Pismo essackie

Zaczęty przez tob ris tob, Sierpień 25, 2012, 19:20:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

tob ris tob

Essat - język mlekiem i miodem płynący, z milionami przypadków, rodzajów i liczb (tak naprawdę, to tylko 160, ale nieważne) i Ojcze Nasz zapisane jego pismem.
Dzień dobry :-)
  •  

CookieMonster93

English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Rémo

Gdyby to jeszcze dopracować, to byłoby świetne. :)
Pozdrawiam! :)
  •  

CookieMonster93

Znak w drugiej linijce przypomina PokerFace'a :)
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

zabojad

Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

tob ris tob

Cytat: CookieMonster93 w Sierpień 25, 2012, 19:37:04
Znak w drugiej linijce przypomina PokerFace'a :)
Przykro mi, w każdym moim piśmie jest coś takiego, akurat tutaj nie celowo.
Cytat: zabojad w Sierpień 25, 2012, 19:40:57
Abjad?
Samogłoski zaznaczane diakrytykami.
Dzień dobry :-)
  •  

zabojad

tak myślałem. Osobiście wole pisma raczej krągłe, ale to wygląda bardzo porządnie...
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Ghoster

#7
[...........]
  •  

tob ris tob

Ależ tu nikt nie nazywa tego abdżadem.

Cytat: Ghoster w Sierpień 25, 2012, 20:15:25nie ma w nim nic ciekawego z wyglądu.
Też tak uważam. :|
Dzień dobry :-)
  •  

Rémo

Cytat: Tоб ріс тоб w Sierpień 25, 2012, 20:17:02
Cytat: Ghoster w Sierpień 25, 2012, 20:15:25nie ma w nim nic ciekawego z wyglądu.
Też tak uważam. :|

Jeśli chcesz mogę jakieś pismo dla ciebie wymyśleć :D Wychodzi mi to lepiej niż conlangi. Powiedz tylko na jakim rodzaju pisma mam się wzorować.
Pozdrawiam! :)
  •  

tob ris tob

Ja tam patentu na to pismo nie zakładam, więc jak wymyślisz pismo, które będzie bazowało na kwadracie, samogłoski będą oznaczane kropkami i kreskami w miejscach, gdzie spółgłoski zawsze mają pusto, i które będzie się wzorowało na hebrajskim, to Cię przecież nie uduszę.
Dzień dobry :-)
  •  

Rémo

Cytat: Tоб ріс тоб w Sierpień 26, 2012, 13:09:30
Ja tam patentu na to pismo nie zakładam, więc jak wymyślisz pismo, które będzie bazowało na kwadracie, samogłoski będą oznaczane kropkami i kreskami w miejscach, gdzie spółgłoski zawsze mają pusto, i które będzie się wzorowało na hebrajskim, to Cię przecież nie uduszę.

Spółgłoski mają pusto?!

Fajnie gdybyś alfabet podał :D
Pozdrawiam! :)
  •  

tob ris tob

Dzień dobry :-)
  •  

Pingǐno

A mi się abugida podoba.
  •  

Feles

Cytat: Ghoster w Sierpień 25, 2012, 20:15:25
Nie rozumiem nazywania abdżadami pism, które zaznaczają samogłoski. Co z tego, że zaznacza się je diakrytykami? W prawdziwym abdżadzie (tak jak w arabskim) nie zapisuje się samogłosek, bądź nie zapisuje się wszystkich. To pismo (i tym samym tengwar) to zwykłe abugidy, zaznaczają samogłoski jako część spółgłoski, może wyglądają inaczej niż gy'yz, ale to mimo wszystko abugidy (przynajmniej dopóki zapisujecie te samogłoski).
Niezupełnie.
W abugidzie jeden znak oznacza całą sylabę nawet, jeśli nie ma diakrytyku, np. ‹प› /pa/.
W abdżadzie jeden znak oznacza tylko spółgłoskę, np. ‹פ› /p/. Samogłoska może być zaznaczona diakrytykiem (tzw. ang. dotted abjad), np. ‹פַ› /pa/.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •