Językotwórstwo (conlanging) i światy > Pisma i ortografie

Staronowa ortografja dla języka polskiego

<< < (2/5) > >>

Henryk Pruthenia:

--- Cytat: Noqa w Kwiecień 22, 2012, 19:04:05 ---Jaka jest różnica między Đ a Dź? No i boli mnie ta asymetria z Dž - wszystkie inne szczelinowe mają własne znaki.

Ale generalnie to i sam bym tak ortografię widział.

--- Koniec cytatu ---
Pierwsze to /dz/, a drugie /dź/.
A dlaczego nie ma inaczéj? A to proste: Nie znoszę tech przynoszących na myśl IPA-owskie znaczki.

--- Cytat: varpho :Ɔ(X)И4M: w Kwiecień 22, 2012, 19:05:19 ---ogólnie - świetne, ale:

--- Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 22, 2012, 18:47:16 --- • Đ •• Dź •
--- Koniec cytatu ---

?

poza tym, ja bym jeszcze dodał ã i á. ;)

--- Koniec cytatu ---
Wybacz, aczkolwiek te bukwy są już za stare. Chodzi o to, że reformujemy to, co Dynek nazywa pismém doreformowém. I tyle. ;) Nic więcéj.

Wedyowisz:
Do fumigantu z tymi ptaszkami, chyba bym jakiegoś przykurczu palca nad altem dostał.

Henryk Pruthenia:

--- Cytat: pittmirg w Kwiecień 22, 2012, 19:38:36 ---Do fumigantu z tymi ptaszkami, chyba bym jakiegoś przykurczu palca nad altem dostał.

--- Koniec cytatu ---
Wiesz, ja pisałem w cyrylicy z jusami, które się wydobywało za pomocą altu i ctrl nawet, i mi się nic takowego nie działo.
:p

Noqa:

--- Cytuj ---Pierwsze to /dz/, a drugie /dź/.
--- Koniec cytatu ---

Aha, no spoko. Zwiodło mnie "wychođi" - nie mieściło mi się w głowie, że można tworzyć nową ortografię i zostawić taki bubel jak zapis /dʑi/ przez /dz/ + /i/ zamiast /dʑ/ + /i/.

Henryk Pruthenia:

--- Cytat: Noqa w Kwiecień 22, 2012, 19:54:08 ---
--- Cytuj ---Pierwsze to /dz/, a drugie /dź/.
--- Koniec cytatu ---

Aha, no spoko. Zwiodło mnie "wychođi" - nie mieściło mi się w głowie, że można tworzyć nową ortografię i zostawić taki bubel jak zapis /dʑi/ przez /dz/ + /i/ zamiast /dʑ/ + /i/.

--- Koniec cytatu ---
Może nie *wiész, ale to jest zapis dla języka polskiego. A takie coś, to cecha typowo polska. Zawsze się brzydziłem "ćeńém". "ćerńém", "żemią" etc.
To jest... hmmm... po-mojemu nieestetyczne i już.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej