Co z moderatorstwem?

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 15, 2011, 22:13:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

Vilène

Cytat: Mścisław Kulmatycki w Grudzień 05, 2011, 22:26:39
O, to dobrze że nie jestem nowym użytkownikiem -.-
I tak jakoś dla mnie wydajesz się za młody, żeby moderatorować na tym forum... Chociaż, z drugiej strony, Feles był młodszy*, i jakoś nie narzekałem.

* Chociaż tylko dlatego został, bo ja dałem mu sysopa na wiki, i to stworzyło wrażenie że ma on jakieś referencje...
  •  

Canis

Ja patrzę nie na to, ile ma lat, tylko czy się do tego nadaje. Sorry za zdejmowanie klapek z oczu, tak tylko przy okazji... xD
  •  

Vilène

Cytat: Canis w Grudzień 05, 2011, 22:35:18
Ja patrzę nie na to, ile ma lat, tylko czy się do tego nadaje.
Nie mówię o wieku, mówię o stażu na forum...
  •  

Canis

To raczej niepożądana cecha ze względu na syndrom starej gwardii. Lepiej dać kogoś, kto po prostu wie, jak moda używać.
  •  

Vilène

Cytat: Canis w Grudzień 05, 2011, 22:51:20
To raczej niepożądana cecha ze względu na syndrom starej gwardii.
Syndrom starej gwardii?

A tak w ogóle, kurna, miałem już kilka postów temu mój program wyborczy wkleić, a jeszcze go nie napisałem nawet ;/.
  •  

Mścisław Bożydar

To jak, wojna na plakaty wyborcze? (jak na starym forze)
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Mścisław Bożydar

#156
Plan mścisławoawy
-dehiperslavlangizacja- mniej slavlangów, więcej kreatywności!
-ubezpolitycznienie- więcej energii wkładajmy w Conlangi, niż w kłótnie i sprzeczki polityczne
-nowoupotrzbicielstwo- ściągnijmy tu nowych użytkowników i pomagajmy im przy tworzeniu conlangów. Potrzeba nam nowej krwi.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Canis

OH BOI.
3× TAK

Ma ktoś lepszy program? XD
  •  

Vilène

Mój program wyborczy w wyborach na moderatora:

1. Uważam, że moderator powinien być przede wszystkim sprzątaczką, nie żandarmem forum – dlatego też, mam zamiar przede wszystkim dbać o to, żeby odpowiednie posty znalazły się w odpowiednich tematach, odpowiednie tematy w odpowiednich działach, a spam i śmieciowe posty – w /dev/nullu.
2. Przez to, nie mam też zamiaru usuwać postów czy tematów tylko dlatego, że nie zgadzają się z tematem danego wątku, czy tematyką tego forum. Od tego są takie narzędzia, jak wydzielanie nowego tematu, czy przenoszenie postów pomiędzy tematami.
3. Wszelkie posty, będące próbą wywołania dyskusji mogącej się skończyć flejmem politycznym czy religijnym, będą wydzielane bezwzględnie i bez ostrzeżenia do ,,Krucjat", nawet jeżeli częściowo pokrywają się z tematyką danego wątku.
4. Mam zamiar postępować zgodnie z ideą forumoanarchizmu – która głosi, że na forum powinna panować całkowita wolność słowa i czynu, a kontrolę nad tym, gdzie zmierza dana dyskusja powinni sprawować sami użytkownicy.
5. Oczywiście, żadna wolność nie może być absolutna – jeżeli ktoś będzie rażąco naruszał prawo bądź obowiązujące normy społeczne, dostanie natychmiastowo ostrzeżenie, o którego powodzie zostanie za każdym razie publicznie poinformowany.
6. Wszelkie poważniejsze decyzje będą konsultowane z użytkownikami, bądź wcielane w życie na wniosek użytkowników. Oczywiście, warunkiem podjęcia danej decyzji będzie konsensus wśród użytkowników forum, a nie np. zwykłe większościowe głosowanie.
7. Mam zamiar także jak najszybciej reagować na wszelkie prośby użytkowników, których realizacja będzie się mieścić w kompetencjach moderatora. Jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy – to ją dostanie, o ile będę umiał jej udzielić.
8. I pamiętajcie – na forum powinny panować luz, anarchia, peace, love and tolerance.

Tak mi dopomóż św. Hildegarda z Bingen i św. Jan ze Steenbergen.
  •  

Mścisław Bożydar

A te powyższe punkty nie są oczywiste? :D
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Vilène

Cytat: Mścisław Kulmatycki w Grudzień 06, 2011, 19:22:46
A te powyższe punkty nie są oczywiste? :D
No nie, niektórzy mają inne poglądy na filozofię działania forum. Bardziej forumofaszystowskie,
  •  

Mścisław Bożydar

Cytat: Ⓐ Vilén w Grudzień 06, 2011, 19:23:48
Cytat: Mścisław Kulmatycki w Grudzień 06, 2011, 19:22:46
A te powyższe punkty nie są oczywiste? :D
No nie, niektórzy mają inne poglądy na filozofię działania forum. Bardziej forumofaszystowskie,
Zavadzqy :D
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Vilène

Cytat: Mścisław Kulmatycki w Grudzień 06, 2011, 19:26:53
Zavadzqy :D
No na przykład. A teraz, pozwolisz, że skomentuję teraz twój program?

Cytat: Mścisław Kulmatycki w Grudzień 05, 2011, 23:32:06
-dehiperslavlangizacja- mniej slavlangów, więcej kreatywności!
Tzn. co dokładnie masz zamiar w tym celu robić? Usuwać wszystkie nowe tematy dotyczące slavlangów? Dawanie ostrzeżeń osobom, które ośmielą się opublikować na forum slavlang?

Cytat
-ubezpolitycznienie- więcej energii wkładajmy w Conlangi, niż w kłótnie i sprzeczki polityczne
Rozumiem, że wszelkie kłótnie polityczne na forum będą wywalane?

Cytat
-nowoupotrzbicielstwo- ściągnijmy tu nowych użytkowników
W jaki sposób masz zamiar to robić? I czy do tego na pewno konieczne jest stanowisko moderatora?
  •