Palimpsesty

Zaczęty przez wnusia, Kwiecień 18, 2015, 20:07:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

wnusia

Cześć. Mam pytanie odnośnie palimpsestów, troszkę o tym poczytałam, ale muszę się upewnić. Czy te nagłówki zaliczają się do nich?
Transfer z PSL do SLD,
Dramat boćków,
Sen Błękitnych o Narodowym,
Kwiatkowski i Majka w rolach głównych,
Skuterem na promilach,
Niewdzięczni goście,
Klasztor się sypie.

Będę wdzięczna za pomoc ;-)
  •  

Dynozaur

Eeeeee... eeeeeeeeeeeee... czegoś chyba nie rozumiem.

Palimpsest to dokument napisany na materjale, który już wcześniej był zapisany, tak?

Więc co mają do tego jakieś nagłówki z gazet? Może coś ci się pomieszało?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Vilène

Jeżeli znalazłaś te nagłówki na zapisanym wcześniej i wyczyszczonym pergaminie, to tak.
  •  

wnusia

Palimpsesty funkcjonują nawet we współczesnych mediach, dlatego chodzi mi o nagłówki. Polecam tekst A. Kacprzak - Palimpsesty słowne w języku mediow, a nie naskakiwanie juz na starcie ;-)  Ktoś się wypowie?
  •  

Todsmer

Cytat: Vilène w Kwiecień 18, 2015, 20:26:19
Jeżeli znalazłaś te nagłówki na zapisanym wcześniej i wyczyszczonym pergaminie, to tak.
http://pl.wiktionary.org/wiki/palimpsest
  •  

Towarzysz Mauzer

Pewnie można by bronić, że elementy wymienionych nagłówków należą do różnych kodów semiotycznych i ich przemieszanie daje - palimpsest. Przy czym nie wiem, czy ma sens używać do tego pojęcia, które, owszem, jest modne w polskiej po-mo humanistyce (a właściwie jej wydaniu z 90. i 2000. lat, uciekającego od jakiegokolwiek zaangażowania społecznego), ale poza literaturoznawstwem to nie wiem, czy daje ciekawe wyniki.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

wnusia

Dostalam zadanie na gatunkach dziennikarskich, by w jakimkolwiek dzienniku wyszukać  szesc nagłówków, które spełniają wymogi palimpsestow - literatura, na podstawie której miałam to zrobić to ww Kacprzak. jak widać nie ja sobie to wymyslilam, pierwszy raz się z tym spotykamy, dlatego szukalam pomocy.
  •