Językotwórstwo (conlanging) i światy > Pisma i ortografie

ciekawostki okołopismowe

<< < (21/22) > >>

Towarzysz Mauzer:

--- Cytuj --- i Unicode nie opracowało czegoś, co mogłoby te djakrytyki po literze "przesuwać"
--- Koniec cytatu ---
Ejże, to nie tyle rola Unikodu, co projektantów czcionek i programów je renderujących. Już teraz mnóstwo znaków z diakrytykami można byłoby uzyskać i wyzyskiwać, gdyby nie fakt, że całkiem przyzwoite czcionki są na małej liczbie komputerów, a ludzie wciąż na stronach korzystają z jakichś wadliwych Verdan czy Trebuchetów. Plus mało ładnych czcionek na otwartych licencjach, plus mała świadomość językowa projektantów dobrej woli. Przydałoby się dobrać do wzorców czcionek z fin de sieclu, bo są ładne i mogą być bez praw autorskich, no i dostosować je do współczesnej rzeczywistości technicznej.

Tylko nie wiem, skąd wziąć wzorce, no i trochę brak mi umiejętności, a przede wszystkim - czasu.

Todsmer:
Właśnie odkryłem to, więc już wiecie, jakim pismem odręcznym będą pisać Szybianie :)

W każdym razie opracowałem zapis brakujących polskich znaków, i ćwiczę sobie, niezmiernie mi się to pismo podoba, zwłaszcza że nikt tego nie odczyta.  ;-)

Noqa:
Hę? Przecież to właśnie bardzo proste do odczytania, byle tylko się w tym połapać. Litery są duże, wyraźne, z mnogością cech rozpoznawczych, nie wchodzą w interakcje.

Todsmer:

--- Cytat: Noqa w Marzec 07, 2013, 19:11:25 ---Hę? Przecież to właśnie bardzo proste do odczytania, byle tylko się w tym połapać.

--- Koniec cytatu ---
Myślę, że nikt bez wiedzy „paleograficznej” albo ogromnej motywacji tego nie odczyta. Procent takich ludzi w moim otoczeniu mieści sie w granicach błędu statystycznego, więc nikt tego nie odczyta :P

--- Cytuj ---Litery są duże, wyraźne, z mnogością cech rozpoznawczych, nie wchodzą w interakcje.

--- Koniec cytatu ---

Noqa:
A, jeśli chodzi o postronnych to pewnie czemu nie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej