Językoznawstwo > Języki naturalne

Języki, które chcielibyśmy, by istniały/były żywe

<< < (2/4) > >>

Obcy:

--- Cytat: Dynozaur w Grudzień 18, 2018, 19:36:53 ---Połabski - z tego samego powodu - chciałbym zobaczyć, jak to z nim było naprawdę. A poza tem, byłby niemałym ewenementem na skalę słowiańszczyzny.

--- Koniec cytatu ---

Jak mogłem zapomnieć o tym małym wielkim skarbie... :P Ogólnie listę lajknąłbym, ale nie mam jak :)

Úlfurinn:
Pumpokolski
Język z rodziny jeniseńskiej, który mimo, że używany był w głębokiej Syberji, miał dużo kognatów z językami germańskimi. Z rekonstrukcji miał bardzo ciekawe brzmienie.

Yuki
Język z zachodniego obszaru SZA, miał ósemkowy system liczenia. Kiedyś miałem nagranie, ale niestety zniknęło z archive'a :/
A brzmiał ciekawie, taka trochę krzyżówka języka indjańskiego z jakimś semickim.

--- Cytat: Toyatl w Grudzień 18, 2018, 18:27:32 ---Jeśli Krewet chce greckiego (tylko nie wiem, którego), to ja chcę, żeby ożył macedoński - ten, którym mówiło się w Macedonii w V w. p.n.e.

--- Koniec cytatu ---

Słaba prowokacja :)
Macedoński jest tylko jeden i jest słowiański, a Ty wspomniałeś o jakimś podrzędnym djalekcie greckiego
Jeśli chodzi o grecki, to najlepiej djalekt attycki, ale w sumie wszystko mi tutaj jedno, byleby jakiś przetrwał z tych djalektów

Dynozaur:
Coś więcej o pumpokolskim (poza Wikipedją)?

Fajnie by było przeczytać coś naukowego o tych podobieństwach z germańskimi, w jaki sposób się je tłumaczy. Bo brzmią zbyt "randomowo", aby mogły być prawdziwe xDDDD

Znalazłem jeszcze listę słów na Starlingu, która nie do końca zgadza się z tem, co na Wikipedji...

Kazimierz:
Ej, ciekawa sprawa z tym pumpokolskim. Nie wiedzisłem, że coś tskiego istniało. W artykule na wikipedji trochę zastanawia skąd wiedzą jak co było w Ipie, skoro wymarł w XVIII wieku xD

spitygniew:

--- Cytat: Henryk Pruthenia w Grudzień 18, 2018, 12:39:54 ---Galijski
Ciekawa fonetyka

--- Koniec cytatu ---
Czo? Przecież galijski to obok malajskiego język z tak nudnym systemem fonetycznym, że zostałby uznany za nooblang.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej