Językoznawstwo > Polszczyzna

formy płciowe

<< < (2/7) > >>

lehoslav:

--- Cytat: Dynozaur w Kwiecień 25, 2012, 10:34:22 ---Feminoteka, lol, ale szajs.

--- Koniec cytatu ---

+100000

spitygniew:
Heh, mimo moich liberalnych poglądów, mnie feministki też strasznie wkurwiają, nie wiem czemu.

Vilène:

--- Cytat: spitygniew w Kwiecień 25, 2012, 12:45:51 ---Heh, mimo moich liberalnych poglądów, mnie feministki też strasznie wkurwiają, nie wiem czemu.

--- Koniec cytatu ---

--- Cytat: spitygniew w Kwiecień 25, 2012, 12:45:51 ---Heh, z powodu moich liberalnych poglądów, mnie feministki też strasznie wkurwiają.

--- Koniec cytatu ---
fix'd it for you

varpho :Ɔ(X)И4M::

--- Cytat: Dynozaur w Kwiecień 25, 2012, 10:34:22 ---ew. drugie.

--- Koniec cytatu ---

jak w rosyjskim. :)

--- Cytat: spitygniew w Kwiecień 25, 2012, 10:52:27 ---Podobnie nie lubię form typu "Szymborska była najlepszą polską poetką" w znaczeniu "poetą w ogóle", bo dla mnie znaczy to tylko, że była najlepszą wśród poetów płci żeńskiej...

--- Koniec cytatu ---

otóż to.

no dla mnie największym problemem z tymi wszystkimi formami żeńskimi jest ich pochodność od form męskich, przez co sugeruje się niższość kobiet. ale większość feministek chyba tego nie potrafi pojąć...

Silmethúlë:

--- Cytat: Ⓐ Vilén w Kwiecień 25, 2012, 12:48:37 ---
--- Cytat: spitygniew w Kwiecień 25, 2012, 12:45:51 ---Heh, mimo moich liberalnych poglądów, mnie feministki też strasznie wkurwiają, nie wiem czemu.

--- Koniec cytatu ---

--- Cytat: spitygniew w Kwiecień 25, 2012, 12:45:51 ---Heh, z powodu moich liberalnych poglądów, mnie feministki też strasznie wkurwiają.

--- Koniec cytatu ---
fix'd it for you

--- Koniec cytatu ---
+1 :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej