Rodziny językowe.

Zaczęty przez Todsmer, Sierpień 07, 2012, 20:34:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

Do ustalenia rodzin językowych proponowałbym założyć osobny wątek.
Jeśli chodzi o moje kraje:
Mieszkańcy Aelivēiloson przybyli z kontynentu na południowy zachód (tego na południe od Toraji). Na miejscu mieszkała inna ludność, których język pozostawił ślad w dialektach. Pierwotni mieszkańcy żyją w głębi wysp.

Mieszkańcy Flattu mieszkają na swoim miejscu od dawna, i mówią dwoma spokrewnionymi językami. Prawdopodobnie w okolicy są ludy mówiące językami z tej samej rodziny.

Jeśli chodzi o trzeci kraj, mieszkańcy przybyli z południowej Toraji.

Co do przenoszenia państw, moje mam już zaplanowane, a ich gospodarka i kultura zależy od położenia, więc jestem na nie.
  •  

Ghoster

#1
[...........]
  •  

Todsmer

Cytat: Ghoster w Sierpień 07, 2012, 20:37:02
Wiesz, moim zdaniem to góry można dorysować, a woda jest w Aerze dosłownie *wszędzie*.
Z wulkanami, klimatem i kraterem już jest gorzej :)
  •  

Ulf

Myślałem o tym że Pulanie przenieśli się z Toraji na Konsę, ale nie mam jeszcze dużo opracowane i mogę się przenieść
  •  

Pingǐno

Można założyć, że jeden z praludów począł się na Dasunne lub Toraji?

I jak ich nazwiemy?
  •  

luk

Ja stworzę jakąś rodzinę językową dopiero wtedy, gdy z moim kraikiem będą sąsiadować jakieś inne, bo na razie pusto. A mam taką koncepcję, że powstaną jakieś narzecza wskutek nałożenia się mojego języka na języki państw sąsiednich (tak jak kiedyś łacina nałożyła się na galijski substrat i wyszedł z tego francuski). Umyśliłem sobie, że niektórzy mieszkańcy terenów przygranicznych mojego państwa będą się posługiwać tego typu dialektami.
Me olvin sar vil ti shap yu propeyu til, yu zoya meya... Vo me noker troy ti dot ta...

kaRnister, tylko kaRnister! kanister musi odejść! :)
  •  

Pingǐno

CytatJa stworzę jakąś rodzinę językową dopiero wtedy, gdy z moim kraikiem będą sąsiadować jakieś inne, bo na razie pusto.
Nie, nie, nie.
Lepiej mieć uprzednio wymyśloną, będzie chyba łatwiej. ;P
  •  

Ghoster

#7
[...........]
  •  

Todsmer

Na razie tylko jeden język mam zrobiony, z drugiego tylko fonologię mam, a trzeciego nawet nie zacząłem. Więc mogę wstrzymać prace nad językami, byleby nie na długo.
  •  

Pingǐno

CytatJęzyki tych, co nie będą chcieli się przystosować uzna się za izolujące. Jak koreański. xd

No i na Aerze będzie ich dosyć więcej. :P
  •  

CookieMonster93

Języki in i fu należą do ińskiej rodziny językowej, z języka in wykształcił się język fu, tworzą pewnego rodzaju kontinuum dialektalne. :-)
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Pingǐno

Cytat: CookieMonster93 w Sierpień 08, 2012, 06:39:54
Języki in i fu należą do ińskiej rodziny językowej, z języka in wykształcił się język fu, tworzą pewnego rodzaju kontinuum dialektalne. :-)

A z czego wywodzi się ińska rodzina językowa? :>
  •  

CookieMonster93

Staroińskiej? XD

Nie wiem, nie ustalałem tego. Inowie i Fuowie mieszkali na tamtych ziemiach od zawsze (tych na Konsie), więc nie wiem, czy to mogłoby wyjść z jakiejś innej rodziny. :-P
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Pingǐno

Cytat: CookieMonster93 w Sierpień 08, 2012, 09:59:11
Staroińskiej? XD

Nie wiem, nie ustalałem tego. Inowie i Fuowie mieszkali na tamtych ziemiach od zawsze (tych na Konsie), więc nie wiem, czy to mogłoby wyjść z jakiejś innej rodziny. :-P
Owszem mogło. Polski wywodzi się z lechickich, słowiańskich, zachodniosłowianskich ale nie tylko, bo też wcześniej z bałtosłowiańskich i w końcu z indoeuropejskich. :P

Chyba, że to języki bardziej prymitywne i klasyfikację mają małą i wywodzą się tylko z jednej wielkiej/niedużej rodziny.
  •  

CookieMonster93

Eee... poproszę inny zestaw pytań. Ewentualnie telefon do przyjaciela, czy coś...
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •