Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dynozaur

To może skoro już przy tej łani siedzimy, to trochę z innej beczki.

Zastanawiałem się, czy to -ии w wyrazach tego typu w SCSie to archaizm czy innowacja?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Dynozaur w Kwiecień 03, 2012, 19:31:30
Kurwa, triple post.

Coś na temat mowy Niemców Nadwołżańskich.

właśnie, czy ktoś coś wie na temat ich pisma? tzn. chodzi mi może nie tyle o ich pismo, co o radziecki projekt cyrylizacji niemieckiego.
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Dynozaur

Cytat: varpho :Ɔ(X)И4M: w Kwiecień 03, 2012, 19:36:50właśnie, czy ktoś coś wie na temat ich pisma? tzn. chodzi mi może nie tyle o ich pismo, co o radziecki projekt cyrylizacji niemieckiego.

* Dynozaur zaciekawion

A istniał taki?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Dynozaur w Kwiecień 03, 2012, 19:52:49
A istniał taki?

odnoszę wrażenie, że kiedyś o tym czytałem. albo na Omniglocie, albo na Wikipedii. ale teraz nie mogę nic znaleźć na ten temat. :(
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Vilène

Ja tu kiedyś chciałem zrobić mapę spolonizowanego Berlina, a tu się okazuje, że już kiedyś kto inny zrobił schemat U-Bahnu i S-Bahnu z spolonizowanym Berlinie...

http://georgjaehnig.files.wordpress.com/2011/03/polski-berlin.png

Swoją drogą, nie wiedziałem, że w Berlinie nadal istnieje Aleja Karola Marksa... to chyba tylko my mamy taka manię dekomunizowania, że nawet Komunę Paryską uznajemy za nieprawomyślną (bo miała w nazwie "Komuna"?)...
  •  

kmitko

W Wodzisławiu Śl. jest ul. Armii Ludowej, Karola Marksa, os. 1 Maja, no i pomnik komunistycznej Czechosłowackiej Brygady Pancernej. W Gliwicach za to: ul. Marksa, Róży Luksemburg i Maksyma Gorkiego. Za to ul. Konstytucji przemianowali na Prymasa Wyszyńskiego (I shit you not, zawsze mi się to przypomina ta zmiana, gdy ktoś mówi o stosunku naszego państwa do religii).
Bug, humor i obczyzna.
  •  

Dynozaur

#713
W jakimś mieście, przez które przejeżdżam, jadąc do babki do Rastemborka (chyba w Licbarku, ale głowy nie dam) też jest ulica Karola Marksa. Rzuciło mi się to w oczy. Zresztą, Karl-Marxstraße w Berlinie też miałem okazję zobaczyć.

inb4 w Siemianowicach Ślązkich jedna z głównych ulic wciąż nazywa się Świerczewskiego. I ludzie nie chcą zmiany.

A, no i w Elbingu jest 1 Maja (chociaż to akurat niewinny przykład, w końcu Święto Pracy wciąż obchodzimy) i "wyzwoliciela" Djaczenka...

Cytat: kmitko w Kwiecień 04, 2012, 17:58:11Za to ul. Konstytucji przemianowali na Prymasa Wyszyńskiego (I shit you not, zawsze mi się to przypomina ta zmiana, gdy ktoś mówi o stosunku naszego państwa do religii).

Ech tam, to wy kochacie robić z takich rzeczy jakieś nie wiadomo jak wielkie halo. Za Chiny Demokratyczne nie jarzę, w jaki sposób uczczenie ZASŁUŻONEGO kapłana katolickiego to od razu "sprzedanie państwa Watykanowi". Wśród tzw. "kleru" też są osoby godne uczczenia, deal with it.

Nie żebym popierał taką zmianę. Z zasady nie lubię niepotrzebnych zmian.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

kmitko

#714
Cytat: Dynozaur w Kwiecień 04, 2012, 18:13:24
Ech tam, to wy kochacie robić z takich rzeczy jakieś nie wiadomo jak wielkie halo. Za Chiny Demokratyczne nie jarzę, w jaki sposób uczczenie ZASŁUŻONEGO kapłana katolickiego to od razu "sprzedanie państwa Watykanowi". Wśród tzw. "kleru" też są osoby godne uczczenia, deal with it.

To nie był dowód na klerykalizację, tylko zabawny przykład trendu - jebać konstytucję, niech żyje prymas!
Bug, humor i obczyzna.
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Dynozaur w Kwiecień 04, 2012, 18:13:24
Cytat: kmitko w Kwiecień 04, 2012, 17:58:11Za to ul. Konstytucji przemianowali na Prymasa Wyszyńskiego (I shit you not, zawsze mi się to przypomina ta zmiana, gdy ktoś mówi o stosunku naszego państwa do religii).

Ech tam, to wy kochacie robić z takich rzeczy jakieś nie wiadomo jak wielkie halo. Za Chiny Demokratyczne nie jarzę, w jaki sposób uczczenie ZASŁUŻONEGO kapłana katolickiego to od razu "sprzedanie państwa Watykanowi".

no tak, ale to jest trochę symptomatyczne, nieprawdaż? najważniejszy dokument w państwie przegrał z przywódcą związku wyznaniowego. ;)

trochę podobna sytuacja była chyba w Wilnie - obecnie jedna z głównych ulic [czy może jeden z placów, nie pamiętam] nosi nazwisko Adama Mickiewicza. a za Polski - Najświętszej Maryi Panny. :D
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

Vilène

Cytat: kmitko w Kwiecień 04, 2012, 17:58:11Za to ul. Konstytucji przemianowali na Prymasa Wyszyńskiego
Ta... w stolycy przemianowano ulicę Stołeczną na ul. Popiełuszki, za to Al. Armii Ludowej zostawiono. Ale to może dla odwdzięczenia się za nazwę Al. Armii Krajowej nadaną jeszcze za komuny (poważnie!).

(co ciekawe, nazwa żadnej z powyższych alej nie jest powszechnie używana... na Al. AL zwykle się mówi "Trasa Łazienkowska", a na Al. AK - "Trasa Toruńska")
  •  

kmitko

Akurat inne nazwy niż w papierach mnie nie dziwią - np. w moich stronach ludzie czasem całe życie używali swoich imion, a nie tych, które im przymusowo nadano po wojnie (i tak np. polskojęzyczny, urodzony na terenie II RP obywatel polski Bert, brat mojej babci, został Wojciechem).

BTW - skoro piszesz o stolicy: co ze "świętokrzyską pastą", przeszła taka nazwa :)?
Bug, humor i obczyzna.
  •  

Feles

Jakby nie patrzeć, te wcześniejsze imiona też były nadane przymusowo. :-)
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Vilène

Cytat: kmitko w Kwiecień 04, 2012, 21:25:37
BTW - skoro piszesz o stolicy: co ze "świętokrzyską pastą", przeszła taka nazwa :)?
Nie do końca - przeszła nazwa "Świętokrzyska ASTa". I tak, ta kotwica jest ważna :P.
  •