Prośba o interpretacje językową fragmentu orzeczenia sądowego

Zaczęty przez Butan, Sierpień 13, 2019, 10:42:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Butan

Mam pewne wątpliwości co do interpretacji pewnego fragmentu orzeczenia sądowego. Cytuję:

"Wyrażenie ustawowe "dotychczasowe zachowanie" oznacza zaś postępowanie osoby ubiegającej się o wpis na listę radców prawnych, do czasu wpisania na tę listę i to takie zachowanie, postępowanie, odpowiadające ocenom moralnym i etycznym, gwarantujące właściwe wykonywanie zawodu radcy prawnego."

I teraz moje pytanie :) :

Czy wyrażenie "gwarantujące właściwe wykonywanie zawodu radcy prawnego" nie rozszerza nam tutaj interpretacji o inne cechy (wykraczające poza moralność i etyke), którym to ma odpowiadać to zachowanie czy też może jedynie konkretyzuje jakie ma być to moralne i etyczne zachowanie?

Jeśli zadaję to pytanie w niejasny sposób proszę o upomnienie i napewno postaram sie przeformułować to pytanie w inny sposób :).
Z góry dziękuje za odpowiedzi i przepraszam za chaos językowy w moim poście, którego to ja zapewne nie zauważam a na pewno jesteście na niego wrażliwi. :)
  •  

Theofilos

Wskazane wyrażenie raczej nie wychodzi poza zakres oceny moralnej i etycznej.
Specjalnie też nie konkretyzuje zachowania .
Chodzi o to, aby osoba, która ma być wpisana na listę radców prawnych, wcześniej zachowywała się w sposób godny, przyzwoity,
a ocena tego zachowania w kontekście moralności i etyki nie wzbudzała zastrzeżeń.
  •