Polskie Forum Językowe

Zarządzanie forum => Przywitalnia - dla nowych => Wątek zaczęty przez: Suedpreussen w Czerwiec 16, 2014, 17:00:39

Tytuł: Cześć!
Wiadomość wysłana przez: Suedpreussen w Czerwiec 16, 2014, 17:00:39
Hej!
Czytałem Forum już od jakiegoś czasu, a teraz z racji zbliżających się wakacyj zamierzam się trochę poudzielać. To jest chyba jedyne polskie forum lingwistyczne i cieszę się, że je znalazłem (a znalazłem je szukając materiałów do nauki perskiego i wyskoczyło mi Stare Forum. (Czy jest na forum ktoś znający się na perskim?)). Interesują mnie przede wszystkim języki indoeuropejskie (i widzę, że głównie się tutaj nimi zajmujecie), a najbardziej: germańskie, słowiańskie, perski, romańskie i greka.
A co do konlangów (nigdy w życiu nie myslałem o wymyślaniu takowych) to ostatnio zacząłem robić jakiś najprostyszy jaki może być (bez jakichś nowatorskich pomysłów), żeby tylko sobie uświadomić jak to wszystko działa.
Mam nadzieję, że się jeszcze wiele tutaj nauczę!
Tytuł: Odp: Cześć!
Wiadomość wysłana przez: Todsmer w Czerwiec 16, 2014, 18:28:53
Hej, witamy :)
Tytuł: Odp: Cześć!
Wiadomość wysłana przez: Canis w Czerwiec 16, 2014, 20:20:29
Witamy serdecznie, chętnie zobaczę nowy conlang! Mam nadzieję, że będzie a priori - mój ulubiony typ.
Tytuł: Odp: Cześć!
Wiadomość wysłana przez: Suedpreussen w Czerwiec 17, 2014, 17:32:54
Raczej tak, aczkolwiek nie będę wymyślał nowej gramatyki, tylko brał z natlagów. Zresztą muszę jeszcze poczytać działy konlagerskie, bo na razie siedziałem w lingwistycznych. Chcę po prostu zobaczyć jak jakiś przykładowy język działa od środka (a zakładam, że chcąc wyrażać to co wyrażają naturale, będę się napotykał na podobne problemy do rozwiązania).