Polska cyrylica a kwestia nosówek urojonych

Zaczęty przez Dynozaur, Czerwiec 27, 2012, 17:54:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

tob ris tob

Dzień dobry :-)
  •  

Noqa

Ale na tej zasadzie i za Warszawę trzeba by uznać całą aglomerację.
Wyliczenia są różne, ale nie można powiedzieć, że Śląska jest zdecydowanie od Warszawskiej większa. (Śl: 2.2-3.5, Waw: 2.6-3)

(W temacie prawopisów: polski przecinek dla oddzielania ułamków jest strasznie uciążliwy/brzydki)
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Towarzysz Mauzer

CytatWyliczenia są różne, ale nie można powiedzieć, że Śląska jest zdecydowanie od Warszawskiej większa. (Śl: 2.2-3.5, Waw: 2.6-3)
Obawiam się, że liczby dla Warszawy są przeszacowane. Warto przypomnieć, że Wa-wa ma 1,7 miliona mieszkańców, ni mniej, ni więcej. Same zaś gminy miejskie GOP-u mają 2,2 miliona, a w tym nie ma jeszcze Rybnika.

Nie mówiąc już o uwzględnianiu przy Warszawie - Łodzi, a przy Śląsku - Krakowa i Ostrawy. Wtedy południe przeważa zupełnie.

Cytat(W temacie prawopisów: polski przecinek dla oddzielania ułamków jest strasznie uciążliwy/brzydki)
Ejże, ejże, nie polski, jéno europejski.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Towarzysz Mauzer w Sierpień 16, 2012, 16:16:37
Obawiam się, że liczby dla Warszawy są przeszacowane. Warto przypomnieć, że Wa-wa ma 1,7 miliona mieszkańców, ni mniej, ni więcej.

zameldowanych. niezameldowanych [takich jak np. ja] jest pewnie o wiele więcej.
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Henryk Pruthenia

*Aglomeracja Śląsko-Zagłębiowska
Moja rada dla Noqi:
Wejdź Pan do tramawjki w którémkolwiek z miast Aglomeracji, jedź, jedź, jedź i zgadnij, w jakiém mieście jesteś.
Możesz być pewien, że Ty (wnioskuję, że jesteś zpoza) byś nie połapał, ile granic przebyłeś...

PS: Tak, twierdzę, że granice są sztuczne, ale nie neguję tego, że są potrzebne.
PPS: Warszafka sukcs :D

Vilène

Wiecie co? Może poobejmujcie swoje wypowiedzi w tagi [plp][/plp] - "powiększanie lokalnopatriotycznego penisa"...
  •  

Noqa

Varpho, a coś ty taki nie Polak, jeno Europejczyk.
Nie wgłębiałem się, gdzie dokładnie się owy przecinek stosuje, na pewno wiem, że w Polsce. I to jednak strasznie wygląda, gdy trzeba obok siebie podać parę liczb z przecinkami.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

zabojad

Eee tam czepiacie się. W normalnym piśmie wygląda dobrze, programiści i tak muszą używać kropek...(no chyba że w najnowszy Fortranie, w którym można włączyć specjalną opcje). Przecinek jest po prostu szybszy i łatwiejszy w stawianiu od kropki(jak ktoś piszę długopisem który przerywa to się nie zlewa etc.) :DD
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Noqa

Ale typografia druku nijak się nie ma pisania ręcznego.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

zabojad

Jak dla mnie wersja z przecinkiem jest czytelniejsza od kropki nawet w druku...
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

spitygniew

Cytat: varpho :Ɔ(X)И4M: w Sierpień 16, 2012, 16:19:19
Cytat: Towarzysz Mauzer w Sierpień 16, 2012, 16:16:37
Obawiam się, że liczby dla Warszawy są przeszacowane. Warto przypomnieć, że Wa-wa ma 1,7 miliona mieszkańców, ni mniej, ni więcej.

zameldowanych. niezameldowanych [takich jak np. ja] jest pewnie o wiele więcej.
Wedle Wikigówna ponad 1,9 miliona.
P.S. To prawda.
  •  

LarsEinar

Cytat: Henryk Pruthenia w Czerwiec 27, 2012, 19:02:28
Skąd taka pewność? Ludzie przyzwyczaili się do nosówek, i jedyném wyjątkiém jest teraz wygłos... Ja nadal słyszę wśród ludzi nosówki, jako dyftongi, ale nosówki. Różniące się od on, om, en, em!
A Ty próbujesz wprowadzisz coś sztucznego.

Łojezu, w życiu bym się nie spodziewał, że zgodzę się w czymkolwiek z Sz. P. Pruthenią Henrykiem!
Krótka lista osób, które nie rozumieją cyrylicy:
1. Kliment Ochrydzki
2. Piotr I Wielki
3. Vuk Stefanović Karadżić
4. Азъ
  •  

Vilène

Cytat: LarsEinar w Styczeń 28, 2013, 16:40:46
Łojezu, w życiu bym się nie spodziewał, że zgodzę się w czymkolwiek z Sz. P. Pruthenią Henrykiem!
Łojezu, w życiu bym się nie spodziewał, że ktoś tu wskrzesi flejmtemat tylko po to, żeby napisać, że się zgadza...
  •