Kyon > Kyon

Kyon, Epizod III: Deszcz

(1/13) > >>

Henryk Pruthenia:
Kyon
Epizod III: Deszcz
Spoiler[close]
Zaczynamy Epizod III oraz Sesję I. Kyon w ostatnim czasie bardzo mocno się rozwinął, i nic nie wskazuje na to, by miał w najbliższym czasie zemrzeć. Każdy z nas wykonał kawał roboty, ale, Panowie, śmiem twierdzić, że zabawa zaczyna się dopiero teraz! Zanim jednak zaczniemy się dobrze bawić, muszę wytłumaczyć parę spraw.

Sesje
Sesje, to podetapy naszej gry. Będą one obejmować określony fragment "przyszłej historii" Kyonu (choć oczywiście, czasami głupio będzie zamknąć wszystko w pół akcji, i o ten rok-dwa do przodu ktoś się wychyli) i będziemy też mieli określony czas na akcję. Proponuję, by każda sesja obejmowała 50 kyońskich lat (~20 lat na Ziemi) i trwała równo dwa miesiące. Jest to czas, który nadaje pewne tempo, ale też nie zmusza nas do aż tak wielkiej pracy. Wolałbym, żeby nie naruszać tej normy, ale jeżeli ktoś wie, że nie wyrobi - to niech to jak najszybciej zgłosi! Jako herszt projektu, będę oczywiście poganiał ludzi do roboty!

Sesję będą odbywały się w oddzielnych wątkach.

Lista Sesji Epizodu III:

* Sesja I (8973-9023)
Surowce
Ze względu na młody wiek Kyonu, oraz brak zwierzątek i roślinek w przeszłości, musimy się poważnie zastanowić nad paliwami kopalnymi, jakie występują na Kyonie. Nie czuję się w tym jakoś wyjątkowo kompetentny, to pytam się Was: czy umiałby ktoś jakoś załatwić naukowo dla nas węgiel, ropę i gaz?

Tworzenie postaci, zdarzeń losowych, rozstrzyganie bitew
Jeżeli ktoś chce skorzystać, to przypominam o poradniku tworzenia postaci etc.: o tu. Praktyka póki co wykazała, że radzimy sobie świetnie i bez tego, ale, czasem może się przydać dla dodania elementu losowego.

Wiki
Na WikiKyonie będziemy opisywali stan państw, ich historię i etc. tylko do roku 8973. To co będzie się działo potem będzie przeze mnie wrzucane do specjalnych artykułów zawierających wydarzenia poszczególnych sesji. Tak będzie na pewno za Sesji I, bo zgaduję, że przy Sesji II będziecie wszyscy wiedzieli co i jak wyglądało.

Rozwój technologiczny
Następną sprawą jest rozwój technologiczny - musimy między sobą ustalić, czy będziemy szli w nierównomierny rozwój i późniejsze wyrównanie w jakimś z góry ustalonym roku, czy będziemy szli w wyścig zbrojeń? Przypominam - geopolityka Kyonu pozwala na dość znaczne zacofanie jakiegoś regionu, bo same regiony są tak ogromne, że nawet przy dużej sile trudno byłoby je ot tak zdobyć. Więc bardziej realistyczne zacofanie się niektórych regionów, a potem ich szybszy rozwój technologiczny byłby całkiem możliwy.

Realizm
Kyon jest światem o wielkich możliwościach, ale powinniśmy się trzymać zasady realizmu. Jest to rzeczywiście odmienny świat, ale powinniśmy wzorować się na tym, co działo się na Ziemi, a jeżeli chcemy pojechać z czymś po bandzie, to musimy znaleźć dobre wyjaśnienie by przekonać forumową społeczność, i też mnie.

To chyba na tyle, Epizod III uznaję za otwarty!

Úlfurinn:
Studiuję chemię, więc o tym węglu coś tam powiedzieć umiem. xd

Henryk Pruthenia:
To mów!

Henryk Pruthenia:
Mamy mały problem z paliwami kopalnymi, wygląda na to, że nie będzie ani ropy, ani gazu, ani nawet węgla. Ale nie bójcie się! Będzie torf i będą drzewa.

Wynika z tego jednak mimo to fajna rzecz: Będziemy mieli szybciej maszyny parowe, ale ze względów na brak odpowiedniego paliwa, rozwój będzie bardziej zrównoważony i będziemy musieli poczekać na elektryfikację do epoki atomu.

Ale! Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły, jak rozwiązać Kyoński problem energetyczny, proszę o pomysły!

Borlach:
Czyli co, wyższa technologia typu maszyny napędzane parą tylko dla elit, większość populacji będzie musiała obejść się bez niej. Tak nam się to teraz rysuje

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej