Wargerski

Zaczęty przez elslovako, Październik 08, 2012, 19:35:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Feles

Ś.p. dialekty polskiego też chyba podobną zmianę wykazują (/x/ → /f/), n'est-ce pas?
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Widsið

I gimbaza oraz młodsi nadal to robią dla zabawy, por. kocham > koffam. A od /f/ do /v/ przecież droga niedaleka.
  •  

Silmethúlë

A w ś.p. dialektach to raczej nie /xv/ → /f/, poprzez zwykłe ubezdźwięcznienie i zgubienie /x/?
  •  

Pluur

Cytat: Towarzysz Mauzer w Listopad 20, 2013, 22:15:18
Cytatze niby jak?  ???
To akurat bardzo proste zjawisko. Zaszło tylko międzysamogłoskowo, przez wstawienie spółgłoski protetycznej, np.
uxo > uwo > uvo,
suxo > suwo > suvo,
ale:
xlebъ > leb,
xrěnъ > ren.

A spoko :D
  •  

Feles

Cytat: Silmethúlë w Listopad 21, 2013, 12:57:58
A w ś.p. dialektach to raczej nie /xv/ → /f/, poprzez zwykłe ubezdźwięcznienie i zgubienie /x/?
No właśnie chyba nie tylko.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

ToJam

A jak w języku Wargerski wygląda odmiana czasowników "być" i "mieć" w czasie przeszłym?
  •  

CookieMonster93

Cytat: ToJam w Styczeń 28, 2014, 03:26:29
A jak w języku Wargerski wygląda odmiana czasowników "być" i "mieć" w czasie przeszłym?
Mamy chyba nowego Janka :P
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

elslovako

#37
Wargerski, mój jak na razie jedyny udany i w miarę opracowany projekt, doczekał się poważnych zmian. Dopieściłem przede wszystkim czasy oraz odmiany przez osoby, wywaliłem bezużyteczną liczbę mnogą nieokreśloną, zrezygnowałem z trybu rozkazującego, zaś lista przypadków w chwili obecnej zawiera 12 pozycji. Sama gramatyka jeszcze nie jest gotowa, by ją pokazać, ale w sumie - kogo obchodzą jakieś tabelki? Poniżej pierwsze zdanie w wargerskim 2.0 - standardowo Artykuł 1. Deklaracji Praw Człowieka:

Pihtilii nöse jaahtareis kuuhlii u määkilii vielli rastakos u maakaneos möhtü. Jaahtaa u kööspevi vaana u retteis karnaalisi häines möhtü müürkühäessi.
[WszyscySTP.RÓW. człowiekLM NOM urodzić/się3 OS. LM swobodnySTP.RÓW. i równySTP.RÓW swój3OS. LM przywilejLM AKK i godnośćLP AKK wobec | rozumLP NOM i sumienieLP NOM oniADD2 i mieć powinność3 OS. LM zachowywać/sięINF wobec innyLM AKK współpraca-ideaLP INS]
[ˈpihtiliː ˈnœ̝sɛ̝ ˈjɑːhtarɛ̝i̯s ˈkuːhliː u ˈmæːkiliː ˈvi̯ɛ̝lːi ˈrɑstɑkɔ̝s u ˈmɑːkɑnɛ̝.ɔ̝s ˈmœ̝hty | ˈjɑːhtɑː u ˈkœ̝ːspɛ̝vi ˈvɑːnɑ u ˈrɛ̝tːɛ̝i̯s ˈkɑrnɑːlisi ˈkæi̯nɛ̝s ˈmœ̝hty ˈmyːrkyhæɛ̝sːi]

Od tego dnia, wszystkie teksty, jakie napisałem w poprzedniej wersji wargerskiego są nieaktualne. Nie zachował mi się żaden słownik wargerskiego 1.0.
  •  

ArturJD

Cytat: elslovako w Luty 01, 2015, 20:10:15
Sama gramatyka jeszcze nie jest gotowa, by ją pokazać, ale w sumie - kogo obchodzą jakieś tabelki?

Mnie! Mnie! Zwłaszcza, gdy nie jest to nudna aglutynacja. a dzieją się w odmianie ciekawe rzeczy.
  •  

elslovako

Sęk w tym, że to jest nudna aglutynacja xD
  •