Wspólne wyzwanie - Polskie Chworum Łacinnikiw

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Maj 27, 2020, 16:04:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jaki obszar?

Europa Zachodnia
5 (45.5%)
Bałkany
3 (27.3%)
Skandynawia
3 (27.3%)
Europa Środkowo-Wschodnia
1 (9.1%)
Bliski Wschód
6 (54.5%)
Daleki Wschód
2 (18.2%)
Azja Centralna
3 (27.3%)
Indie
1 (9.1%)
Indochiny
0 (0%)
Syberia
1 (9.1%)
Indonezja u sąsiedztwo
2 (18.2%)

Głosów w sumie: 11

Głosowanie skończone: Maj 29, 2020, 16:04:52

Henryk Pruthenia

Hej, zainspirowany pewną grupą internetową, chciałbym zapytać się was co sądzicie o projekcie wspólnej nauki języka. Kto z was byłby chętny? Z założenia ma to być coś, do czego źródła są dostępne w jakimś cywilizowanym języku, i jest to język chociaż z pozorem przydatności (czyli dialekt aymara używany przez trzy osoby odpada, ale taki mongolski jest okej, bo jest językiem narodowym sporego kraju).

Kto z was chciałby w to wejść? Przy czym raczej prosiłbym o przemyślenie pomysłu, jeżeli nie chce nam się nic robić, to po prostu się nie zgłaszajmy :)

Zacznijmy może od ankiety z regionem, potem przejedziemy do konkretów. Każdy ma trzy głosy. Lecimy!

Pluur


Henryk Pruthenia

Na razie wygrywa Bliski Wchód, w sumie pasuje xd
Osobiście nie miałbym nic przeciwko.

커래얟쓰

Ehh jestem teraz nauką obciążony a taki projekt wychodzi fajny :/ Jak by miało to wyglądać potem po wybraniu języka ? Jaki tryb pracy przyjmujemy jak to weryfikujemy etc. A co do mongolskiego to jak chcecie to może być. Mam podręcznik to mogę pożyczyć wąskiemu gronu jak się zdecydujecie.

A no i mój udział by zależał też od języka finalnego. Już się boje tym bliskim wschodem...
  •  

Henryk Pruthenia

Chodzi o wspólne rozmowy w tym języku, dzielenie się wrażeniami, wspólną naukę, ciekawostki. Mamy dyskord, gdzie możnaby się udzielać naprawdę fajnie.

Poszedł bym bardziej w wariant ograniczony czasowo
Sprawdźmy, ile jesteśmy w stanie się nauczyć w ciągu np. trzech miesięcy. W zależności od podebranego języka ustaliłbym plan działania i nauki, który mógłby nam pomóc.

Jest coraz większa szansa na ten mongolski, różnica jest naprawdę mała między Dalekim a Bliskim Wschodem :)

Sam projekt bazuję na idei z pewnej grupy, gdzie każdego roku ludzie zbierają się i wybierają język którego się uczą przez cały rok. Efekty są naprawdę ciekawe.

커래얟쓰

Hmm ja głosowałem na mongolski jako azję centralną XDD to można podliczyć razem. Ogólnie jeśli chodzi o propozycje konkretne jakie mi by pasowały (nie wiem moze i wy wypiszcie co was kręci) to jakiś mongolski, turecki albo coś romańskiego byłoby w pytkę. Ten francuz też spoko w sumie
  •  

Henryk Pruthenia

6 osób zagłosowało, padł francuski i mongolski. Ktoś jeszcze ma jakieś konkretne pomysły?

Adrinnix

#7
L I T E W S K I

EDIT:
ŁACINA :D
  •  

Kazimierz

#8
Już mamy kurs  :P

Przepraszam, musiałem xD

EDIT:
Oj nieładnie tak edytować  >:(
  •  

Úlfurinn

Cytat: Henryk Pruthenia w Maj 27, 2020, 18:37:04
6 osób zagłosowało, padł francuski i mongolski. Ktoś jeszcze ma jakieś konkretne pomysły?

Konkretnie to proponowałbym łacinę
PChwJ mogłoby prowadzić wtedy żywe konwersacje łacińskie xD
smrt zidum
  •  

Grímkel

Ja też jestem za łaciną
  •  

Kazimierz

Łacina mogła by być
  •  

Henryk Pruthenia

Dobra, czyli aktualnie łacina, mongolski, francuski - no w sumie normalny wybór xd
Na razie wygrywa Bliski Wchód, następnie Europa Zachodnia (naprawdę, zaskoczyliście mnie) i trzecia Azja Centralna.

Siemoród

łacina

ogłaszam PChwJ łacinników
Niech żyje Wolny Syjam!
  •  

커래얟쓰

  •