Fauna i flora Kyonu

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Wrzesień 02, 2017, 00:04:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Borlach

Canis, taka uwaga - ja już dla Ajdyniru dawno temu zaklepałem sobie wszystkie moa (9 gatunków) XD
Może chciałbyś swoje zagubione na Najdalszym Zachodzie moa zastąpić czymś innym?

Moa, i szerzej - fauna i flora Nowej Zelandii i Australii - myały stanowić trzon fauny i flory Ajdyniriany, wzbogaconej o elementy zwierząt i roślin afrykańskich, bliskowschodnich i indyjskich. Tak, ja wiem, ze to dużo, ale cóż zrobić kiedy Ajdynir jest wielkości Rosji XD
A te cudowne nielotne giganty (trochę lepiej przystosowane do bardziej konkurencyjnego ekosystemu niż te prawdziwe), razem z ńarmadami (orłami Haasta) i szartanami (ajdyniriańskimi smokami) miały być takim najbardziej charakterystycznymi zwierzętami Imperium.

Ewentualnie mógłby to być jakis karłowaty gatunek moa, poddany procesowi karłowacenia wyspowego :P
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Canis

Nie ma problemu, nie mam przywiązania emocjonalnego do moa. Zastąpię czym innym.

Nie wiem nic o zaklepaniu, bo jedyne informacje o Kyonie czerpię z Wiki - nie z forum. Może nawet sam uczestniczyłem w jakichś wątkach na forum, ale projekt liczy sobie cztery lata i setki postów, więc kto by to spamiętał.
  •  

Canis

Myślałem, aby w Tangii ryż był rozpowszechniony w 9509, ale jako roślina importowana.
1. Skąd?
2. Nadałbym jakąś od-obcą nazwę, z jakiego języka mógłbym to zrobić?
  •