Polska Językotwórcza Sztafeta VII

Zaczęty przez Pingǐno, Czerwiec 10, 2013, 11:14:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Feles

Ale nierzadko bywa, że słowo zostaje zastąpione innym, lub w ogóle traci pierwotne znaczenie.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Henryk Pruthenia

Kurczę, ale to zabawa i ludzie to wiedzą, a nie współzawodnictwo... Jakby ktoś chciał oszukiwać, to po co? A raczej nikt nie czytając tej listy nie zapamięta jej w całości, prawdali?

Henryk Pruthenia

#32
Padam ze śmiechu. Polecam każdemu po zokończeniu rileja przeczytaj tłumaczenie mojego poprzednika. To jakiś nowy rodzaj konlangu, niechcący wyszedł conparodylang...
Umieram. Każde słowo, każdusienkie jest śmieszne do posiku.
Umiraję...

PS: Odblokowywuję Cię, mój drogi poprzedniku, powiedz mi co do cholery znacyz tre i naderglores?

Pingǐno

  •  

Henryk Pruthenia


Pingǐno

  •  

Henryk Pruthenia

Teraz zaś jesteś odwróconym murzynem.
Czarna twarz + białe dłonie > białą twarz + czarne dłonie.

A opdowiedzi kak nie była, tak nietu.

Henryk Pruthenia


Pingǐno

#38
A nie "wysłałem jeśm"?
  •  

Henryk Pruthenia

Prędzej wysłał jeśm jak coś.
Nie wysłałem był, bo zrobiłem to wcześniej, jakiś czas temu. U mnie w rodzinie czas zaprzeszły to taka przeszłość bardziej przeszła.

Wedyowisz

Ten tekst jest jakiś mocno współczesny pod względem technologicznym?
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Pingǐno

#41
Raczej nie.
Nie ględź, tylko tłumacz. :3

Ale to ty już tak szybko dostałeś ten tekst?
  •  

Wedyowisz

Nie no, tekstu nie dostałem, jeszcze chyba czas; tak się pytam, bo prawie wszystkie moje języki to języki kultur, które nie mają powiedzmy telewizora (nawet w perspektywie kilkuset lat) i jeżeli zabawa wymaga takie słownictwa, musiałbym wziąć i naprędce wymyślić coś nowego.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Pingǐno

Tam trochę lub nie trochę jest o szyciu, nie chcę spoilerować.
  •  

Fanael

#44
Hapana dostał tekst Pruthenii.

Pruthenia, weź następnym razem zanim wyślesz się upewnij, czy wszystko jest dobrze, bo nie chciało mi się zgadywać, w których miejscach zapomniałeś o sandhi.
  •