją Pierwszą i Ostatnią żywicielką, nie wolno ci jej zabić - musi to zrobić kapłan
    - Nie wolno ci zabić przyjaciela swego, ponieważ jest to zdradą narodu Puđangów, a każdy Puđang jest twym przyjacielem.
    - Nie wolno ci okraść przyjaciela swego
    - Nie wolno ci porwać i cudzołożyć z żoną przyjaciela twego
    Huangowie:
    Modlą się oni do czterogłowego prosięcia(wd Puđangów jest to zwierzę diabelskie), głównie o wyzwolenie od Puđangów. Częściowo przyjęli ingizm, lecz nadal kradną i cudzołożą. Pastwią się nad Puđangowymi zwierzętami.[/list]
    Feles [*]
    Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
    •  

    CookieMonster93

    #1
    Nie mogę tego znaleźć na tej duuużej mapie całego świata... :-P

    EDIT: Już wiem, gdzie to jest :-P
    English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
    •  

    Pingǐno

    Cytat: CookieMonster93 w Sierpień 06, 2012, 18:53:41
    Nie mogę tego znaleźć na tej duuużej mapie całego świata... :-P
    To jest na samej północy. :P
    •  

    Todsmer

    Myślę, że Ciastkowi chodziło o to, że to państwo jest za duże...
    •  

    Ghoster

    [...........]
    •  

    Pingǐno

    Cytat: Ghoster w Sierpień 06, 2012, 19:11:53
    Nie wiem czy tej części na północy nie chciałby Canis; on wszakże wymyślił, by postawić tam jakieś państwo. Poza tym wątpię, by jakiekolwiek państwo kupieckie mogło prosperować na lodowcu.

    nooo ja właśnie też mówiłem.
    Zawsze można wojny terytorialne prowadzić xd
    Cytat
    I tak dodam ze swojej strony, że ten kontynent na którym leży druga część kraju wygląda słowem chujowo, narysowałby to ktoś raz jeszcze?

    :( Narysujcie za mnie.
    Chyba, że masz na myśli Canisowy.
    •  

    zabojad

    Jak Canis będzie chciał to zmienię trochę i oddam.
    Oj tam, miało być apriorycznie nie? Więc czemu miało by nie funkcjonować? Może lodowiec jest źródłem surowców, które są przewożone na wyspę i tam sprzedawane kupcom którzy idą dalej?
    Za duże? Czy ja wiem... Wygląda ładnie, a zresztą oni mają być z deka zapuszczeni cywilizacyjnie, więc wielkich metropolii nie ma. Część nadal żyje w lasach xD
    Feles [*]
    Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
    •  

    Pingǐno

    Zobaczymy.
    Możemy na razie zatrzymać to państwo i poczekać na Psowatego.

    CytatMoże lodowiec jest źródłem surowców, które są przewożone na wyspę i tam sprzedawane kupcom którzy idą dalej?
    Chyba sól morską.
    •  

    Ghoster

    [...........]
    •  

    Pingǐno

    CytatZwróć uwagę na to, iż w Aerze to co wielkościowo wydawałoby się Polską, tak naprawdę zajmowałoby obszar Mongolii.

    No właśnie trudno sobie to wyobrazić... ;P
    •  

    zabojad

    Cytat: Ghoster w Sierpień 06, 2012, 19:23:28
    CytatOj tam, miało być apriorycznie nie? Więc czemu miało by nie funkcjonować? Może lodowiec jest źródłem surowców, które są przewożone na wyspę i tam sprzedawane kupcom którzy idą dalej?
    Ludzie na tym forum (głównie ci świeżsi) mają chyba wypaczone zrozumienie "a priori".
    eee tam nie znasz się. W lodowcach na prawdę sporo rzeczy wartych uwagi można znaleźć...
    CytatZa duże? Czy ja wiem... Wygląda ładnie, a zresztą oni mają być z deka zapuszczeni cywilizacyjnie, więc wielkich metropolii nie ma. Część nadal żyje w lasach xD
    Zwróć uwagę na to, iż w Aerze to co wielkościowo wydawałoby się Polską, tak naprawdę zajmowałoby obszar Mongolii.
    [/quote]
    Wiem, ale w tym klimacie mamy głównie stepy, tundrę i pustynię lodową, więc faktycznie mało miejsca do zamieszkania...
    Feles [*]
    Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
    •  

    Pingǐno

    Chociaż w sumie i na Alasce znaleźli ropę, to czemu nie na tym półwyspie. ;P

    Cytateee tam nie znasz się. W lodowcach na prawdę sporo rzeczy wartych uwagi można znaleźć...
    Ooj uwierz mi, że Ghoster się bardzo dobrze zna. :>

    A propo Ghostera. xd Zaznacz państwa na mapie, ej!
    •  

    Ghoster

    [...........]
    •  

    Pingǐno

    CytatJestem szesnastoletnim facetem, który myśli, iż dredy, gitara i blizna na ręce czynią go oryginalnym. Do czternastego roku życia nie uczyłem się *kompletnie*, a potem głowę zaprzątały mi raczej rzeczy związane z lingwistyką i muzyką, niźli naukami ścisłymi, toteż nie byłbym na twoim miejscu tak przekonany, iż akurat ja się znam na czymkolwiek; posiadłem po prostu umiejętność "mówienia" (której, nawiasem mówiąc, nie spotykam często u ludzi, zarówno w internecie jak i poza nim), przez co, jak wnioskuję, odbierasz mnie tak jak to robisz.
    Właściwie chciałem powiedzieć przez to, że masz staż na forum. :P
    Ale ok, rozumim.
    Cytat
    A co do państw: nie lepiej by było cytować w każdym poście listę zmian na mapach i powierzyć to w kulmunacyjnym punkcie (bądź też jednym z kilku takowych) konkretnej osobie?
    Mooże, ale nie lubię nieestetyczności. xd
    •  

    Rémo

    Pozdrawiam! :)
    •