Twórczość w użyciu > Nauka conlangów

Angielski 2.0

(1/4) > >>

Widsið:
Zanim zrobię z tym cokolwiek więcej, zachęcam do przejrzenia i zgłaszania uwag.

Ghoster:
[...........]

Widsið:
Póki jest małe, mogę to wrzucić po prostu tu i sobie pobierajcie. Dziwne, że nie działa ci MEGA, ostatnio odniosłem wrażenie, że działa najlepiej z tych wszystkich przechowalni plików.

Henryk Pruthenia:
Heh, czyżby inspiracje pewnego podręcznika do nauki szwedzkiego? Wykorzystałem go tukej. A poza tym, to skąd się wziął brak rodzajnika przy orjentacjach? To od płci, bo pachnie mi hmmm, odgórnymi jakimiś działaniami, jak w Szwecji.
A tak w ogóle, to bardzo fajne, widać pracę, i naprawdę, formą przegenjalna! Przaja mnie to!

Widsið:

--- Cytat: Henryk Pruthenia w Marzec 30, 2015, 20:47:34 ---Heh, czyżby inspiracje pewnego podręcznika do nauki szwedzkiego? Wykorzystałem go tukej.
--- Koniec cytatu ---
Właściwie całą serią podręczników, bodaj wydawnictwa literackiego czy kogoś takiego. Takie z zielono-pomarańczową okładką. Zarys fabuły jest ze szwedzkiego.

--- Cytuj ---A poza tym, to skąd się wziął brak rodzajnika przy orjentacjach? To od płci, bo pachnie mi hmmm, odgórnymi jakimiś działaniami, jak w Szwecji.
--- Koniec cytatu ---
Nie, te rzeczowniki po prostu są traktowane jak "inherentna", niezmienna cecha danej osoby. Od językotwórczej strony, od zwrotów obraźliwych zacząłem ustalać, co dostaje rodzajnik a co nie - inwektyw też używa się właśnie bez rodzajnika: Eve is hóre "Ewa jest kurwą". Uzus traktuje te cechy za niezmienne.

--- Cytuj ---A tak w ogóle, to bardzo fajne, widać pracę, i naprawdę, formą przegenjalna! Przaja mnie to!

--- Koniec cytatu ---
Czyli robić dalej? W pierwszej lekcji wkradł się, z tego co widzę, tylko jeden błąd (Johanne mówi broul zamiast gódne däg / gódäg. Póki co, więcej nie zauważyłem, ale jeśli zauważycie jakieś nieścisłości, proszę mówić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej