Rodziny językowe.

Zaczęty przez Todsmer, Sierpień 07, 2012, 20:34:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

CookieMonster93

Cytat: Pingǐno w Sierpień 08, 2012, 14:59:13
Cytat: CookieMonster93 w Sierpień 08, 2012, 14:58:41
Szczerze, to mam to w dupie ^^ Ważne, jaki ten język jest teraz. :-)

Właśnie nie powinieneś, bo mamy stworzyć rodzinęęęę.
A chcemy wiedzieć, które są ze sobą spokrewnione a które nie...

CytatPozwalam byś użył wyobraźni :-) Mnie wsio rawno.

Nie będę władać nad twoją historią języka. ;P
Naprawdę, zgrajcie się wszyscy. Zakładam, że na pewno nie będzie tak, że każdy język jest różny od innych.

Ok, coś potem wymyślę. :-)
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Pingǐno

Luk: Jeśli masz tworzyć aposterioryczny język, to możesz po prostu stworzyć tylko kraj, a język będzie miał ino nazwę... ;P
Naprawdę, nie chcemy wpuścić nieapriorycznych języków.

A jeśli ma być izolowanym to proszę.

Cytat: CookieMonster93 w Sierpień 08, 2012, 15:02:33
Cytat: Pingǐno w Sierpień 08, 2012, 14:59:13
Cytat: CookieMonster93 w Sierpień 08, 2012, 14:58:41
Szczerze, to mam to w dupie ^^ Ważne, jaki ten język jest teraz. :-)

Właśnie nie powinieneś, bo mamy stworzyć rodzinęęęę.
A chcemy wiedzieć, które są ze sobą spokrewnione a które nie...

CytatPozwalam byś użył wyobraźni :-) Mnie wsio rawno.

Nie będę władać nad twoją historią języka. ;P
Naprawdę, zgrajcie się wszyscy. Zakładam, że na pewno nie będzie tak, że każdy język jest różny od innych.

Ok, coś potem wymyślę. :-)

dziękuję. :P Myślę, że na start wystarczy jeno drzewko języków i nazwy rodzin itd.
Do tego potrzeba współpracy wszystkich biorących udział.
  •  

luk

Oki, niech sobie będzie izolowany, nominatywno-akuzatywny i ze "sfinksowym" szykiem SVO. Obiecuję nie tworzyć rodzin.
Me olvin sar vil ti shap yu propeyu til, yu zoya meya... Vo me noker troy ti dot ta...

kaRnister, tylko kaRnister! kanister musi odejść! :)
  •  

Pingǐno

#33
Cytat: luk w Sierpień 08, 2012, 15:06:26
Oki, niech sobie będzie izolowany, nominatywno-akuzatywny i ze "sfinksowym" szykiem SVO. Obiecuję nie tworzyć rodzin.
Szyk i stosunki są ok. ;P
Chodzi głównie o etymologię i słownictwo. Gramatyka to tam może być różna.
Cytat
(...)używanie mojego języka zostanie przez najeźdźców zakazane(...)
Dosyć... dizwne.:P
  •  

luk

No wiem, ze słownictwo może niektórych razić. Ja mam takie podejście, że lubię bawić się słowami. Wśród różnych słów występujących w językach naturalnych wybieram jedno, które w moim odczuciu najlepiej pasuje do fonologii mojego języka (tak,tu jest sztywna fonologia, są ustalone fonotaktyki, to nie esperanto) po czym poddaję je czasem daleko idącej obróbce, aby dopasować je jeszcze lepiej. Wiem, ze to mało naukowe podejście, ale dla mnie to tylko zabawa. Ja to autentycznie lubię.

Równie dobrze mógłbym skorzystać z generatora słów i mieć losowe aprioryczne słownictwo, tylko że wtedy cała zabawa by mi odpadła. Zero przyjemności by było.

Zajmijcie zatem szybko państewka wokół mojego państwa, aby odizolować mój kraik apriorycznym kordonem sanitarnym :)
Me olvin sar vil ti shap yu propeyu til, yu zoya meya... Vo me noker troy ti dot ta...

kaRnister, tylko kaRnister! kanister musi odejść! :)
  •  

Rémo

Robienie rodziny językowej języków a priori... Ciekawe...
Pozdrawiam! :)
  •  

Pingǐno

Wiem, że to lubisz, ale... czy nie możesz po prostu stworzyć słowo po prostu z jakiejś zbitki samogłosek i spółgłosek?...
Twój mózg to lepszy generator słów niż Awkwards. ;P

CytatRobienie rodziny językowej języków a priori... Ciekawe...
Nom, raczej nie będą wszystkie izolowane jak japoński.
  •  

luk

Kiru eras, nuk no netride dis. Olver yaw zoya til, ri ker ta lik. Vo ferdi noya mundi, ri ker me zay shap, kan ti bin sudoyu.

Nnnno! :)
Me olvin sar vil ti shap yu propeyu til, yu zoya meya... Vo me noker troy ti dot ta...

kaRnister, tylko kaRnister! kanister musi odejść! :)
  •  

Rémo

Wypiszcie wszystkie języki i wątki o nich, obejrzymy podobieństwa i wszystkie inne rzeczy i "połączymy".
Pozdrawiam! :)
  •  

Pingǐno

Cytat: Rémo w Sierpień 08, 2012, 15:19:12
Wypiszcie wszystkie języki i wątki o nich, obejrzymy podobieństwa i wszystkie inne rzeczy i "połączymy".

Na razie mamy ich niesporo, ale fajnie, że rozumiesz. :3

Cytat: luk w Sierpień 08, 2012, 15:15:39
Kiru eras, nuk no netride dis. Olver yaw zoya til, ri ker ta lik. Vo ferdi noya mundi, ri ker me zay shap, kan ti bin sudoyu.

Nnnno! :)
I widzisz jak pięknie. :P
  •  

Feles

Cytat: Rémo w Sierpień 08, 2012, 15:19:12
Wypiszcie wszystkie języki i wątki o nich, obejrzymy podobieństwa i wszystkie inne rzeczy i "połączymy".
A nie łatwiej w normalnej kolejności, tj. ktoś tworzy protolang, a inni z niego wywodzą języki pochodne?
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Pingǐno

Cytat: Feles w Sierpień 08, 2012, 15:59:06
Cytat: Rémo w Sierpień 08, 2012, 15:19:12
Wypiszcie wszystkie języki i wątki o nich, obejrzymy podobieństwa i wszystkie inne rzeczy i "połączymy".
A nie łatwiej w normalnej kolejności, tj. ktoś tworzy protolang, a inni z niego wywodzą języki pochodne?
Ale protolangów będzie kilka. ;P
Znaczy, analogicznie, na Ziemi nie było jedynie praindoeuropejskiego.

Poza tym, to troszkę wydłuży czas... jestem jednym z niecierpliwych.
  •  

luk

Cytat: Pingǐno w Sierpień 08, 2012, 15:37:04
Cytat: luk w Sierpień 08, 2012, 15:15:39
Kiru eras, nuk no netride dis. Olver yaw zoya til, ri ker ta lik. Vo ferdi noya mundi, ri ker me zay shap, kan ti bin sudoyu.

Nnnno! :)
I widzisz jak pięknie. :P

No a najsmieszniejsze jest to, że prawie wszystkie słowa są tu aposterioryczne :)

Muszę jednak zrobić porządny opis języka, bo teraz pewnie wielu myśli, że to drugie esperanto czy coś w tym guście, a tak nie jest.
Me olvin sar vil ti shap yu propeyu til, yu zoya meya... Vo me noker troy ti dot ta...

kaRnister, tylko kaRnister! kanister musi odejść! :)
  •  

luk

Egiluk shoya tuza dimetal bin newinetu. Me fiker, da no silat kesti, ri ker no krunaw shap :)
Me olvin sar vil ti shap yu propeyu til, yu zoya meya... Vo me noker troy ti dot ta...

kaRnister, tylko kaRnister! kanister musi odejść! :)
  •  

Pingǐno

#44
CytatNo a najsmieszniejsze jest to, że prawie wszystkie słowa są tu aposterioryczne :)

a to dlatego, że nie przetłumaczyłeś tego, a ja nie mam instnkty językowego za bardzo. ;P
Oszust. :<

Cytat: luk w Sierpień 08, 2012, 16:21:07
Egiluk shoya tuza dimetal bin newinetu. Me fiker, da no silat kesti, ri ker no krunaw shap :)

No tu już zauważyłem... ;P

Ale Luk, dlaczego ty się tak uparłeś z tą aposteriorycznością? ;P
Nie możesz wszystkiego od nowa? Nie wpuścimy twojego języka do conworldu, jeśli nie będzie aprioryczny, bo nie na tym polega zabawa. Zresztą, mówię ci to od kilku godzin.
  •