(nazwijmy to) angielski 2.0

Zaczęty przez Widsið, Kwiecień 29, 2012, 22:31:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

CookieMonster93

Cytat: Widsið w Grudzień 12, 2012, 09:17:19
Cieszę się, że się podoba, myślę, jakby tu zamieszać ze słownictwem, bo standardowe zamieszanie z prefiksami i sufiksami o niejasnym już znaczeniu i tak już jest w języku standardowym. Spróbuję dokopać się do jakichś archaizmów i celtyckich słów, albo może lepiej pozapożyczać skandynawizmy? Wszak w tle historycznym skandynawskie języki miały nieco większy wpływ na angielski, niż w rzeczywistości. Co myślicie?

Jestem za skandynawizmami. :-)
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Henryk Pruthenia

A mnie brakuje w angielskiém właśnie celtyzmów... Gdyby prawdziwy jęjelski miał ich więcéj, byłby dla mnie o wiele atrakcyjniéjszy.

Jątrzeniot

Cytat: Toivo w Grudzień 11, 2012, 23:14:35
Cytat: Henryk Pruthenia w Grudzień 11, 2012, 22:51:06
Ten język zawsze się mnie podobał, a teraz podoba się mnie jeszcze bardziéj.
Podpisuję się pod tym.
I ja.

Cytat: CookieMonster93 w Grudzień 12, 2012, 09:37:26
Jestem za skandynawizmami. :-)
I za tym też.

W ogóle fajnie by było, jakbyś te wszystkie informacje (procesy, fonetyka, gramatyka) wrzucił na wiki (lub gdzie indziej, tak czy siak w formie całościowego opracowania).
  •  

Widsið

No wiem, że byłoby fajnie, nawet zacząłem sobie robić szkic na wiki, ale jakoś tak... Nie chce mi się do tego zasiadać ;p
  •  

Widsið

Zacząłem kompilować słowniczek na wiki, można go tutaj zobaczyć. Forma spoko, czy zbyt zagmatwane?
  •  

Henryk Pruthenia

Mnie się forma podoba.
Chyba w podobny sposób zacznę przerzucać na wiki słowarz zapadniego.

Henryk Pruthenia

Tłumaczę właśnie tekst z angielskiego 2.0 na rileju i powiem, że jest to jeden z fajniejszych języków, którego jakiś mały kursik chciałbym kiedyś zobaczyć ^^.

Widsið

Miło mi to słyszeć, może uda się stworzyć jakieś rozmówki do wakacji ;)
  •  

Henryk Pruthenia


Toivo

Obejrzałem kurs i stwierdzam, że to super język. Fajnie by było, gdyby prawdziwy angielski tak wyglądał ;)

Jedyne, co mi trochę przeszkadza, to pisownia. Wolałbym bardziej bezdiakrytykową i tego "gj" jest trochę za dużo, ale to kwestia gustu.
  •