Porównanie języków sztucznych

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Luty 27, 2019, 21:38:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Rozpocząłem budowę zbiorczego artykułu na wiki, który porównuje leksykę naszych języków sztucznych. Na razie otwarta została sekcja języków celtyckich, w przyszłości będzie też otwarta sekcja języków słowiańskich, germańskich, romańskim, jak i indoeuropejskich.

Tu znajduje się artykuł

Aby usprawnić dodawanie następnych cegiełek, wykorzystałem nie zwykłą wikipedyjną tabelę (której rozszerzanie byłoby upierdliwe), a oddzielne kolumny. I teraz krótki instruktaż, jak dodać swoją kolumnę tak, by sama tabela się nie posypała:

1. Usuwamy to, co znajduje się po ostatniej tabeli i wklejamy to:
</div>
<div style="float:left">


2. Wklejamy swoją tabelę. Konwersję tabeli z Open Ofisa lub Uorda ułatwi na pewno umieszczony pod tym linkiem konwerter.

3. Aby otrzymać wskazany styl tabeli zamieniamy pierwszą linię tabeli na:
{| class="wikitable" style="text-align:center"

4. Tabele łączymy w następujący sposób:
{|
|
{TABELA I}
|
{TABELA II}
|
{TABELA III}
|
{TABELA...}
|
|}


5. Zwróć uwagę na wysokość rzędu, nie może być ani większy, ani mniejszy, niż w oryginalnej tabeli (domyślnie każdy rząd ma wysokość 1). Jeżeli chcemy dodać więcej niż jedną pozycję, to w miejscu głównego słowa dodajemy 
{{tt|SŁOWOGŁÓWNE|też: SŁOWOPOBOCZNE, IISŁOWOPOBOCZNE}}
Co daje nam taki efekt po nasunięciu kursorem na słowo:


Cała tabela powinna działać. Pamiętajmy, że jeżeli jakieś słowo nie zostało zamieszczone, to dla dobrego wyglądu tabeli nie możemy pominąć wiersza, ani też go zostawić pustym, polecam za to dodać do takiego wiersza znaku dywizu: .

Alternatywnie:
Możemy zapostować listę słówek w tym wątku, a ja sam ją przeniosę na wiki.
I tyle.

Czekam na propozycję słów potrzebnych dla porównania slawlangów, germlangów, romlangów.

Pozdrawiam,
Henryk Pruthenia




EDIT: No i prosiłbym też o komentarze, jak prezentują się podane języki!

Caraig

No dla germlangów to mogłaby być ta lista, którą żeśmy zrobili przy okazji tego ekhem konkursu na germlang xD
  •  

Henryk Pruthenia

To ją wykorzystam
Jakieś porównanie slawlangów też było. To pozostają romlangi. Jakieś pomysły?

A jak się podobają zaprezentowane w istniejącej już liście języki?

Caraig

Jak dla mnie aloborgeński najmilszy dla oka :P

Henryk Pruthenia


Obcy

Nie można tej całej listy przenieść do jednego artykułu? Przecież powstało mnóstwo germlangów, romangów i slawlangów od chwili ostatniego "konkursu".
  •  

Henryk Pruthenia

Ale to będzie w jednym artykule.

Henryk Pruthenia

Dodałem część o językach romańskich. Niedługo coś dorzucę!

Henryk Pruthenia

Dodałem także część o językach germańskich, w tym też Złoty Graal - formy pragermańskie!

Todsmer

IMHO prajęzyki powinny mieć gwiazdkę, jako że są to formy rekonstruowane :)
  •  

Henryk Pruthenia

Żeby tekst się rozjeżdżał? Dzięki, ale nie :P

Todsmer

  •  

Henryk Pruthenia

Dodałem parę języków sztucznych z fora. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś stare słowniki, to z chęcią z nich skorzystam!

Henryk Pruthenia

Dodałem sekcję języków indoeuropejskich.

Prosiłbym wszystkich, którzy kiedykolwiek się zajmowali aposteriorykami, o dodanie swoich tłumaczeń tutaj, skąd będę mógł pododawać je do listy.

Caraig, Todsmer, Cywil, Artaxes, Obcy, Kazimierz, Hapana Mtu, liczę na was!

Jak dla mnie jest to chyba najlepszy sposób dla podsumowania dorobku, no i podsunąłem pod nos wszystkie potrzebne praformy, aby proces poszedł jak najszybciej!

Caraig

Wrzucę newski jutro, albo i dziś jeszcze (połowę listy przetłumaczyłem jak na razie w międzyczasie :P).