Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Widsið

  •  

ArturJD

Ja to całe życie czytam jako [gisnef], to <d> wygląda jak odwrócone <g>, nijak mi to całe<całed>całe nie przypomina...
  •  

spitygniew

No ale gdyby <d> i <y>  były normalne, nie było by tam trzech szóstek, wiec całe przesłanie by anieli wzięli.
P.S. To prawda.
  •  

Noqa

To jest /disnef/. Walt był masonem i chciał w ten sposób wyjawić, że w rzeczywistości było 19 apostołów. Kościół kłamie!
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Pluur

Klik, i pytanie dla speców dobrze to odtworzone?
  •  

Ghoster

#2270
[...........]
  •  

Widsið

Cytat: Pluur w Luty 18, 2014, 15:43:42
Klik, i pytanie dla speców dobrze to odtworzone?
Jeśli chodzi o pcelt., to trudno powiedzieć, bo za mało wiadomo o paradygmatach czasownikowych i rekonstrukcje pcelt. polegają przede wszystkim na systemach wyspiarskich, pomagając sobie łaciną, gdy dowody z języków kontynentalnych robią syf. Swoją drogą, nie widzę za bardzo sensu w odczytywaniu czegoś takiego, bo to zawsze będzie anachronizm.
  •  

Pluur

Dzięki za odtworzenie :D

Cytat: Ghoster w Luty 18, 2014, 15:56:25
Natywni użytkownicy angielskiego wszystko co nieangielskie czytają tym samym, jednym, zjebanym akcentem, który brzmi, jakby starali się naśladować Quenyę.

:D + czy tylko mnie nerwuje wymowa irysjkiego i walijskiego (tzn.: takie niby próbowanie mówienia tym, ale jednak i tak wychodzi coś bardzo anglopodobnego ;< - dziś prawdziwych Celtów już nie ma..) xD
  •  

spitygniew

P.S. To prawda.
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

spitygniew

Wydawało mi się, że jest to stosowane nie w odniesieniu do grafik ogółem, ale jedynie tych przedstawiających rzeczywiste memy.
P.S. To prawda.
  •  

Dynozaur

To przez gimbazę, ona wszystko zdegeneruje i spłyci.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Noqa

Chodzi mi o samo zjawisko spłycania, taki syndrom dziadka, który nie odróżnia monitora od komputera.
Jak mi się przypomną przykłady, to dodam. (Na szybko to tylko ewolucja, która jest teraz synonimiczna z rozwojem)
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Mahtlactli Omome Tochtli

Cytat: Noqa w Luty 19, 2014, 13:08:42
(Na szybko to tylko ewolucja, która jest teraz synonimiczna z rozwojem)

To całkiem sensowne, zważywszy na to, że "rozwój" to kalka z e-volutio od e-volvere 'rozwijać'. ;-)
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •