Językotwórstwo (conlanging) i światy > Najdawniejszy Aer

Księżyce Aeru

(1/4) > >>

Ghoster:
Bardzo prosiłbym o przeniesienie kilku postów z tematu Aeloahalindoa tutaj, ewentualnie usunięcie ich z owego tematu.

--- Cytat: BartekChom w Wrzesień 14, 2011, 14:59:07 ---
--- Cytat: Pingijno w Wrzesień 14, 2011, 14:06:05 ---Ale trzeba zaznaczyć, że nasze zielefanty nie mogą żyć tylko w jednym państwie... ^^
--- Koniec cytatu ---
Oczywiście.
Mam za to inny problem. Słyszałem coś o kilku księżycach. Powiedzmy, że Księżyc mógłby mieć brata, ale przy większej ilości księżyców mitologia mi się rozlatuje. Więc ile jest księżyców?

--- Koniec cytatu ---

--- Cytat: Ghoster w Wrzesień 14, 2011, 15:15:02 ---Osobiście rzuciłbym tekstem "jeden gracz - jeden księżyc", ale już widzę co by się z tego porobiło. Księżyce mogą być dwa, w końcu to nie kraje z ludzikami, tylko coś, na co praktycznie ludzie na owej planecie (Aer więc?) nie mają wpływu.
Jednakowoż problem jest z imionami; możesz oczywiście te księżyce nazwać jak sobie chcesz w swoich językach, jednak warto by było stworzyć imiona ogólno-planetarne. Ale to już temat innego wątku będzie.

--- Koniec cytatu ---

--- Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 14, 2011, 16:26:36 ---Może jakieś greckie słówko dla jednego, i tłumaczenie tego słówka na łacinę dla innego? :)

--- Koniec cytatu ---

--- Cytat: Feles w Wrzesień 14, 2011, 17:12:02 ---A może jeden/dwa księżyce wielkości naszego i więcej takich mniejszych, marsowych - niezbyt widocznych, a jeśli już, to nie wyglądających na księżyce?

--- Koniec cytatu ---

--- Cytuj ---Może jakieś greckie słówko dla jednego, i tłumaczenie tego słówka na łacinę dla innego? :)
--- Koniec cytatu ---
Fengari i Luna; w mojej opinii to brzmi naprawdę dobrze.

--- Cytuj ---A może jeden/dwa księżyce wielkości naszego i więcej takich mniejszych, marsowych - niezbyt widocznych, a jeśli już, to nie wyglądających na księżyce?
--- Koniec cytatu ---
Tylko po co?

Feles:

--- Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 14, 2011, 18:24:02 ---Po co ta mnogość małych księżycy...?
--- Koniec cytatu ---
Dla pluralizmu. :-P

Pingǐno:

--- Cytuj ---Ale ta planeta nie jest AŻ TAK duża...
--- Koniec cytatu ---
No nie, wcale...
Jest wystarczająco duża, aby przywlec ze sobą więcej księżyców!  ;-D

Henryk Pruthenia:
A gdzie tak jest napisane?
Proszę o inne źródło, Niż twoją chorą głowę

@up up
A co do tego ma pluralizm? :D :D
Dwa księżyce dla planet tego typu to normalka, ale mniejsze, prędzej czy później mogą zejść z orbity...

Ghoster:

--- Cytuj ---A gdzie tak jest napisane?
Proszę o inne źródło, Niż twoją chorą głowę
--- Koniec cytatu ---

--- Cytat: Ghoster w Wrzesień 11, 2011, 13:50:54 ---
--- Cytuj ---- czy przyjmujemy, że ta planeta jest ok. 4 razy większa od Ziemi?
--- Koniec cytatu ---
Tak.
--- Koniec cytatu ---

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej