Medžuslovienski jezyky

Zaczęty przez Vojtieh, Wrzesień 17, 2011, 05:31:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mścisław Bożydar

Wykształceni Ukraińcy w XIX w? Chyba kilku we Lwowi i na tym kóniec. Świadomość ukraińska jest wynalazkiem XX wieku. Wcześniej byli Rusinami.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

spitygniew

No dobra, i tak przesadziłem z tym "spontanicznym" utworzeniem Ukraińskiej Republiki Ludowej, przecież lud pracujący może wszystko zrobić spontanicznie, tylko nie republikę ludową...
P.S. To prawda.
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Obcy

#18
Sorry, ale kompletnie mi się nie podoba to załączone wyżej serbsko-bułgarskie gówno. Powinno być więcej wariantywnych form (np. kogda/kogdi, je/jest, su/sut, pervi/prvi, kvet/cvet) i dla mnie są nie do przyjęcia takie zbytnio uproszczone dziwactwa typu możliwy brak odmiany w czasie teraźniejszym, brak nawet liźnięcia ważnej kategorii aspektu, brak rozróżnienia rodzajowego w przymiotnikach, rozkaźnik 2.os.lp. z końcówką -(j)te czy końcówka mnoga -i w rodzaju nijakim. Co do przypadków, to dla mnie powinny być przynajmniej dwa: mianowniko-biernik i dopełniaczo-celowniko-prepositional. Taką postać to już bym przetrawił.

EDIT: mówię o uproszczonej wersji oczywiście (Slovianto).
  •  

Dynozaur

#19
Того жє дѣліа азъ мьнѭ старословѣньскѹ или црькъвьнѹ словѣньскѹ ѩзыкѹ наиѹнии вьсєсловѣньскъ помощьнъ ѩзыкъ быти...

A tako serjozno, najlepje prosto sostaviti vlastnu improvizaciju "vseslovenskogo" jazyka iz svojej jazykovoj kompetencije v oblasti slovenskych jazykov, bez nikakich prednaznačenych pravidl - najvažneje, štoby vse zvučalo naturalno i razumlivo. No gorje, jesli nekto prosto ne ima takoj kompetencije...

No jesli ne ima taku kompetenciju, to nikaky "vseslovensky" jazyky prosto ne su jemu potrebne i on vsegdy bude govoriti se vsemi na anglijskom... Tako tože možno.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

lizard1982

#20
https://www.youtube.com/watch?v=4JYl1rhtiP4
Język Międzysłowiański - TyfloPodcast (10 mar 2022)

https://www.youtube.com/watch?v=djtKlc3gXrE
Pierwszy rap w międzysłowiańskim
  •