formy płciowe

Zaczęty przez varpho :Ɔ(X)И4M:, Kwiecień 25, 2012, 00:59:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

męski mianownik i dopełniacz | żeński mianownik i dopełniacz

doktor Janowski, doktora Janowskiego | doktor Janowska, doktor Janowskiej
15 (53.6%)
doktor Janowski, doktora Janowskiego | doktor Janowska, doktora Janowskiej
0 (0%)
doktor Janowski, doktora Janowskiego | doktorzyca Janowska, doktorzycy Janowskiej
2 (7.1%)
doktor Janowski, doktora Janowskiego | doktores(s)a Janowska, doktores(s)y Janowskiej
0 (0%)
doktor Janowski, doktora Janowskiego | doktorka Janowska, doktorki Janowskiej
5 (17.9%)
doktorek Janowski, doktorka Janowskiego | doktorka Janowska, doktorki Janowskiej
0 (0%)
pan doktor Janowski, pana doktora Janowskiego | pani doktor Janowska, pani doktor Janowskiej
1 (3.6%)
doktor Janowski, doktora Janowskiego | pani doktor Janowska, pani doktor Janowskiej
5 (17.9%)

Głosów w sumie: 28

varpho :Ɔ(X)И4M:

K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Dynozaur

Pierwsze, ew. drugie.

Feminoteka, lol, ale szajs.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

spitygniew

Zauważyłem, że w przypadku kobiet formy męskie i żeńskie są u mnie wymienne, bo ostatnio powiedziałem "gdy Margaret Thatcher była premierem", a niedługo później, gdy mówiłem o Jadrance Kosor nazwałem ją "ich premierką". Czyli forma męska oznacza ogólną funkcję, a żeńska jest w odniesieniu do konkretnej osoby. Podobnie nie lubię form typu "Szymborska była najlepszą polską poetką" w znaczeniu "poetą w ogóle", bo dla mnie znaczy to tylko, że była najlepszą wśród poetów płci żeńskiej...
P.S. To prawda.
  •  
    Pochwalone przez: QRSGN

lehoslav

  •  

spitygniew

Heh, mimo moich liberalnych poglądów, mnie feministki też strasznie wkurwiają, nie wiem czemu.
P.S. To prawda.
  •  

Vilène

Cytat: spitygniew w Kwiecień 25, 2012, 12:45:51
Heh, mimo moich liberalnych poglądów, mnie feministki też strasznie wkurwiają, nie wiem czemu.

Cytat: spitygniew w Kwiecień 25, 2012, 12:45:51
Heh, z powodu moich liberalnych poglądów, mnie feministki też strasznie wkurwiają.
fix'd it for you
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Dynozaur w Kwiecień 25, 2012, 10:34:22
ew. drugie.

jak w rosyjskim. :)

Cytat: spitygniew w Kwiecień 25, 2012, 10:52:27
Podobnie nie lubię form typu "Szymborska była najlepszą polską poetką" w znaczeniu "poetą w ogóle", bo dla mnie znaczy to tylko, że była najlepszą wśród poetów płci żeńskiej...

otóż to.

no dla mnie największym problemem z tymi wszystkimi formami żeńskimi jest ich pochodność od form męskich, przez co sugeruje się niższość kobiet. ale większość feministek chyba tego nie potrafi pojąć...
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Silmethúlë

Cytat: Ⓐ Vilén w Kwiecień 25, 2012, 12:48:37
Cytat: spitygniew w Kwiecień 25, 2012, 12:45:51
Heh, mimo moich liberalnych poglądów, mnie feministki też strasznie wkurwiają, nie wiem czemu.

Cytat: spitygniew w Kwiecień 25, 2012, 12:45:51
Heh, z powodu moich liberalnych poglądów, mnie feministki też strasznie wkurwiają.
fix'd it for you
+1 :D
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Mścisław Ruthenia w Kwiecień 25, 2012, 01:34:01
Pierwsze lub ostatnie.
Dla mnie tylko ostatnie jest jakoś... nie wiem, zrozumiałe.
Inaczej się u mnie na Zagłębiu nie mówi raczej...

Feles

Cytat: varpho :Ɔ(X)И4M: w Kwiecień 25, 2012, 16:04:04
Cytat: Dynozaur w Kwiecień 25, 2012, 10:34:22
ew. drugie.
jak w rosyjskim. :)
Albo w polskim kilkadziesiąt lat temu.

Cytat: varpho :Ɔ(X)И4M: w Kwiecień 25, 2012, 16:04:04no dla mnie największym problemem z tymi wszystkimi formami żeńskimi jest ich pochodność od form męskich, przez co sugeruje się niższość kobiet.
Gdyby zaś to formy męskie miały końcówkę, a żeńskie nie, równie dobrze można by argumentować, że język sugeruje niepełnowartościowość kobiet.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Fēlēs w Kwiecień 25, 2012, 16:34:15
Gdyby zaś to formy męskie miały końcówkę, a żeńskie nie, równie dobrze można by argumentować, że język sugeruje niepełnowartościowość kobiet.

nie sądzę...

chociaż raz usłyszałem, że język polski jest bardzo bogaty, bo słowa mają bardzo wiele znaczeń... więc w sumie wszystko jest możliwe... :|
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

lehoslav

Cytat: spitygniew w Kwiecień 25, 2012, 10:52:27Podobnie nie lubię form typu "Szymborska była najlepszą polską poetką" w znaczeniu "poetą w ogóle", bo dla mnie znaczy to tylko, że była najlepszą wśród poetów płci żeńskiej...

Dokładnie.
"Językoznawstwo feministyczne" ma poważne problemy ze zrozumieniem istoty opozycji językowych.
Nawet Stalin dał spokój językowi i językoznawstwu. Feminazistki nie chcą.
  •  

Vilène

Cytat: lehoslav w Kwiecień 25, 2012, 16:44:10Feminazistki nie chcą.
Biiiip, biiip, biiip, prawo Godwiny* zostało wywołane...

* Nie mylić z prawem Godwina. A tym bardziej, nie odpowiadać prawem Kwadraciki :X.
  •