Językotwórstwo (conlanging) i światy > Inspiracje

Transliterator dla Vima

(1/3) > >>

Fanael:
UWAGA: Plugin jest martwy. Autor się przerzucił na Emacsa, który posiada wbudowane IME. Z tego powodu aktualizacji nie będzie. Nawet, jeśli ktoś znajdzie Bardzo Poważnego Buga™.


Pewnie na tym forum jestem jedynym użytkownikiem Vima, ale i tak o tym napiszę.

Napisałem plugin do Vima, którego głównym (i jednym) zastosowaniem jest transliteracja. Póki co potrafi tylko konwertować pokemoniaste pismo na IPĘ, ale za niedługo będzie potrafił robić cyrylicę z łacinki, później będzie można pomyśleć o innych rzeczach.

To, jak to zainstalować i jak tego używać, jest opisane w dokumentacji zawartej w paczce. Radzę zwrócić uwagę na to, który tryb jest domyślny, żeby potem się nie zastanawiać, dlaczego nic się nie dzieje.

Link: http://www.vim.org/scripts/script.php?script_id=4200

Todsmer:
Podejrzewam, że jesteś jedyny, i się nie dziwię. Vima powinni spalić, zaorać i posypać solą. Przecież używano tego wtedy, gdy nikt nie pomyślał, że edytować tekst można po prostu wpisując znaki z klawiatury. ;)

A tak na serio, czy Vim jest naprawdę tak wygodny, jak ta garstka, która przebrnęła przez naukę wychodzenia z programu i tym podobnych dupereli, mówi? No i oczywiście fajnie, że zrobiłeś kawał dobrej roboty, i udostępniłeś.

(O ile dobrze pamiętam, vim ma jedną zaletę - w porównaniu do takiego nano na przykład - uniemożliwa edycję tego samego pliku na raz wielu osobom)

Dynozaur:
Co to jest Vim?

Fanael:

--- Cytat: tqr w Wrzesień 02, 2012, 00:00:39 ---Przecież używano tego wtedy, gdy nikt nie pomyślał, że edytować tekst można po prostu wpisując znaki z klawiatury. ;)

--- Koniec cytatu ---
Wtedy, w czasach eda i exa (a jak wiadomo, ex to vi) vim jeszcze nie istniał. ;-)

Poza tym vim to potrafi, patrz set insertmode lub Cream.


--- Cytat: Dynozaur w Wrzesień 02, 2012, 00:04:20 ---Co to jest Vim?

--- Koniec cytatu ---
Jeśli nie wiesz, to obawiam się, że ten plugin i tak ci się nie przyda. :P

Todsmer:

--- Cytat: Dynozaur w Wrzesień 02, 2012, 00:04:20 ---Co to jest Vim?

--- Koniec cytatu ---
Wikipedia odpowiada.


--- Cytat: Fanael w Wrzesień 02, 2012, 00:10:41 ---Wtedy, w czasach eda i exa (a jak wiadomo, ex to vi) vim jeszcze nie istniał. ;-)

--- Koniec cytatu ---
Ano tak, zapomniałem, że vim to vi improved.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Nie udało się pochwalić
Pochwalanie...
Idź do wersji pełnej