Dzień dobry.

Zaczęty przez mojeanin, Luty 05, 2013, 11:49:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Cytat: Vilén w Luty 06, 2013, 18:33:57
Cichajta tam, nie tłumcie zainteresowań wśród młodzieży, bo kto wie, czy z któregoś z tych domorosłych poetów nie wyjdzie jakaś druga Szymborska, czy przynajmniej Kucharczyk.
Albo poeta Stalin.

Towarzysz Mauzer

Nie poeta, tylko językoznawca, nie językoznawca, tylko językotwórca i nie Stalin, tylko Vilén,
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Henryk Pruthenia

Ale Stalin także miał okres pisania wierszydeł, i to dość późno.
Tak jak Hitler był od malowania, tak Stalin był poetą.

I oto II WŚ z konfliktu pomiędzy dwoma systemami przemienia się w konfrontację dwóch różnech nurtów artystycznech.

Noqa

CytatII WŚ ... konflikt pomiędzy dwoma systemami

I beg your pardon?
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Towarzysz Mauzer

#34
Chodzi ci o to, że alianci też byli kapitalistami, prawda? Bo korwinistyczne dowodzenie, że Hitler był socjalistą, a po chwili zapominanie o tym i bronienie go ("panie, jaki Holocaust?") - to nawet nie jest zabawne.

Ugh, nie mogłem się powstrzymać od politycznego OT. -10 do karmy :/
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

mojeanin

Cóź, jeśli chcecie, to mogę wrzucić jakiś "wierszyk", najwyżej się trochę pośmiejecie i stwierdzicie, że przesadzam z określaniem swoich bełkotów wierszami.
A jeżeli chodzi o metal - wydaje mi się, że raczej nie słucham go po to, żeby się popisywać jaka jestem trve i kvlt. Właściwie cokolwiek się nie powie / napisze, jest się "attention whore".
  •  

Aureliusz Chmielewski

The n-word
  •  

Vilène

Cytat: Towarzysz Mauzer w Luty 06, 2013, 20:21:54
Chodzi ci o to, że alianci też byli kapitalistami, prawda?
Zapomniałeś o tym, że to napisał Poguś, dla niego II WŚ to był konflikt między Faszystowskimi Niemcami, a Matuszką Rosyją, czyli pewnie chodziło mu o konflikt stalinizmu z hitleryzmem...

Cytat: mojeanin w Luty 06, 2013, 20:28:37
Cóź, jeśli chcecie, to mogę wrzucić jakiś "wierszyk", najwyżej się trochę pośmiejecie i stwierdzicie, że przesadzam z określaniem swoich bełkotów wierszami.
Jeżeli ten wiersz jest społecznie zaangażowany, to dawaj.

Cytat
A jeżeli chodzi o metal - wydaje mi się, że raczej nie słucham go po to, żeby się popisywać jaka jestem trve i kvlt.
No i dobrze, w słuchaniu metalu dla samego słuchania metalu nie ma nic zdrożnego, gatunek muzyczny jak każdy inny. Ważne, żeby nie traktować tego jako jakiś wyznacznik nonkonformizmu, czy jako wyznacznik Dobrego Gustu Muzycznego™.
  •  

Todsmer

Cytat: Vilén w Luty 06, 2013, 20:41:30
(...) czy jako wyznacznik Dobrego Gustu Muzycznego™.
Przecież wiadomo, że Dobry Gust Muzyczny™ ma zawsze ten, kto słucha tego co ja :D
  •  

Noqa

Mauzer, nie chcę ciągnąć tematu, bo ani nie od tego ten wątek, ani nie jest to specjalnie najciekawszy temat. Ale twierdzenie, że III Rzesza to dokładne przeciwieństwo komunistycznej Rosji jest dla mnie absurdalnem. Choćby samo upaństwowienie gospodarki w obu, co jest chyba najprostszym i najistotniejszym przykładem. Albo i kult jednostki czy wszystko, co z totalitaryzmem idzie w parze. Tak naprawdę nie wiem, jaką różnicę można tu w ogóle wskazać - w nazwach i hasłach? Choć nawet i to nie do końca - Hitler siebie sam nazywał narodowym socjalistą, a miłowanie pokój i dbane o inne narody przez ZSRR sprowadzało się do przejmowania kontrolii nad kolejnymi terenami i głodzeniem Ukraińców.

Różniły się od siebie dużo mniej niż od normalnego kraju współczesnej Europy, a pewnie też i tamtych czasów.

Z mojej strony EOT, jeśli ktoś ma coś do skomentowania zapraszam na PW.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Vilène

  •  

Dynozaur

Cytat: mojeanin w Luty 06, 2013, 20:28:37A jeżeli chodzi o metal - wydaje mi się, że raczej nie słucham go po to, żeby się popisywać jaka jestem trve i kvlt. Właściwie cokolwiek się nie powie / napisze, jest się "attention whore".

No pochwal się gdzie masz kolczyki.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Jątrzeniot

Cytat: Noqa w Luty 06, 2013, 20:59:41
Tak naprawdę nie wiem, jaką różnicę można tu w ogóle wskazać

No interwencjonizm gospodarczy Rzeszy trudno porównywać z tym z ZSRR (choć nie mówię, że go nie było). Poza tym nacjonalizm w ideologii nazistowskiej był na pierwszym miejscu, w oficjalnej ideologii komunistów go nie było. Poza tym, w moim przekonaniu nazizm był już u zalążków "zły" - pełen ksenofobii, uprzedzeń rasowych, nienawiści itd. A u komunistów pierwotne idee były generalnie w głębokiej niezgodzie z tym, co się potem w państwach komunistycznych działo.
  •  

mojeanin

Cytat: Dynozaur w Luty 06, 2013, 22:03:31
No pochwal się gdzie masz kolczyki.

Po dwa zwykłe w uszach, tylko tyle...
  •  

Henryk Pruthenia

Heh, to nawét ja Ciebie przebijam.

A co do II WŚ - tak, miałem na myśli radziecką wojnę z faszyzmém, jak to napisał Cip Ciak.