Rema – Hásené

Zaczęty przez Fanael, Czerwiec 03, 2012, 19:47:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

Fanael

Hásené – kraj na kontynencie Berica. Znany z tego, że jest tak neutralny, jak to tylko możliwe.

Mapka jest w załączniku.

Ustrój polityczny

Diarchia absolutna. Na państwo składa się pięć w dużej mierze autonomicznych księstw – Farasúna, Inéane, Sanedaré, Asapfó i Rófení, ale w rzeczywistości pierwsze dwa mają najwięcej do powiedzenia, pozostałym najczęściej zostawiany jest tylko wybór, po której stronie stanąć (jeśli zajdzie taka potrzeba).

Stolice są dwie – Nínomunewé (w Farasúnie) oraz Nésokhúné (w Inéane). Ta pierwsza jest podawana jako oficjalna, żeby obcokrajowcy nie musieli się zbyt dużo zastanawiać.

Obecnie księżną Farasúny jest Nisone Konéaráká, a Inéane – Námo Ifurahu.

Waluta

Nie ma oficjalnej, jak chciano taką wprowadzić, to Inéane nie chciało się dogadać z Farasúną.
W obiegu są wszystkie waluty krajów sąsiednich.

Język

Héri hásenó.

Edukacja

System edukacji istnieje i jest niezły, lecz gorszy niż w Findei czy Hungämeścië.

Energia

Ponad 90% energii powstaje w elektrowniach atomowych. Węglowych nie ma żadnych, za bardzo brudzą.

Obywatele

Niecałe trzy miliony.

Co zrobić, aby uzyskać obywatelstwo? TBD

Pochodzenie nazwy

TBD

Zasoby naturalne

TBD, na pewno jest tu uran

Lasy

Tam, gdzie nie ma ani gór zbyt wysokich, żeby coś urosło, ani jakiegoś miasta, są lasy. Czyli jest ich dużo.

Rolnictwo

Tym się zajmują praktycznie tylko hipsterzy. Wada tego jest taka, że trzeba sporo wydawać na import żywności. Choć to nie problem, bo ludzie są bogaci.

Religia

Brak oficjalnych danych, nikogo to nie interesuje, to prywatna sprawa każdej osoby.

Turystyka

Z racji górskiego położenia, turystów jest tu dużo. W sezonie nawet więcej niż obywateli.

Wojsko

Istnieje, o dziwo jest jedno. Dowodzi generał TBD. Wyszkolenie i wyposażenie żołnierzy jest przeciętne, nie licząc obrony przeciwlotniczej, która stoi na najwyższym poziomie. To w zupełności wystarcza, by się obronić w razie potrzeby.

Geografia

Góry, góry, góry, góry. Tam, gdzie nie akurat ma gór, są góry.
  •  

Rémo

Republika Findei wita na arenie międzynarodowej!

Cesarz David Salvé i Rząd Findei,
Pozdrawiam! :)
  •  

Caulthaeigh

Królestwo Lajwenii wita Hásené na arenie międzynarodowej i ma nadzieję iż będziemy w pokojowych i braterskich stosunkach!
Król Lajwenii - Jan I oraz wszyscy ministrowie, premier i tak dalej
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Caulthaeigh

Chciałbym zaoferować Hásené sporą ilość drewna (mamy go aż w nadmiarze) za 0,5 lub dużą ilość papieru za 1 (przerobienie nas kosztuje!)
Król Julian Jan I - król Lajwenii
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Rémo

Findea jest zaciekawiona faktem ubytku 10% energii waszego kraju. Czy możemy wiedzieć skąd ona pochodzi?

Rząd Findei,
Pozdrawiam! :)
  •  

Fanael

Cytat: Meö w Czerwiec 03, 2012, 20:28:31
Chciałbym zaoferować Hásené sporą ilość drewna (mamy go aż w nadmiarze) za 0,5 lub dużą ilość papieru za 1 (przerobienie nas kosztuje!)
Król Julian Jan I - król Lajwenii
W chwili obecnej nasz kraj nie jest zainteresowany kupnem drewna ani papieru. Jestem więc zmuszona odrzucić tę ofertę.
Księżna Farasúny, współksiężna Hásené, Nisone Konéaráká
  •  

Fanael

Cytat: Remo :] w Czerwiec 03, 2012, 20:30:37
Findea jest zaciekawiona faktem ubytku 10% energii waszego kraju. Czy możemy wiedzieć skąd ona pochodzi?

Rząd Findei,
W rzeczywistości ubytek energii nie występuje, wiele źródeł nie chce marnować papieru lub miejsca i przepustowości na wymienianie tych źródeł energii, z których udział żadnego nie przekracza 1%.

Księżna Farasúny, współksiężna Hásené, Nisone Konéaráká
  •  

Caulthaeigh

Cytat: Fanael w Czerwiec 03, 2012, 21:02:14
Cytat: Meö w Czerwiec 03, 2012, 20:28:31
Chciałbym zaoferować Hásené sporą ilość drewna (mamy go aż w nadmiarze) za 0,5 lub dużą ilość papieru za 1 (przerobienie nas kosztuje!)
Król Julian Jan I - król Lajwenii
W chwili obecnej nasz kraj nie jest zainteresowany kupnem drewna ani papieru. Jestem więc zmuszona odrzucić tę ofertę.
Księżna Farasúny, współksiężna Hásené, Nisone Konéaráká
Nie obrażę się. Raz się dobije targu a raz nie. Oczywiście nie ukruszyło to przyjaźni między naszymi państwami.
Król Lajwenii - Jan I oraz Minister Spraw Zagranicznych - Adolf Jergiea Mappí i Książę Jorpi - Vätju Suoninnki-Lavayév
Mówił mi ktoś że jestem dziwny?

"Weź, kurwa, przestań budować piramidy z cytatów." - Jakbym był jedynym który to robi...
  •  

Aureliusz Chmielewski

Yelton Veem: Witam! Jesteśmy zainteresowani zbadaniem czy na Háséné występuje uran. Bylibyśmy też zainteresowani jego wydobyciem. Oferujemy 1 jednostkę jako zaliczkę. Jeśli znajdziemy jakiekolwiek złoża uranu zapłacimy kolejną 1 jednostkę z budżetu. Oczywiście chcielibyśmy płacić za wydobywanie uranu stale, nie zależnie od ilości jego wydobycia. Jest to opłacalne i dla was, jak i dla nas, ponieważ nie wiemy czy ów surowiec tu występuje. Z poszanowaniem jego mości, Yelton Veem.

Sorki, że trochę zagmatfane, ale już późno jest... xD
The n-word
  •  

Rémo

Cytat: keats w Czerwiec 03, 2012, 21:37:59
Jest to opłacalne i dla was, jak i dla nas, ponieważ nie wiemy czy ów surowiec tu występuje.


CytatZasoby naturalne

TBD, na pewno jest tu uran

xD
Pozdrawiam! :)
  •  

Aureliusz Chmielewski

Cytat: Remo :] w Czerwiec 03, 2012, 21:40:51
Cytat: keats w Czerwiec 03, 2012, 21:37:59
Jest to opłacalne i dla was, jak i dla nas, ponieważ nie wiemy czy ów surowiec tu występuje.


CytatZasoby naturalne

TBD, na pewno jest tu uran

xD

They see me trollin' sleepin', they hatin'
The n-word
  •