Forumowy Conworld

Zaczęty przez Ulf, Sierpień 02, 2012, 19:01:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pingǐno

Na te:
CytatJeśli można dorzucić ideę, to ja uważam, że w Forumowym Althiście mieliście świetny pomysł z tymi notatkami prasowymi! Gram z nieconlangerskimi przyjaciółmi (nie znam językotwórców w realu, przynajmniej nie wiem, żeby ktoś takowym był) na skype  w grę opartą na różnych wspólnych projektach z PFJ, pomysł na ustalanie budżetu wziąłem z Remy, mapki podobne do Aeru a z FHA wziąłem właśnie agencje prasowe i bardzo dobrze się spisują. Może byśmy je wprowadzili?
A języki trzeba wyprowadzać z tych cudzych proto?
A wpisać się też w paincie? Jeśli tak to jak wyczarować ten kolor tła?
?

Ghoster ci częściowo odpowiedział.

I jaki kolor tła?
  •  

Tuktun

Odpowiedział na 1, chwała mu za to,  ja proszę o odpowiedzi na pozostałe. Kolor tła do legendy.
Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •  

Todsmer

No przecież jest kolor tła na legendzie, nie musisz go ustawiać...
  •  

kmitko

Czy ktoś ma coś przeciwko, żebym opisał ten kraj?


Ciemniejszy kolor to moje państwo, jaśniejszym zaznaczyłem rejony, które współcześnie należą do kogoś innego, ale na jakimś etapie swojej historii miały z moim krajem coś wspólnego (osadnictwo, płacenie trybutu, uleganie wpływom kulturowym itp. - do uzgodnienia, gdy ktoś będzie chciał opisać je opisać).

W skrócie: na wybrzeżu niskie góry porośnięte tropikalnymi, monsunowymi lasami; w centrum kraju płaskowyż i step przechodzący w pustynię, która odgradza kraj od południowych sąsiadów. Północną granicę stanowią wysokie góry. Teren zamieszkały przez ludy mówiące językiem wywodzącym się z proto-wardajskiego, które przybyły tutaj z położonych na północny wschód wysp ok. 2500 lat temu i zmieszały się z rdzenną ludnością.

BTW jak się nazywa ten kontynent?
Bug, humor i obczyzna.
  •  

Todsmer

Nie ma nazwy, nazwij go jakoś :)
  •  

Pingǐno

CytatCiemniejszy kolor to moje państwo, jaśniejszym zaznaczyłem rejony, które współcześnie należą do kogoś innego, ale na jakimś etapie swojej historii miały z moim krajem coś wspólnego (osadnictwo, płacenie trybutu, uleganie wpływom kulturowym itp. - do uzgodnienia, gdy ktoś będzie chciał opisać je opisać).

Możesz sobie wziąć te jaśniejsze. ;P
Ale skoro nalegasz, aby ktoś je wziął... mi się ich nie chce opisywać.

CytatBTW jak się nazywa ten kontynent?

Jak się nazywa ten kontynent?
  •  

BartekChom

#486


Skoro użytkownicy potomka proto-wardajskiego przybyli z "położonych na północny wschód wysp", to zielone chyba się nadaje dla mojego kraju. A czy może on nazywać się w dosłownym tłumaczeniu Jelenia Góra, jak już mam jelonki w herbie? Ktoś ma coś przeciwko?

  •  

Pingǐno

Aeloahalindoa nie była zła. xd
  •  

BartekChom

Ojej. Namieszało się z odpowiedziami.

Widzę, że trafiłem na teren Żabojada, w dodatku bez żadnych gór. W takim razie może wezmę południowe wybrzeża Oceanu Wardajskiego. Wstępnie rezerwuję to, co widać. Wyspę nazwałbym Wahibernią. Może być?



Cytat: Pingǐno w Sierpień 30, 2012, 18:09:57
Aeloahalindoa nie była zła. xd
Dziękuję. Mogę się zająć dopasowywaniem mitologii, jeśli wolicie taki na siłę wciskany kraj zamiast specjalnie dobranego, z językiem z rodziny, ale całkiem niedopracowanego.
  •  

Tuktun

Cytat: tqr w Sierpień 29, 2012, 20:24:51
No przecież jest kolor tła na legendzie, nie musisz go ustawiać...
No właśnie chodzi o to, że jak w paincie tekstem wpisuję, to muszę znowu kolorować ten fragment, bo tło do tamtego fragmentu, gdzie było pole tekstowe, jest białe.
Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •  

Pingǐno

Olol, Paintem nie umiesz się posługiwać?
Nieno, żart. Ustaw kolor tła na ten szary i ustaw przezroczystość. ;P
  •  

Tuktun

#491
Dzięki  ;-D (tak, nie umiem posługiwać się paintem, tak jak nie umiem rysować w realu).
Może być tak?
Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Tuktun

Cytat: Feles w Sierpień 31, 2012, 11:27:42
Erm...


Ale co tam jest źle? Przecież zrobiłem przezroczystość. Nie musiałeś skrinować.
Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •  

Ghoster

#494
[...........]
  •