Zapotrzebowanie, prośby, zamówienia

Zaczęty przez Canis, Wrzesień 26, 2011, 08:31:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Towarzysz Mauzer

Bardzo dobry tekst o średniopolskim, mnóstwo rzeczy, których nie wiedziałem, wielkie, wielkie dzięki! Jest bardzo trafne stwierdzenie o rozjechaniu się w XVI w. jednolitego języka włościan i ziemian na stan znany z XIX w. jako o dokumencie degeneracji polskiej gospodarki, które osobiście znajduję wręcz objawieniem!
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Jątrzeniot

Nono, dla mnie ten tekst też był odkryciem. Wrzucałem go nawet już w jakimś wątku, ale chyba przemknął niezauważon.
  •  

Todsmer

Jeśli mi się będzie chciało, będę robić bardzo-wysoko-polski, więc jeśli mi się będzie chciało coś opisać, to opiszę. Ale na lekcje nie licz.
  •  

Wedyowisz

Czyli standardpolnisch to wynik nieudolnego naśladowania przez ludność terenów naszej RP wymowy Rusinów, którzy w sposób nieudolny naśladowali język ich przodków.

Cytat: Towarzysz Mauzer w Styczeń 25, 2013, 20:50:26Zresztą nawet kursy na polonistyce nie wykładają staropolszczyzny jako odrębnego systemu, ale jako system w ruchu wstecz, .

Też to zauważyłem, w opisach historycznych stadiów polskiego widać głównie pęd, by stać się radopolskim :D
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Spiritus

Ja szukam kogoś/czegoś nadającego się do nauki hebrajskiego - zarówno mowy, jak i pisma. Osobiście nic nie znalazłem  :-(...
  •  

Pluur

Na początek może cuś takiego: http://www.goethe-verlag.com/book2/PL/PLHE/PLHE002.HTM
A pismo - naucz się sam to tylko 22 znaki
  •  

Spiritus

#156
No tak, ale jest jeszcze system samogłosek. Samo pismo ogarniam, ale jest kwestia tych kropeczek i innych, bo to znacznie ułatwia czytanie takich abdżadowych potworków. Pismo bardzo mi siem podoba, gorzej z wymową  :-X.

A tak BTW: Esperal doprowadziłem do końca*, więc mam zamiar stworzyć język zapisywany właśnie po hebrajsku, więc możecie się go spodziewać w najbliższym czasie.

A WGL to dździęki.

*pozostaje słownictwo, ale je będę tworzył na bieżąco.
  •  

Aureliusz Chmielewski

Cytat: Spiritus w Luty 16, 2013, 21:16:55
No tak, ale jest jeszcze system samogłosek.
No kurwa rzeczywiście, trudno skorzystać z wyszukiwarki. To jest forum i tu się ma pomagać, ale takie rzeczy to kwestia 2 minut.
The n-word
  •  

Ghoster

#158
[...........]
  •  

elslovako

Ma ktoś może namiary (widział w sklepie, bibliotece, antykwariacie) na namacalną wersję książki "Slovenčina pre cudzincov"? Jedyne co udało mi się znaleźć to PDF z tą książką (http://chomikuj.pl/crazylady/SLAWISTYKA/J*c4*99zyk+s*c5*82owacki/Slovencina+pre+cudzincov)
  •  

Aureliusz Chmielewski

Nie mam pojęcia właściwie gdzie zadać to pytanie. Zadaję je tutaj, ewentualnie proszę o przeniesienie.

Czy zna ktoś jakąś historię języka estońskiego? Lub cokolwiek o języku estońskim? Póki co ani po angielsku, ani po polsku nic nie znalazłem, chociaż nie wiem czy to nie jest kwestia tego, że nie umiem szukać :P
The n-word
  •  

Pluur

Cokolwiek: to i więcej i tu, a tak w ogóle to wkurwionym, iż nie da się dostać owego podręcznika
A tak, to również się przyłączam do wyżej wymienionej prośby.
  •  


Pingǐno

Ktoś tu zna szwedzki i mógłby poprowadzić lekcje od podstaw?
  •  

patka chorwatka


Czy może ktoś ma jakąś mapkę z izogłosami (słowiańskie dialekty). Cóź, ostatnie takiego coś zobaczyłam na wykładzie terenowym w instytucie, ale tam jakoś niechętnie udzielili jakichkolwiek wyjaśnień.
  •