Język olseski [Kyon]

Zaczęty przez Pluur, Czerwiec 16, 2017, 19:39:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Gratuluję, widziałem właśnie, że ostatniej nocy dużo pracowałeś.
Gratuluję!

Caraig

Winszuję objętości, ale przede wszystkim ciekawego języka. Podoba mi się brzmienie (jakkolwiek pokracznie bym nie starał się tego wymówić :P) chociaż łacinka jest straszna xD
No ale szczęśliwie ma własne pismo.
  •  

Pluur

Dziękuję wam wszystkim! :D
Cytat: CaraigPodoba mi się brzmienie (jakkolwiek pokracznie bym nie starał się tego wymówić :P)
Dziękuję, przypominam, że języka można posłuchać (ostatni przykład w przykładowych tekstach).
Cytat: Caraigchociaż łacinka jest straszna xD
Na prawdę?
  •  

Borlach

Pluur, gratuluję!
Mnóstwo pracy włożone, ale efekt świetny :D
CytatNa prawdę?
Wiesz, to nie są do końca moje klimaty estetyczne, ale z drugiej strony cenię oleską łacinkę z powodu takiego indiańskiego klimatu który nadaje językowi
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Kazimierz

Gratuluję, świetnie opisany język!
Podoba mi się jego intrygująca fonetyka (szczelinowe ejektywy! xD) i zapis.
  •  

Pluur

Znowóż dziękuję za dobre słowa! :D Bez takowych nie chciałoby mi się tego w ogóle robić.

Cytat: BorlachWiesz, to nie są do końca moje klimaty estetyczne, ale z drugiej strony cenię oleską łacinkę z powodu takiego indiańskiego klimatu który nadaje językowi
W sumie nie patrzałem na to w ten sposób, ale ogonek, ł oraz oznaczenie akcentów może takie coś podsuwać. Dobrze, że chociaż to naśladuje języki indiańskie :D Ja na ten zapis zawsze patrzałem w sposób czysto praktyczny: chcę mieć opisane na samogłoskach ich wymowę, to samo ze spółgłoskami - na co to komplikować? Jestem przekonania, że jeden dźwięk jeden symbol, co przy tak obszernej ilości dźwięków udało mi się osiągnąć.

Cytat: Kazimierz w Grudzień 31, 2017, 10:24:18
Gratuluję, świetnie opisany język!
Podoba mi się jego intrygująca fonetyka (szczelinowe ejektywy! xD) i zapis.
Oj tam intrygująca... Po prostu bardzo wyrównana (porównaj rząd /b/, /d/, który wpisuje się w szczelinowe ejektywy).
  •