Kyon > Kyon

Klimat Kyonu

<< < (2/15) > >>

Borlach:
To jak sprawa stoi z tymi monsunami? xD

Canis:
Problem polega na tym, że mamy dobrych językoznawców, historyków, politologów na forum, ale nie mamy umysłów ścisłych, a w szczególności taki projekt jak powzięliśmy wymagałby matematyki, fizyki, klimatologii. Kij wiem na temat monsunów.
Nie mamy wiedzy, by dostatecznie dobrze to poprowadzić, ale zacząłem szukać po forach i discordach. Może ktoś nam pomoże.

--- Cytat: Pluur w Czerwiec 17, 2020, 19:10:11 ---Nie pokoi mnie ten pas huraganowego wiatru. Co to w praktyce oznacza?
I czy aby gorący suchy wiatr nie jest trochę nad-wyrost w obszarach powitymi wysokimi górami?

--- Koniec cytatu ---
Pas huraganowego wiatru akurat wystąpiłby na 100%, efekty tworzące taki sam na Ziemi, na Kyonie byłyby jeszcze silniejsze.
Co do wiatru nad górami, cóż, pewnie by je zatrzymywały. Ale tam są takie masy, że utworzyłby się pewnie taki sam masyw powietrza po prostu po drugiej stronie.\

Cała ta mapka nie oddaje faktu, że Kyon porusza się po skosie, więc... ale są to jakieś próby.

Canis:
Kilka komentarzy, które wyciągnąłem od meteonerdów, którzy spojrzeli na moją mapę:

* Have you included the jet stream in your world? The jet stream plays a key factor in the weather of the world.
* (na pytanie czy kyońskie góry nie zaburzyłyby prądu strumieniowego) No, that wouldn’t really have much of an effect on the jet steam.
* Assuming your world is divided into a northern and Southern Hemisphere, the Coriolis effect would deflect winds in the northern hemisphere to the left, and in the Southern Hemisphere to the right (if I’m thinking about the same thing you’re talking about.) go read about the Coriolis effect, see here or other articles: https://scijinks.gov/coriolis/
* Also, high pressure systems wouldn’t really just be sitting around in the middle of your continent like that. To read more about High pressure systems, see below: https://en.wikipedia.org/wiki/High-pressure_area
Będę edytował ten post jak się czegoś więcej dowiem

EDIT1: polecono mi tę grafikę

Może się przydać jej analiza

EDIT2: "The direction hurricanes and low resale systems rotate is determined by the Coriolis effect, ya now. LPS’s and hurricanes/cyclones rotate counterclockwise in the northern Hemisphere, and clockwise in the Southern Hemisphere."

U nas oczywiście będzie to na odwrót, przyjmując moje założenie, że Kyon obraca się wspak (albo po prostu trzeba by odwrócić mapę :DDDD).

EDIT3: "also, the coreolis effect gets stornger as it gets to the poles to to barometric forces...its what causes ET (Extratropical Transition) to occour"
(tu proszą o więcej map, pytają o gwiazdę, rozmiary, średnią temperaturę na planecie)
"so we have 2 hurricane basins. well really 4"

EDIT4: "so your low pressure systems on the NHEM will rotate CLOCKWISE"
"ok baised on the rotation speed being slower.. the hurricanes SHOULD be generally weaker and need to form at higher latitudes" <- ważne

EDIT5:
A: The sea/land breeze effect would be important to note

B: Also I will have aLOT less hurricanes
Bc of the avg temp is 15c
Then that means the the SSTs will be lower
And that with a weaker Coreolis effect... the storms would have to form further north

A: Won’t have as strong tropical systems

B: Well the wind should be strengthened by the loss of land. Less drag
Also waves of the coast of ur island will be much larger but more infrequent

Borlach:
Współpraca z tymi klimato i meteonerdami może też w końcu rozwiązać zagadkę Jeziora Dahickiego, także można im potem zwrócić uwagę na tę kwestię xD

Poza tym, bardzo pochwalam i czekam na kolejne nowiny

Pluur:
Ciekawe, ale niezbyt rozumiem  :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej