Kyon, Epizod 1: Świt Narodów

Zaczęty przez Canis, Styczeń 09, 2016, 12:54:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

#405
Cytat: Úlfurinn w Czerwiec 09, 2017, 23:42:08
Mogę w takim razie dostać ten Raľuhhruş? Zależy komuś specjalnie na tym?
Tak, mi. Już też dwa razy argumentowałem, dlaczego.

Szkoda, Canisie, że nas opuszczasz. Jeżeli chodzi o Twoje tereny, to sądzę, że te dwa półwyspy na północy powinny być niezależne (za duże są) i z mojej strony ogłaszam, że otwieram tam parę faktorii handlowych.
I zglaszam roszczenia terytorialne do ziem Dewańskich. Mam w bliskiej okolicy osadnictwo, sam Artur pisał, że państwo jest w stanie upadku. Jeżeli nikt nie ma nic przeciwko, to proszę szykować się na dewański w sosie pruskim!

I przydałoby się stworzyć nowy dział na wiki z wypunktowaną historią.

Canis

Nie opuszczam... po prostu czeka mnie raczej długa nieobecność. Tangię sobie zostawię, bo fajne państwo.
  •  

Henryk Pruthenia

Szkoda.
No cóż. A mógłbyś przypomnieć, jak się te dwa półwyspy nazywały? Secht i Pimu? Czy kojarzę źle?

Pluur

Canisie  :'-( :'-( :'-(

Myślę, że tymczasową władzę powinniśmy złożyć na ręce Henryka Pruthenii, ktoś się sprzeciwia?

CytatNie mam nic przeciwko takiemu kalendarzowi.
To.

CytatMożemy otworzyć epizod drugi, natomiast niech zrobi to osoba, która jest z projektem na bieżąco.
Proponuję otwarcie go
a) albo od razu
b) albo po zapisaniu większych szczegółów na wiki

CytatRównież uprzejma prośba z mojej strony by osoby, które ogarniają temat i zmiany, o aktualizowanie danych na http://jezykotw.webd.pl/wiki/Kyon. Ten artykuł jest bardzo ważny, to jest nasz dashboard, który ma przeciwdziałać konieczności wyszukiwania informacji w tematach, z których tylko ten jeden tu ma już 27 stron.
Ogólnie tam na wiki o Kyonie chyba większość jest aktualna, poza mapą polityczną świata. Wczoraj ogarnąłem GIMPa (efekty możecie zobaczyć w artykule o Olseni) i mając teraz sporo wolnego czasu, mógłbym podziałać coś w tym kierunku, z tym, że musiał bym wiedzieć co i jak w terenach niepewnych (nowi użytkownicy, czy na północnych skrawkach (a raczej północno-wschodnie, wraz z interiorem).

CytatI przydałoby się stworzyć nowy dział na wiki z wypunktowaną historią.
Historią projektu, czy państw/świata?
  •  

Todsmer

Jeśli o mnie chodzi, to moim zdaniem Secht powinien zostać, bo co nieco sobie powiązałem opis swoich terenów z tym krajem :)
  •  

Pluur

Ej mam sprawę, po za tymczasowym odejściem Canisa. Mam sobie ten SpaceEngine i próbuję znaleźć nasz układ. Pytanie zatem jak? Na pierwszej stronie wątku są podane takie wartości:
CytatPlaneta macierzysta to RS 8414-5-7-615188-1 5 wg symulatora Space Engine wersja 0.9.7.3 beta, zmodyfikowana na kilka sposobów:
- mainFreq = 0.278
- seaLevel = 0.619
- mareFreq = 0.001
- mareDensity = 0.000
- riversFreq = 0.000
Zmieniamy też kilka założeń:
- Dodano życie
- Charakter atmosfery "Sun" lub "Earth" zamiast Marsa
- Efekt cieplarniany = 3.968 co daje średnią temperaturę globalną 15.47oC
- Ciśnienie atosferyczne = 1.1159 atm
- Średnica = 11 559.385 km (0.90617 ziemskiej)*
- Masa = 0.86297 ziemskiej*
- Ignorujemy intensywne bombardowanie asteroidami wg symulatora, rozżarzone kratery na księżycu zwalamy na wulkanizm
*Nie jestem przekonany co do zmieniania tych parametrów, bo się Space Engine wykłada, wolałbym małą planetę
Gdy wpisuję w wyszukiwarkę obiektów nazwę plany (tj.: RS 8414-5-7-615188-1 5) nic nie wyszukuje. Co ja mam tam zrobić?
  •  

Caraig

#411
Wrzucasz ten numer katalogowy w wyszukiwarkę, naciskasz enter, po czym zaznacza ci ten obiekt, naciskasz G i lecisz do niego, i to chyba tyle xD
A przynajmniej mi tak działa.

W sensie, że sam katalog nie wyszuka generowanych proceduralnie obiektów, ale jak naciśniesz enter, to go wskaże w przestrzeni.
  •  

Pluur

Po wpisaniu tego numeru (RS 8414-5-7-615188-1 5) do wyszukiwarki pisze mi, że "nie odnaleziono obiektu: RS 8414-5-7-615188-1 5".
  •  

Caraig

Dziwne, pamiętam, że mi działało. Może to przez to, że była aktualizacja (pewnie masz 0.9.8), ale nie wiem.
  •  

Pluur

No tak, mam 0.9.8, próbowałem ściągnąć tą starą, ale ni dało rady, ale dziękuję Ci.
Może ktoś inny mi pomoże?
  •  

Widsið

Cytat
Ogólnie tam na wiki o Kyonie chyba większość jest aktualna, poza mapą polityczną świata. Wczoraj ogarnąłem GIMPa (efekty możecie zobaczyć w artykule o Olseni) i mając teraz sporo wolnego czasu, mógłbym podziałać coś w tym kierunku, z tym, że musiał bym wiedzieć co i jak w terenach niepewnych (nowi użytkownicy, czy na północnych skrawkach (a raczej północno-wschodnie, wraz z interiorem).
Jakbyś mógł mi napisać w tej sprawie PW, żeby mi wisiało i o tym przypominało, to będę wdzięczny.
  •  

Spiritus

Sorry, że byłem nieaktywny, ale przez ostatni ponad tydzień byłem za granicą, przez większość czasu odcięty od internetu.

Od siebie mogę powiedzieć, że jeżeli chodzi o moje tereny na wschodzie, to zamierzam już tylko zajmować się Murią (tym dużym archipelagiem) i tym podłużnym półwyspem, gdzie miało pojawić się państwo Piri. Reszta jest do wzięcia.
  •  

Pluur

Cytat: Widsið w Czerwiec 10, 2017, 13:45:38
Cytat
Ogólnie tam na wiki o Kyonie chyba większość jest aktualna, poza mapą polityczną świata. Wczoraj ogarnąłem GIMPa (efekty możecie zobaczyć w artykule o Olseni) i mając teraz sporo wolnego czasu, mógłbym podziałać coś w tym kierunku, z tym, że musiał bym wiedzieć co i jak w terenach niepewnych (nowi użytkownicy, czy na północnych skrawkach (a raczej północno-wschodnie, wraz z interiorem).
Jakbyś mógł mi napisać w tej sprawie PW, żeby mi wisiało i o tym przypominało, to będę wdzięczny.
Wysłałem.
  •  

Borlach

#418
Canis, wracaj szybko.

Cytat
Myślę, że tymczasową władzę powinniśmy złożyć na ręce Henryka Pruthenii, ktoś się sprzeciwia?
Jestem za tym, aby Henryk został mocą bogów i ludzi mianowany na nowego fuhrera projektu. Albo raczej jego Namiestnika, do czasu powrotu prawowitego władcy.

CytatMożemy otworzyć epizod drugi, natomiast niech zrobi to osoba, która jest z projektem na bieżąco.
Proponuję otwarcie go
a) albo od razu
b) albo po zapisaniu większych szczegółów na wiki
Myślę, że moglibyśmy zrobić to od razu, a dane na wiki po prostu sukcesywnie uaktualniać

A co do Kosmicznego Silnika samemu miałem swego czasu dokładnie to samo, próbowałem pobrać starszą wersję ale nie chciała mi działać, a na nowej koordynaty Kyonu nie chciały dać się odnaleźć
Cytat
Od siebie mogę powiedzieć, że jeżeli chodzi o moje tereny na wschodzie, to zamierzam już tylko zajmować się Murią (tym dużym archipelagiem) i tym podłużnym półwyspem, gdzie miało pojawić się państwo Piri. Reszta jest do wzięcia.
Miałbyś coś przeciwko, gdybym umieścił na twoich ziemiach jakieś nowe państwo na granicy z Ajdynirem?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Hmmm, widzę, że zostałem wybrany na nowe stanowisko. Przyjmuję je i na szczęście mam możliwość i czas, aby móc wziąć udział i rozwinąć ten projekt.
Chciałbym też niedługo zaprezentować parę pomysłów (zaczerpniętych z forów z historiami alternatywnymi, kto widział i wie o co chodzi, temu się oczy powinny zaświecić :D), które mogą bardzo ożywić i urealnić nasz projekt, ale to jutro w niedzielę wieczorem. Będzie tam też parę podstawowych zasad, które pozwolą nam swobodnie pracować, i powinny nie dopuścić do (większości) możliwych konfliktów.
Co do nowego epizodu, to chciałbym zrobić małe podsumowanie tego co jest już zrobione, co należy jeszcze zrobić w ramach tego epizodu, co jest robione, plan działań (czyli jak wykorzystać to co mamy na wikiKyonie i jak poukładać to wszystko, by się nie mieszało) i otworzyć nowy epizod.
Więc do niedzieli wieczór!