Praktyczna? cyrylica by Ciastek

Zaczęty przez CookieMonster93, Styczeń 11, 2014, 00:33:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

CookieMonster93

U mnie też wszystko wygląda normalnie, a w razie problemu z czcionką można przecież zrobić kopiuj-wklej do Worda i zmienić czcionkę.
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Wedyowisz

Już rozwiązałem problem (i zaznaczyłem posta do usunięcia), więc po grzyba odpowiadacie.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

CookieMonster93

Заинсталювалем собѥ теӈ клявятуреӈ на компутеҏе и тераз могеӈ писать моюӈ цѵрѵлицоӈ :-)
Zainstalowałem sobie tę klawiaturę na komputerze i teraz mogę pisać moją cyrylicą :-)
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

CookieMonster93

Zastanawiam się tak teraz, że skoro ш > щ (szcz), to może by tak wprowadzić znak җ dla żdż? ;p Co sądzicie o tym pomyśle?
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Ghoster

#19
[...........]
  •  

CookieMonster93

W sumie i tak chyba jestem bardziej na nie, tym bardziej, że nie chce mi się układać nowej klawiatury, już i tak mam ich ze 30 na kompie.
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

CookieMonster93

#21
Cytatsja, zja, cja itp. => съя, зъя, цъя (nie da się zapisać zgodnie z wymową [s̪ʲ], [z̪ʲ], [t͡s̪ʲ], więc zostało tylko to.
Poprawiam niedopatrzenie:
Końcówki obce typu cja, sja, zja, bia itp. zapisujemy ья (przy odmianie miękki znak zostaje przed и, np. magii > магьи), wyjątek stanowią -tia, -sja, -zja, -dia, które są zapisywane z twardym znakiem ъя, ponieważ ть, сь, зь, дь oznaczają [t͡ɕ], [ɕ], [ʑ], [d͡ʑ]
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

CookieMonster93

Efekt dzisiejszej nudy. Uznałem, że jest ciekawszy niż moja ostatnia cyrylica dla polskiego.
Spoiler
[Zamknij]
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •