Język liwiński - Lyewyene Jyaryk

Zaczęty przez Matiok_, Marzec 09, 2019, 22:15:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

Matiok_

Nie powiem, że nie mam mikrofonu, bo mam mikrofon. Natomiast gdzie takie nagranie mam zaaranżować?
  •  

Matiok_

Może nie to, co chciałeś, ale jednak jest coś. :)
  •  

Τόλας

Dobrze by było, żebyś oprócz tych wyrazów wyraźnie przedstawił, od jakich konkretnie wyrazów pochodzą i jakie zmiany przeszły od stanu wyjściowegi do ostatecznego. Im więcej takich wyrazów i im bardziej zróżnicowanych, tym lepiej.
  •  

Matiok_

 :-\ I ja mam pamiętać dokładną ewolucję tego? To znaczy trochę tego pamiętam, ale to... Aj! Trochę roboty. Poza tym trzeba to uzupełnić, by nowe słownictwo też napłynęło, a ono też mogło trochę ewoluować (pewnie szczególnie po 27 maja 2018 roku i 8-10 lutego 2018 roku).
Wydaję mi się jednak, że genezy nie będą problemem. :-)

Myślę, że tzw. "Áraczm" rozjaśni wymowę. Tylko ja się pytam, gdzie to przeczytać/udostępnić wam to?

Henryk Pruthenia

Podaj dziesięć losowych słów po polsku, wraz z nim liwińskimi odpowiednikami. Nagraj je i możesz dać plik mp3/czy co tam masz jako załącznik do postu. Odsłuchamy, i zapiszemy w IPA.

Może być?

Matiok_

Ale z tymi załącznikami jest problem, że "Katalog załączników jest pełny" i nie mogę nic wysłać.
  •  

Henryk Pruthenia

Tu wrzuć.
No i podaj zapis tych słów.

Todsmer

Cytat: Matiok_ w Marzec 13, 2019, 22:21:52
:-\ I ja mam pamiętać dokładną ewolucję tego?
Etymologię. Na przykład polskie mleko pochodzi od psł. *melko, obecna forma jest wynikiem takich a takich procesów fonetycznych (w tym przypadku przestawki), a mąż pochodzi od *mǫžь, a po drodze był zanik jerów, wzdłużenie zastępcze i pochylenie nosówki.
  •  

Matiok_

Nagrałem tekst i z nim zdałem sobie sprawę, że język liwiński jest trudny do wymówienia (podczas nagrywania zrobiłem kilka zacięć i kalk językowych). Boję się, że będzie on niezrozumiały w ogóle.
  •  

Henryk Pruthenia


Úlfurinn

Ja przede wszystkiem to chciałbym zobaczyć, jak ten język wygląda, jaką ma morfologię i jakie słownictwo. Na razie nie wiem nic poza tem, że autor wykręca się(?) od nagrania tego języka i pisze tu w dzikiej terminologji o ,,etapach kształcenia języka" (z których wynika, że fonologję utworzono dopiero w ostatniej kolejności).

Cała termimologja, jakkolwiek długo przedstawiana nie ma najmniejszego sensu, bo jeszcze nie widziałem ani jednego przykładu. Czy prośba o chociażby minimalne przykłady języka to wiele?
smrt zidum
  •  

Matiok_


Kazimierz

Podoba się - poszedł pochwalisz  :)

Ogólnie brzmi jak polski z rosyjskimi elementami ale w sumie wychwyciłem tylko kilka słów.
  •  
    Pochwalone przez: Lukas

Matiok_

  •  

Henryk Pruthenia