Takie sobie mapy...

Zaczęty przez Dynozaur, Wrzesień 14, 2011, 19:25:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Nieee, ma być prawosławna w całości. Bez pogańskiego pierwiastka. Zgaduję, że będzie cyrylica, ale katolicy (bo lachy się wszędzie wpierniczą) litewscy powinni używać latinicy.

Vilène

Cytat: Dynozaur w Czerwiec 10, 2012, 17:28:25
Heheh, ja tam wkurwiony nie jestem. W Dynopruthopie Litwa jest podobna, jeśli nie większa
No tak, ale ona pewnie jest zamieszkana przez Białorusinów*, i nazywa się "Rzmuć", czy podobnie...

* U siebie też mam całkiem sporą mniejszość białoruską, która jest oczywiście dyskryminowana**, a władze Litwy całkowicie zaprzeczają temu, że istnieją tam jacykolwiek "Białorusini" - na Litwie żadnych Białorusinów nie ma, a są tylko zeslawizowani Litwini, którzy mówią po "rusku"/"gudzku"/"słowiańsko-litewsku", i trzeba ich jak najszybciej zrelituanizować.
** A niejaka Anżelica Borysienė była wielokrotnie karana.

Cytat
A na czem oparta jest ta wizja ortografji litewskiej? To wygląda jak turecki.
Miała być taka z-grubsza-pseudoromańska. Efekt romantycznej fascynacji rzekomą bliskością litewskiego do łaciny.
  •  

Vilène

Kolejna mapa, którą zrobiłem nie-wiem-po-co-nie-mam-gdzie-publikować – ,,autostrady" (które są bliższe właściwie naszym ,,drogom ekpresowym"...) na althistowym Mazowszu:



Zagadka – poltycy z którego ośrodka miejskiego mieli największy wpływ na kształt tej sieci autostrad? :P
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Todsmer

Z Warszawy. Bo wszystko co złe jest z Warszawy ;)
  •  

Widsið

Z Łodzi, bo jest faworyzowana w tym układzie jako główny węzeł autostradowy kraju.
  •  

Fanael

  •  

Vilène

#37
Cytat: Widsið w Wrzesień 22, 2012, 01:39:11
Z Łodzi, bo jest faworyzowana w tym układzie jako główny węzeł autostradowy kraju.
Z Łodzi, wystarczy spojrzeć, z jakiego miasta poprowadzona jest prosta droga do Gdańska, a z jakiego trzeba dojechać doń łącznicą...

Anyway, ta mapka jest chujowa, tu macie lepszą, z zaznaczonymi także drogami krajowymi i numerami dróg:



Mazowieckie drogi są numerowane wg następującego systemu:

Exx – drogi krajowe znaczenie międzynarodowego, wchodzące w skład sieci tras europejskich. Drogi takie od 1962 roku nie mają własnego oznaczenia krajowego, a jedynie międzynarodowe.
Txx – drogi krajowe znaczenia międzynarodowego, niewchodzące w skład sieci tras europejskich, ale będące odnogami takich tras o takim samym oznaczeniu cyfrowym.
10-99 – pozostałe drogi krajowe.
100-999 – drogi wojewódzkie.

Od tego systemu numeracji są dwa wyjątki – droga E372 ma po literze trzy, nie dwie cyfry, zaś autostrada 930 jest drogą krajową, nie wojewódzką. Drogi gminne nie mają własnych numerów.

Jak widać, mazowiecki system numeracji dróg nie odróżnia autostrad od dróg ogólnodostępnych, ani żadnym osobnym zakresem numeracji, ani żadnym wyróżnikiem literowym.

Ciekawostka: autostrada E28 ma podwójną numerację – mazowiecką i niemiecką – gdyż jest także częścią niemieckiej autostrady RAB 9 z Monachium do Królewca.
  •  

Todsmer

Cytat: Vilén w Luty 21, 2013, 16:15:42
Ciekawostka: autostrada E28 ma podwójną numerację – mazowiecką i niemiecką – gdyż jest także częścią niemieckiej autostrady RAB 9 z Monachium do Królewca.
Niech zgadnę - jest eksterytorialna?
  •  

Vilène

Cytat: tqr w Luty 21, 2013, 16:57:57
Niech zgadnę - jest eksterytorialna?
Właśnie nie jest, na Mazowszu nikt by na takie coś nie pozwolił, szczególnie Niemcom – owszem, droga planowana była jako eksterytorialna, a na odcinku Elbląg-Gdańsk miała przechodzić trochę bardziej na południe, równolegle do krajowej autostrady Warszawa-Gdańsk – ale Mazowszanie kazali się Niemcom wypchać, zasłaniając się kwestią ,,naruszenia integralności terytorialnej kraju".

Podobnie zresztą było, jak Niemcy próbowali wybudować przez terytorium Mazowsza równolegle do Ostbahnu eksterytorialną linię kolejową dużych prędkości na trasie z Berlina do Królewca – poszła taka sama wymówka – choć w tym przypadku raczej się bano utraty sporych opłat tranzytowych, jakie Rzesza płaci Mazowszu za umożliwienie przejazdu pociągów przez jego terytorium, zaś w przypadku autostrady poszło o... właściwie niewiadomo co, chyba jedynie względy obronności kraju.
  •  

Feles

Pffff, II Rzeczpospolita też kazała Niemcom się wypchać i zbyt dobrze się to dla niej nie skończyło.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Canis

Pffff, czy ten temat będzie kontynuowany?
  •  

Vilène

Cytat: 카니스 w Maj 05, 2013, 20:39:13
Pffff, czy ten temat będzie kontynuowany?
Jak ktoś zrobi jakąś nową wartą opublikowania mapę, to tak.

A tymczasem, poinformuję, że mapa ,,drogi krajowe Mazowsza" się zdezaktualizowała, bo znowu zmieniłem granice kraju...
  •  

Feles

Cytat: 카니스 w Maj 05, 2013, 20:39:13
Pffff, czy ten temat będzie kontynuowany?
Komuś się nudzi...?
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Canis

Cytat: Feles muribus w Maj 05, 2013, 21:03:58
Cytat: 카니스 w Maj 05, 2013, 20:39:13
Pffff, czy ten temat będzie kontynuowany?
Komuś się nudzi...?
Ktoś jest administratorem i bezczelnie nabija...?

Ja bym chętnie zobaczył nowe edycje przeróbek map, może nowa edycja althista coś da; nie wiem na czym to tam stanęło...
  •