Językotwórstwo (conlanging) i światy > Conworldy i althisty

Witajcie!

(1/3) > >>

Marian Zwiech:
Mam taki epicki pomysł: conworld, ale z prawdziwego zdarzenia, może nawet coś pod Ill Bethisaad, zahaczając też o Wielką Rzeczpospolitą.
 Chodzi o świat starożytny, gdzieś około VII w p.n.e. ale przystosowany do nowoczesnych realiów. Na półwyspie iberyjskim mamy państwa starożytnych Luzytanów, Asturów, Iberów, nie plemiona jak to było, tylko nowoczesne republiki i monarchie. Wyżej Federację Galijską, w Italii Republikę Rzymską, Etrusków, na Bałkanach Trację, Dację, Ilirię, greckie miasta-państwa, na północy federacje Germanów (idąc za Tacytem 3 federacje), obok Słowian, państwo Sarmatów i Scytów. Poza tym nowoczesna Asyria, Babilonia, Medo-Persja, Egipt faraonów, Frygię, Kartaginę, może jeszcze niedobitki Hetytów. Wszystko może być w klimacie XX wieku (ach te Babilońskie Linie Lotnicze...), albo jakimś jeszcze innym, w każdym razie w miarę współczesnym. Odradzamy starożytne języki anatolijskie, galijski, tracko-dackie i co jeszcze można znaleźć i tak powstają państwa z krwi i kości (albo z ziemi i ludzi). Tworzymy mapy, encyklopedie (tu odezwie się moja fascynacja Ill Bethisaad), wszystko to, co powinno być.

Vilène:

--- Cytat: Marian Zwiech w Grudzień 22, 2011, 16:47:30 ---Mam taki epicki pomysł: conworld, ale z prawdziwego zdarzenia, może nawet coś pod Ill Bethisaad, zahaczając też o Wielką Rzeczpospolitą.
--- Koniec cytatu ---
I tak umrze za jakiś czas, znając zapał do pracy użytkowników tego forum. Dzięki nim, mam np. język do conworldu, ale bez conworldu (bo umarł).

--- Cytuj --- Chodzi o świat starożytny, gdzieś około VII w p.n.e. ale przystosowany do nowoczesnych realiów. Na półwyspie iberyjskim mamy państwa starożytnych Luzytanów, Asturów, Iberów, nie plemiona jak to było, tylko nowoczesne republiki i monarchie. Wyżej Federację Galijską, w Italii Republikę Rzymską, Etrusków, na Bałkanach Trację, Dację, Ilirię, greckie miasta-państwa, na północy federacje Germanów (idąc za Tacytem 3 federacje), obok Słowian, państwo Sarmatów i Scytów. Poza tym nowoczesna Asyria, Babilonia, Medo-Persja, Egipt faraonów, Frygię, Kartaginę, może jeszcze niedobitki Hetytów.
--- Koniec cytatu ---
Problem tylko, jak wytłumaczyć takie zamrożenie w czasie wszystkich kutur starożytnych. Po pewnym punkcie rozbieżności, jak ktoś próbował dokonać jakichś podbojów, kosmiczne nietoperze zdzielały go młotkiem w łeb żeby przestał?

Mścisław Bożydar:
Biorę saaaarmatów :3

Vilène:

--- Cytat: Кульматицкі w Grudzień 22, 2011, 20:53:08 ---Biorę saaaarmatów :3

--- Koniec cytatu ---
Ja bym wziął cywylizację doliny Indusu, gdyby nie to, że bym musiał się wtedy pierdolić z pradrawidyjskim ;/. A tak to nie mam pomysłu.

Dynozaur:
A ja biorę schorzenia wrodzone.

Chcę, żeby w tym świecie osoby z Zespołem Downa żyły 150 lat.

No co się śmiejecie? Ma być podobnie do IB. A w IB pewna osoba z mukowiscydozą dożyła 94 lat!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej