Język zapadni

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Czerwiec 07, 2012, 14:15:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia


Aureliusz Chmielewski

Nie rozumiem tu WSZYSTKIEGO (zaczynam już chyba być z tym nudny xD), ale smakuje fajnie. Podoba mi się motyw z poimkiem.
Podoba mi się charakter tego zachodniosłowiańskiego języka : D

//trochę mnie zainspirowałeś ;p
The n-word
  •  

Henryk Pruthenia

Jeżeli chodzi o poimki, to są dwa. Pierwszém jest k/ki, a drugiém tlă [tɫɑ].

Vilène

Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 13, 2012, 20:41:58Pierwszém jest k/ki, a drugiém tlă [tɫɑ].
Mogę ukraść do jednego wulgaryzmu w rodzkim? Plz...
  •  

Henryk Pruthenia

Tak, możesz... ale na wiki, czy gdzie to tam opiszesz, podawaj zawsze etymologję :D :D :D

Henryk Pruthenia


Henryk Pruthenia

Hah!
Gdyby zaliczyć wszystkie dziwactwa jakie występują w tém języku, to można się doliczyć aż szesnastu przypadków... ! I żaden z niech nie jest "zapożyczony" czy aprjoryczny.

Mścisław Bożydar

Podobie mię si ten kąlang
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Aureliusz Chmielewski

Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 14, 2012, 00:03:26
Hah!
Gdyby zaliczyć wszystkie dziwactwa jakie występują w tém języku, to można się doliczyć aż szesnastu przypadków... ! I żaden z niech nie jest "zapożyczony" czy aprjoryczny.
Ja już bym kombinował z wpływami południowymi i ograniczał przypadki xD
Ale gratuluję wyboru(?) :D

Cytat: Henryk PrutheniaTo teraz coś o przymiotniku...
Koniec z offtopem!
The n-word
  •  

Henryk Pruthenia

http://jezykotw.webd.pl/wiki/J%C4%99zyk_zapadni#Zaimki_osobowe
Tak... zaimki są arcyciekawe... A adnotację na dole bożskom obmyślił.

Feles

I w ogóle to ty jesteś taki genialny, tylko my nie jesteśmy w stanie tego zobaczyć. :-(
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Fēlēs w Czerwiec 17, 2012, 00:38:49
I w ogóle to ty jesteś taki genialny, tylko my nie jesteśmy w stanie tego zobaczyć. :-(
Ech, Feles. Téż Ciebie lubię :D. Pamiętaj, że asъ potrafię jedną rzecz, któréj większość z was nie umie... a Ty na pewno. :)

O co mnie chodziło z tą bożskością? A o to, że zaimki osobowe pierwszéj i drugiéj osoby liczb pojedynczéj oraz mnogiéj, przyjmują w partytywie formę biernika, gdy osobą mówiącą jest kobiéta/y. Wywodzi się to od tego, że partytyw u żeńskiech, to "osłabiona" forma biernika. U rzeczowników objawia się to poprzez utratę nosowości końcówki i przejście do zredukowanego «ă», a u przymiotników po prostu zrównaniém się partytywa z biernikiém. Co potém przeszło na zaimki...

Taka koncepcja się mnie po prostu bardzo spodobała, dzięki czemu, język nie wchodząć w jakieś kosmiczne udziwnienia (przy którech fapa kot, a ja ich na ten przykład nie znoszę) nabiera smaczku.

Silmethúlë

Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 17, 2012, 00:49:46Pamiętaj, że asъ potrafię jedną rzecz, któréj większość z was nie umie... a Ty na pewno. :)

Oświeć mnie. Chyba nie chodzi ci o bycie Pogusiem?
  •  

Henryk Pruthenia

#28
http://jezykotw.webd.pl/wiki/J%C4%99zyk_zapadni#Konjugacja
Zrobione czasowniki.
Tak, tyle czasów...
Zostają chiba tylko imiesłowy a potém już zostaje opisanie użycia poszczególnech form i syntax.

(Albo coś jeszcze przeoczyłem...)

Henryk Pruthenia

Zacząłem opisywać składnię języka zapadniego.
Może was zaciekawić istnienie podmiotu datywnego oraz partytywnego.