Forumowy Conworld

Zaczęty przez Ulf, Sierpień 02, 2012, 19:01:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tuktun

Nie, mi tak naprawdę nie chodzi o samą ideologię, ale o to, żeby zrobić socrealizm, sierp i młot, cenzurę i miano Towarzysza. Ale, jak nie, to nie.
Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •  

zabojad

Hmm... a faszyzm? Bo w Aerze mógł w zasadzie pojawić się wcześniej niż na Ziemii...
Ogólnie to proponuje niech ludzie sobie ideologię/systemy polityczno-/gospodarczo/społeczne sami wybierają z całkowitą dowolnością...
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

kmitko

Cytat: zabojad w Wrzesień 14, 2012, 17:15:14
Hmm... a faszyzm? Bo w Aerze mógł w zasadzie pojawić się wcześniej niż na Ziemii...

Zależy, co masz na myśli. Przykładanie nazwy faszyzm do XVII-wiecznego stopnia rozwoju może być mylące i raczej bym nie używał tej nazwy, ale np. militarystyczna dyktatura z wpisaną w system klasową nierównością, pogardą dla jednostki i podporządkowaniem całego życia państwu, dbałością o "czystość i siłę narodu", a nawet swego rodzaju programem eugenicznym - czemu nie? W końcu Sparta istniała ;).
Bug, humor i obczyzna.
  •  

Noqa

Cytatale o to, żeby zrobić socrealizm, sierp i młot,

Przypominam, że Aer jest a priori, więc powyższe dekoracje odpadają.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

BartekChom

Tak, tak. Z tym, że właściwie socrealizm wydaje się naturalny, tak jak sojusz robotniczo-chłopski, którego chyba najlepszym symbolem jest sierp i młot. Chłopi: pług jest trudny do narysowania, może kosa by się nadała, ale sugeruje mniej wysiłku. Robotnicy: Kielnia jest już dla trochę wykwalifikowanych robotników, a łopata jest trochę za bardzo ziemna, czyli jakby chłopska. Chociaż z drugiej strony możne właśnie takie zamiany narzędzi to dobry kompromis.
  •  

Todsmer

Radło i kilof (albo nie wiem, krosno ;-)).
  •  

kmitko

Któryś z afrykańskich krajów miał maczetę i zębatkę ;).
Bug, humor i obczyzna.
  •  

Tuktun

Angola. :-) Nie, jednak zrezygnuję z komunizmu na rzecz dyktatury. Państwa opublikuję jak dokończę dla nich języki na tyle, żeby to zrobić.
Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •  

Ghoster

#518
[...........]
  •  

Pingǐno

Wiecie, można wszystko (mówiąc także o narzędziach) wymyślić i nazwać. :P

Cytat: Ghoster w Wrzesień 15, 2012, 21:12:20
Cep.

Miałeś być miły. :D
  •  

Ghoster

#520
[...........]
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Todsmer

Cytat: kmitko w Wrzesień 15, 2012, 19:47:25
Któryś z afrykańskich krajów miał maczetę i zębatkę ;).
A Mozambik ma kałacha :)
  •  

Ghoster

#523
[...........]
  •  

Pingǐno

Ja sam nawet nie uznałem to za aż tak nieetyczne. ;p
PS: koncepcja Fuhadi nie umiera!
  •